bugün

kızlar hazıra konmaktan nefret ederler. piç erkeği tercih edip onu işleyip yontarak efendi hale getirmeye çalışırlar. efendi şeklini aldığında ise bunu başka bir piç erkeğin* üzerinde uygularlar. yani amaca ulaşmak da değildir istedikleri, sadece amaca ulaşmak için sarf edilen çabadır. ben yaptım, ben adam ettimdir zafer cümleleri de.
- lütfen arap bacı, seni o şekilde görmüyorum ben..
+ sezerjik allahini seversen bir düjün bu ilijkiyi..
- 13 yaşındayım lan ben!
+ sen kajtikca ben kovalijam canimin tek sahibi..
- öff..
piç erkeğin efendi erkekten daha seksi olmasi, sosyal hayatta daha aktif olmasi, arabasi olmasi, gece hayatına hakim olmasi, peşinde daha çok kız olmasi gibi sebeplerden oturu yapılan tercihtir.

beni de bu kategoriye sokuyor zilliler. babamda var annemde var. piç değilim ben.
kızların hiç de zora gelemedikleri bir gerçektir. zoru sevenleri kendine aşırı güveni olan küçük bir gruptur. çoğunluğu kendine güvenmez. kek gibi herşeyi tam adam isterler.
bir zaman sonra kendilerinin de piç gibi ortada kalacağının naturmort resmidir.
piç erkek daha atik davranmıştır, efendi adam en basitinden bir teklifte bulunacakken bile hissiyatı gereği kız şöylemi düşünür yok efendim yanlışmı anlar diye düşüncelere gark oluyorken, atı alan üsküdarı geçmiştir efendim.
durgun bir denizde sörf yapamayacaklarını bilirler

ama

sörfün mevsimlik olarak yapılabildiğini bilmezler.

yinede denerler çok kötü düşerler,

düştükçe düşürüldükce daha çok severler
efendi olan erkek için kızlardan soğuma sebebidir. *
hayatın en acı gerçeklerinden biri, mourning palace dinleme sebebi.
Üzerine uzuun uzuun tezler yapılıp incelenecek bir konu değildir aslında sebebi çok açıktır.
Hatun kısmı efendi erkekleri genelde özgüveni eksik,pasif, ve sıkıcı olarak görür. Piçleri ise tam tersi özgüveni yüksek,
popüler,vs vs... olarak görürler. Kadınların da güce tapan varlıklar olduğu düşünüldüğünde gidecekleri kapı bellidir.
Çünkü piçler onların gözünde bir nevi işi bilen, kadını yaşatmasını bilen erkeklerdir. Doğru mudur? evet büyük oranda doğrudur.ama büyük oranda..hatunların atladıkları bi konu vardır ki o da şu: piç olarak gözüken erkeklerin çoğu aslında 'piç rolü' oynamaktadır. Tabi uyanık türk erkeği işi çözmüştür..hmm hacı madem bu piçlik prim yapıyo o zaman
hadi öyle takılalım'..Tabi er kişi eğer iyi bir aktör ise kızlar tarafından piçlik oscarına layık görülüp ilişkiye başlanır.(piç değilim ama evet bu rolü oynadım,çarka ayak uydurduk) işin ilginç bir yanı da bu tip ekekleri tercih eden kızların büyük çoğunluğu kendi halinde çekingen kızlardır..kendi hayatlarında yaşayamadıkları heyecanı piçlerde bulmayı hayal eder çünkü.Bir nevi hemcinsleri arasında bir prestij mücadelesi..ama olan yine garibim efendi erkeklere olur..
anlatılamayacak, yaşanacak bir olaydır. süklüm püklüm, başı önünde , alabildiğine terbiyeli bir hanım evladı ile, kadının saçından tutup haşince öpecek, serseriliği ile baş döndürecek erkeği gel de kıyasla şimdi. *
kızlar piç erkekleri tercih etmezler ama efendi erkek gelene kadar piç çoktan yapışmıştır yakasına ve kız muhattap olmamak için "defol"bile demezken efendi erkek çoktan senaryoyu yazmıştır.
sürekli şapa oturmaları ile sonuçlanan ve durdurulamayan "feminizm" hareketlerinin yolunu açan tercih. sonra "erkekler şöyle, erkekler böyle" olur. e kızım kim dedi sana ciğeri üç kuruş etmez adamların peşinden git diye?
adı üstünde bir tercihtir. ve her tercih gibi bunun bedelini de tercihte bulunan ödeyecektir.
Mayası nereden çalındıysa onu oraya çeker.
evlenilecek - eglenilecek erkek farkindan dolayidir.
hayata karşı cesur olamayanların, spontane yaşayamayanların, balkonlarda büyümüş çocukların hem kadınlara, hem de kendi hemcinslerine attıkları iftiradır.

