bugün

(bkz: hasan can) isimli komedyenin sunduğu (bkz: konuşanlar) programının bütün bölümlerini seyrettim. çocuk en mahrem konuları bile ergen edasıyla cinsiyet ayırt etmeden rahat rahat konuşuyor. bunu yaparken de konsepti gereği liseli küfürlerini ağzından eksik etmiyor. işinde de gayet başarılı bir yazar kardeşimiz.

programda temel bir kaç sorusu var ve konuklarının neredeyse hepsine aynı soruyu soruyor.

karşı cinste aradığınız özellik nedir?
genel cevapları aşağıda toparladım.
zeki olmaları
öz güvenli olmaları
komik (espirili olmaları)
genelde uzun boylu olmaları

bu cevapları veren özellikle kızlara baktığımda neredeyse hepsinin özel üniversitelerde pazarlama taktiği olan yüzde 25 yahut 50 bursla okuduklarını görüyorum. acaba kendilerinde olmayan zekayı karşı taraftan bekliyor olabilirler mi demeden geçemiyorum.

öz güven nedir abi? öz güvenin ne demek olduğunu izah edemeyecek, babalarının parasıyla dünyayı gezen bu ablalar öz güvenli ve zeki adam arıyorlar. yaşam tarzları, verdikleri cevaplardan yahut programın konseptinde olan "sıçma hikayeleri" neden hemen anlaşılan bu arkadaşların yaşı kaç olursa olsun defalarca aldatıldıklarını görüyoruz.

kızlarımız, kadınlarımız, ablalarımız lütfen size bir şekilde dayatılan şu "kriter" adı altındaki kalıplaşmış cümlelerden uzak durunuz. pazardan elma, galericiden araba almıyorsunuz. kriterim şu, beklentim şu dediğiniz her şeyin içi maalesef boş.

komik değil de hoş sohbet adam arasınız mesela... zeki derken neyi kast ediyorsunuz? öz güven dediğiniz şey size "köpek çekmesi" mi? saygılı kişi arasanız. evet saygılı. insana, hayvana, çocuğa, işçisine patronuna, komşusuna... yani saygılı adam ya. boy pos, göz rengi, kıllı olması vs bunlar nasıl kriterler allahınızı severseniz biriniz açıklasın. verdiğiniz cevaplar içinde insan olmaya yönelik en ufak emare yok...
her zaman ki gibi konuyu dağıttım.

not: kadına verdiği sözün ısrarla arkadında duran biriyim.
edit. toparlama.
Bence evlilik hayali kuran kızlar grubu sorumluluk sahibi ve iyi bir baba olma karakterine bakıyor. Her kadın belli bir yaştan sonra hayatını idame ettirecek ve huzurlu bir hayat yaşamak için olgun erkek ister.
sakinlik.
mal mı bu ya?
özgüveni köpek çekmek olarak algılıyorsan eğer ben de saygıyı korkaklık olarak algılayabilirim o zaman.
saygı da bir kriterdir.
ama saygı iyi bir şeydir deyip kıvırmaya da gerek yok.
zeki olmak, özgüvenli olmak vs. özünde güzel şeylerdir. kirleten insanlara bakarak saçma sapan genellemeler yapmak kaçıncı seviye aptallık?
eğer bu olay, olgu için bir yorum yapacaksan bu yorum insanların birtakım özellikleri yanlış algılaması olmalıdır.
aşagılamak için açtığınız o kadar belli ki..
bütün kadınların geçmiş ilişkilerinde sorun yaşadığı ne var ise onu söyleyeceği bir soru. ilişki öncesi beklentiler ilişki sonrası büyük ihtimalle zaman içerisinde değişecektir...
Sizde olmayan ne varsa onu talep ederler. Böylelikle kapılarında rahat rahat köpek olabilirsiniz.
Huzur bence kilit kelime.
Beklenti bedava olduğu için canı ne isterse onu.
Erkeklerin kadınlardan beklediği şeylerin aynısı. Seks ve hizmet yani.
para. ve lüks bir hayat.
Boşver bu konuşanlar konsept olarak baştan batmış bir program.