bugün

camii ye 50 kuruş ödeyerek o paranın sonuna kadar hakkını veren ve sabah namazından yatsıya kadar tuwalet taşı sayan ve bu uğurda ter döken bir topluluğa verilen isimdir.
kişinin sıçamama durumu. Böyle durumlarda fitil korkunç ama etkili bir çözüm yöntemidir.
kadınlar için doğum öncesi pratiği.
son bulduktan sonraki rahatlığı hiç bir yerde bulamayacığın ayrıca anüsün bi 2 hafta kendine gelmediği kötü bir durum.
kap olduklarını kabul etme durumu..kap-ız bknz:kabız
dışkının bir hayli sertleşip kalıbına göre bir çıkış yolu bulamadığı için çıkamaması durumudur.fitil,lavman gibi çözümleri vardır..
fikir, yaklaşım, bakış açısı üretemeyen at gözlükleri ile bakan, modern gibi gözüksede çok ciddi handikapları olan, henüz bir çok şeyi aşamamış dar kalıpların adamı, üretme zorluğu çeken şair yazar silsilesi (bkz: sevişemeyen horoz)
ağız tadıyla sıçmayı özledim arkadaş. tam 5 gündür ıkın ıkın çıkmıyor. sanki petrol var içerde anasını satım. çok zor bu kabızlık çekmeyen bilemez.*
kisiyi paranoyaya sürükler, önemli bir yan etkisidir bu.*
ikinirken "göt kanallarim falan yalan oldu hep, ameliyat olmam gerekecek. ya da... dur lan, cikmiyo bile. icim cürüyecek, öyle ölüp gidecegim" seklinde düsüncelere kapilmaya, zaten ikinmaktan yaslanmis gözlerin hepten berbatlasmasina sebep olur.

lan harbiden ölümcül bir hastalik olmasi lazim aslinda bunun. 10 gün sicamamak nedir lan?
benim halim memleketin hali
üç gündür kabızım, dışarı çıkamıyorum
ne geğiriyor ne osurabiliyorum
içim gırtlağıma kadar bok
her zamanki gündelikçi kadın iki kız yollamış yerine, acı şeyler
etrafımda dolanıp duruyorlar
zaten başım dönüyor
yemekten içmekten kesildim
boyuna lagman yaptırıyorum, götüme fitil sokuyorum
bunlar yetmezmiş gibi disarida
sokak insaati yeniden basladı
matkaplar gırla
kendimi intihar edecegim bir gun...

Can yücel..
etrafınızdakilerin artık sizin fotosentez yaptığınızı düşünmesine sebep verendir. Her yediğin azap olmaya başlar. Beyaz ekmek yeme, yoğurt yeme, süt içme; her sabah ılık su, kefir, kepek, bamya, zeytin yağı, sinameki, kayısı, gün kurusu...
kolonoskopi ki bu artık son nokta oluyor. Her gittiğiniz hastanede aynı şey "bağırsaklarınız tembel" ve alışmaya çalışmak ve sonunda alışmak. iki günde birin normal gelmeye başlaması...
halk arasinda, aşırı fıstık tüketildiğinde hasıl olduğu rivayet edilen göt meselesi. ıkınma durumu
yavaş ve sakin konuşan insanlar hakkında kullanılan sıfat.
--spoiler--
inşaat amelesi viziteye çıkıp haftalardır tuvalete çıkamadığını, çok fena kabız olduğunu söylemiş. Doktor muayene edip, amelenin külotunu indirip masaya yatmasını istemiş, adam denileni yapınca doktor içeriden getirdigi beyzbol sopasını 3-4 kere sertçe indirmiş amelenin kıçının tam ortasına;
- Tamam, şimdi tuvalete gidin.
Birkaç dakika sonra tuvaletten rahatlamış olarak çıkan amele
- Sağol doktor bey.
demiş.
- Hep böyle olabilmek için ne yapmalıyım?
- Birşey yapmana gerek yok.
demiş doktor,
- Tuvaletini yaptıktan sonra g.tünü çimento torbasıyla silme yeter.
--spoiler--
çözümü basit.
çıplak ayakla betona, olmadı fayansa basarak sigara için.
kesin sıçacaksınız.
diyare konjonktivit ultrason halk arasında kabız diye tabir edlien bir rahatsızlıktır çaresi alternatif tıp dediğimiz fitil son derece alternatif bir tıptır. nasıl kullanıldığını iyi bilmek gerekir su ile yutanların olduğu söylenmektedir.
bol fasülye, kara bakla, kayısı ile geçebilecek olan rahatsızlık. muz, leblebi gibi şeylerden uzak durulması gerekir.
bu kelimeye 10 saniye bakınca ben aklınıza geliyorum.
zamanında bi arkadasım ne olursa olsun götüne bişey olmasın derdi. abi çok zor. cidden çok zor. oyle kayısı zart zurtla olacak iş değil.bi kere sıçınca da geçmiyor, aylarca, yıllarca devam edeni var. lavmanlarla arkadas oluyorsun. bütün hayatını aman bu kabız yapar diye düzenliyorsun.kanamalara alışıyorsun.
göte dikkat.
(bkz: zeytinyağı)
(bkz: 1 kaşık)
(bkz: günde)
(bkz: yemek kaşığı)
insanın götünden kocaman taş çıkmasını sağlayan bir rahatsızlık.
kuru kayısı incir yiyip üzerine su içince hallolabilir. tabi en önemliside yürümek. hepsini birden yapınca çözülebilir. ha bi de bak yeterince yemek yenmediğinde de olabilir. ya da sürekli et yiyince.
ıspanak ta güzel bir çözüm.

doktorunuza danışın tabi. bizimkisi öylesine.
Ulan ne pis bir rahatsızlık ya. Sıçamıyorum ulan. Hayır arada sıçıyorum o gün de tüm gün götüm alev alıyor. Bunun sonu geçen sene yaşadığım basur zaten. Öğrenci hayatında zor bir şey varsa o da bu adam gibi yemek yiyememek dürümle ekmek arasıyla öğün geçiştirmek. Aha sonu bu.
Bir hitap.
Sonraki aşaması kütük sıçmaktır. Aman zeytinyağı içmeden yapmaya çalışmayın, anal fissüre davetiye çıkarmayın.
(bkz: anal fissür)