erkek salaştır, biraz da asidir, başına buyrukluğu yakıştırır kendine, haritasındaki en uzak nokta hayal gücüyle sınırlıdır, sabırsızdır, hayatındaki bir kaç kişi hariç tahammülsüzdür, iplerle elinden kolundan bağlı, kukla gibi yaşamaz hayatını, bir adım senden, bir adım benden demez, istediği kadına numara yapmaz, tutar kendine çeker. efendi olmanın, süt çocuğu olmak demek olmadığını bilir.

sonra bir kadın için çocuk ile bir erkek karşıya gelir. çocuğun mesajı "nolur peşinden gelmeme izin ver, ben zaten kendim karar veremem, sen söyle beraber yapalım, n'olur" olur. bahsi geçen kişi bu sancılarla kıvranırken, erkek, gelir elinden tutar, belini sarar "gel" der, alır götürür. bu kertede, olsa olsa kadınların adam gibi adam merakı vardır.

hayata karışın, dizlerinizde yara izleri, yüzünüzde üç beş çizgi olsun.
demek erkeklerdeki genel kanı buymuş... kızlar efendilikten hoşlanmıyor şeklinde düşünen erkek sayısı oldukça fazla olmalı. ben de diyorum ki, bu gencecik çocuklar neden beş vitesli doğanın içinde, dört camı açıp sigara tuttukları ellerini dışarıya sarkıtarak gezerler; neden kafalarını jöleye bandırıp, çim adam vaziyetinde dolanırlar... demek ki; giyilen o sarkık kotların, atletle gezinmelerin, park kenarlarında bira parası denkleştirmelerin, kopukluğun dikalasına koşmanın sebebi, sadece kızların tercihiymiş. yoksa efendilik paçalarından akar yurdum gençlerinin.
yere tüküren küfürlü konuşan arabesk dinleyen kızlardan bahsediliyor olması yüksek bir ihtimaldir.

zıt kutuplar birbirini çeker kaidesi burada pek geçerli değildir. olmasındır da zaten.
(bkz: hatunların efendi erkek yerine piç tercihi)
(bunlar benim gözlemlerimdir. Kimseyi bağlamaz. Sadece çevremde gördüğüm kadarıyla yorumlamak isterim. Genelleme yapıyosun tarzı ıvır zıvırla gelecek olan vatandaşlar, üstüne alındıklarından olabilir. Hor görmemek lazımdır.)

sözedilen hatunlar; belli bir yaşa ve olgunluğa gelene kadar piç diye tabir edilen elemanlarla gezerler, tozarlar, olabilir, kendi seçimleridir, bize laf söylemek düşmez.

Ancak, iş biraz daha ciddiyete binince, belli bir yaşa ve olgunluğa geldiklerinde ise; zamanında sümüğünü atmadıkları bu adamlara yamanmaya çalışırlar. Ben bununla evleneyim, işten eve- evden işe gitsin, bana değer versin, evinin kocası olsun filan isterler. Ama istedikleri olmaz, bakarlar ki birileri aklını kullanıp, bu çocuklara sahip çıkmıştır. Sonradan orda burda dert yanarlar evlenilecek adam kalmadı filan diye..

Tamam da güzel kardeşim, sen o adama vaktinde ne fedakarlık yaptın ki ondan güzellik bekliyosun?

Demekki neymiş, efendilik ile enayilik arasında bir fark varmış. Ve bu fark, öyle ufak tefek birşey değilmiş.
doganin kanunu. kizlar calisan erkekler yerine serseri basibos ve kavgaci erkekleri tercih ederler. kadinlari bilim adamlari cözememis sen kalkmissin böyle bir entry aciyorsun kardesim be.
erkeklerin piç olmak yerine efendi olmayı tercih etmesinden ötürü ortaya çıkan sorun gibi algılanabilir. Değildir. Bahanedir. Yalandır. Safsata da olabilir.
kadınların gerizekalı olduğunu gösteren bir durum dahadır.

(bkz: chuck bass)
eşyanın tabiatıdır. ne yapalım bu işler böyle. ayrıca biz erkekler de sevgilimizin bizle birlikte olmasını ancak eşimizin bakire olmasını istemez miyiz?