bugün

norah jones'un erkek formu.jimi hendrix'in wind cries marrysini değişik ve kulağa hoş gelen bir şekilde yorumlamıştır. huzurlu bir ses tonuna sahiptir.
genç jazz üstadı, canlı performans adamı, güzel sesli müzisyen.
takim elbisenin altına converse giyen sarkıcı...
sesi cok guzel olan dinlendirici sarkılara sahip piyanist ayrıca...
ingiliz muziginde yeni acılımlar yaratan , 17 yasında muzik icin okulu bırakmıs , jazz tarzında sarkılar soyleyen genc sanatcı ..favorim (bkz: but for now) sarkısıdır..
gran torino'ya yaptığı müzikle damarlarınızdaki kanın akışını hızlandırabilen adam.
http://www.youtube.com/watch?v=NoLc43YuuTw
Jamie Cullum , Michael Buble ve Harry Connick Jr. Caz emin ellerde, sonsuza kadar....
radiohead şarkısı high and dry coverı dehşetülvahşet olan jazz müzisyeni.
aynı zamanda jeff buckley coverı lover, you should've come over da dinlenmelidir.
ingiliz caz şarkıcısı. an itibariyle 31 yaşındadır. mükemmel sesinin yanında; mükemmel seviyede piyano, gitar ve davul çalar. diğer enstrümanları nadiren çalsa da albümlerinde ve konserlerinde piyanoyu hep o çalar. sonuncusu eki 2009'da çıkmış olmak üzere, şu ana dek 5 stüdyo albümü çıkarmıştır ve pek çok filmin de müziğini yapmıştır. diskografisi:

- heard it all before: 1999
- pointless nostalgic: 2002
- twentysomething: 2003
- catching tales: 2005
- the pursuit: 2009

her albümünde çok ünlü bir şarkı coverlayan ve daha önce yukarıdaki entry'lerde de belirtilen pek çok güzel şarkıyı coverlamış olan sevgili jamie, bu albümünde de rihanna'nın don't stop the music'ini söylemiş. tavsiye olunur.
rihanna nın don't stop the music adlı şarkısını güzel yorumlamış müzisyen.

http://www.youtube.com/watch?v=S0z1Mo7O6dE
(bkz: twentysomething)
tanınan pop şarkıları jazz tarzında yorumlarayarak farklı bir stil yaratan jamie cullum, bir ingiliz sanatcısıdır ve bir çok enstrümana hakimdir.
jazz müzigin genç yetenegi.

pop-jazz tarzı yapıyor da denebilir aslında.

istanbul caz festivalinde bir kez konser vermiştir.
6 temmuz'da istanbul'da konser verecek olan büyüleyici ses + karizma.
istanbul caz festivali sebebiyle bir kez daha konser verecek olan sevimli,yetenekli,şahane insan.
ezan okununca kısa bir es veriyor, ama eşlikte ediyor minör minör.
ağzım açık kaldım.. hassasiyete bak.
canlı olarak izleme fırsatı bulamamama rağmen, istanbul caz festivalinde ezan okunurken yaşadığı(ve yaşattığı) coşumla beni ve eminim ki seyreden binlerce kişiyi kendine hayran bırakmayı başarmış eleman. belki adını sanını unutucam, ama yaptığı şeyi unutmama imkan yok.
piyanoya mükemmel yakışan aynı zamanda çok da güzel sese sahip olan şirinlik abidesi. başka şarkıları kendi tarzında yorumlayarak en az orijinalı kadar iyi bir hale getirmiştir.
Justin Timbarlake'in Sexy Back şarkısınıda yorumlamış. yerim!
http://www.youtube.com/watch?v=otvsMONDksA
hayranlık duygumun sınırlarını zorlayan kişiliktir.
o nasıl bir ses, nasıl bir performans! ben insan ırkının hiçbir örneğinden beklemezdim böyle bir şeyi.
geçen temmuz dan beri onun ki kadar harika bir performansı kısmen azam ali de gördüm (o da kısmen yani) o kadar. tabi ki o konserin üzerimdeki etkisi santralistanbul'un havası, haliç'in güzelliği ve ezan karşısında bizim insanımızdan bile daha saygılı olarak "vakit" deyip, sadece piyano üzerinden geçişler yapması da vardı. ne denebilir ki bu adama.
kendisiyle çalışan tüm müzisyenlerin dediği gibi sadece "bu adam deli!" denir, başka da bir şey denmez.
cannes film festivalinde jüri başkanı robert de niro'ya jest olarak new york şarkısını söylemiştir.
bir erkek olarak nasıl söylesem ki, seksi bulduğum adam. evet. * edge of something klibinde türk kahvesi vardır. şarkıda olmuş, klipte ayrıca.
istanbul'a konser vermeye geldiğinde, duyduğu ezana piyanoyla eşlik etmiştir. allahtan linç etmemişler adamı.
genç bir jazz müzisyenidir.
coverları çok kalitelidir.
dünya çapında ki en kaliteli genç jazz müzisyenlerinden biridir. hatta da direkt kendisi de olabilir.