bugün

Her sabah içtiğim sıcak içecektir, bağımlısı olduğum muhtemeldir.
sözlük yazarlarının her birinin kendilerine birer bardak kahve alıp yazmaya öyle devam etmeleri önerilir. mmm nefis. ketıla bastım ben. hadi bye.
Sütsüz ve şekersiz olduğu takdirde asla hayir diyemeyecegim, günlük 5 ilâ 8 bardak arasinda tükettiğim muazzam içecek. Uykularimin katili.
pencere kenarında oturup kitap okuyunca içilmesi gereken mükemmel içecek. tabi bizde de yabancılardaki gibi kahve makinesi olsaydı daha iyi olurdu. sabah kahvenin kokusuyla uyanmak bambaşka birşey olsa gerek.

bir de kahve denince akla gelen ilk yazar, john verdon olmalıdır. kitaplarında sabah akşam kahve içiyor, bizi o alıştırdı kahveye..
Güne güzel başlamanıza sebep olan içecektir, tabi güzel bir sohbette eşlik ederse ve ayrıyeten yanında bitter çikolata varsa ohh mis.
latte adı verileni harikadır.
Sigaranın en iyi dostudur.
kahve çekirdeğinin çikolatayla kaplanması... o da güzeldir harikadır.
kesinlikle dünyanın en güzel içeceğidir. birazdan kahve içeceğini bilmek bile müthiş bir haz veriyor insana. ah...
Kahve sarhoş bir insanın ayılmasına yardımcı olmaz. Hatta çoğu zaman alkolün etkisinin artmasına yol açar.
en lezzetli kahve formülümü veriyorum... bakır cezveye önce şeker ve kahve atılır. 1 dk kavrulur sonra içeceğiniz ölçeğin 2 katı su konarak yarım saat kaynatılır. kahvenin lezzeti şekerle karamelize oluşundadır.
kahve makinesiyle en güzel nasıl yapılacağını, hangi kahvenin kullanılmasını gerektiğimi merak ettiğim.
şekersiz içilmesi gerektiğine inandığım içecektir. hele bi de sevgilinizin yaptığı kahveyse dünyanın en güzel kahvesidir.
sevişme sabahları adetten deyip içiyorum, normalde tiksiniyorum.
Kahve keyf dir sigarayla mükemmel iki li olur.
Günde 1 adet sade kahve sağlığa yararlıdır. Kafein ihtiyacımı ben günde 1 sade kahve ile karşılıyorum. En kötüsü marketten Nescafe Xpress alıyorum. En azından kola içmekten iyidir.
Su an tiksine tiksine neden içtiğimi hiç bilmeden yine de içtiğim sıcak içecek.

Kokusunu seviyorum.
Kahve olmadığı için derse bir iki gün başlayamadığım mazeret.
Günlük hayatımız vazgeçilmezi olan kahve, coffea arabica nın " coffeae tostae semen" droğundan elde edilir. Bu drog %2.5 oranında kafein içermektedir. Kafein, sinir sistemi üzerinde stimülan etkilidir ve kalp atışını hızlandırı.
Ayrıc diüretik etkilidir. Düşük miktarda ise hazmı kolaylaştırıcı ve uyarıcı etkiye sahiptir. Dünyada 50 kadar coffea türünden kahve elde edilebilir.
Türkiyede en çok kavrulmuş arpa ve nohut ile katıştırılır.
iç anadoluda menengiç ( pistacia terebinthus) meyveleri, güneydoğu anadoluda ise kenger bitkisinin ( gundelia tournefortii) kavrulmuş kapitulumları kahve yerine kullanılır ama bunlar kafein içermez.
Evde hızlı bir şekilde yapılacaksa Kahve Dünyası'nın ikisi bir aradası,
Dışarıda ise filtre olanı (genellikle aromasız, sade tercih ederim),

Ama her koşulda şekersiz olanı...

Vazgeçilmezim; yoksunluğunu hissettiğim muhteşem sıcacık içecek.

(Nescafe'nin soğuk versiyonları da şekerli olmasına rağmen denenmeye değerdir.)
(bkz: farklı lezzetler)
Artık nasıl bır bagımlılık ıse saclarınızı falan yıkamayı dusunursunuz denecek uyarıcı.
Filtreli sade kahve güne gayet dinç başlamanıza yardımcı olurken, akşamları aromalı kahvenin yorgunluğunuzu ve stresinizi azaltıcı etkisi vardır.
aylardır hasret kalınan içecektir. o kokusunu tadını özlemişim içerken titredim o derece.*
dünyanın en güzel içeceğidir kendisi.
açken içildiğinde mide ağrıtan içecek.