bugün

yeni sevgilinin özenle sakındığı çantasına karşı duyulan takıntılı meraktır.
o çantada geçmiş ve gelecekle ilgili herbir şey olabileceği için gizemini korumalıdır.
oyle bir cantadir ki hangi ebatta veya hangi genislikte oldugunun bir onemi yoktur. o canta kesinlikle yetmez sahibine hep bir seyler daha aldirma cabasi icindedir canta sahibi.
tuvalete giderken bile bırakılmadığı için daha da artan gizem.
- ulan utanmıyor musun kapkaççılık yapmaya?
+ abi valla kötü bi niyetim yoktu. sırf meraktan abi..
erkekler için muamamadır. dünyanın en uysal kızının bile çantasını açmaya kalkarsanız o uysal kedi vahşi bi kaplana dönüşür. neye uğradığınızı şaşırmakla beraber merakınız kat ve kat artar.*
aslında gizemli falan değildir.erkekler çanta taşımadıkları için ve yanlarına sadece cüzdan telefon gibi şeyler aldıkları için,onların koyamadığı fakat bizim o kadar büyük çantalara ne doldurduklarımızı meraktır.
içinde erkeklere gösterilince utanılan kadınsı şeyler olduğu için gizem her zaman korunmaktadır.

+ayşee bu nee?
-allah cezanı versin ahmet
+kızım ne oldu yaaa. masayı iyi siliyor, iyi emiyor yani.
-kes yaa ayrılacam senden.
ne gizemi yahu yok öyle bişey, bildiğin çöplük.
(bkz: kendimden biliyorum)
içinden ayakkabı sileceği * * çıkma olasılığı dahi olan pandora nın kutusu. *
bazen bir doktor,bazen selpak,bazen aranıp ta bulunamayan ateş oldun sen bana sevgilimin çantası...
eski iran masallarına konu olabilecek gizemdir. elim kadar çantanın içinden cüzdan, parfüm ve iki paket selpak mendil çıkardıktan sonra, kafam kadar bir şemsiye çıkaran ve çıkardıklarını, içeride görülmeyen onlarcasının arasına tekrar koyuveren kızı gördükten sonra, o çantaların sonsuzluğu taşıyabileceğine dair inancım arttı.
(bkz: coca cola nin formulu)