bugün

Maddi ve manevi insanı tüketen bir şeydir.
Allah Uzak etsin.
Amin.
insanı her anlamda geriletendir. işsizliğin üstüne bir de hiç paranız yoksa işte bu daha kotüdür. Evet bazı işler angarya ama mecburen yapacaksınız. Hamallıksa hamallık devir öyle bir devir maalesef.
e ben işte.
20 senedir işsizim. gavam raad.

bak şimdi işsizlğin en kötü tarafı morali düşürmesi.
oturup ah vah edip akşama kadar kendine acırsan bi halt olmaz.
silkineceksin.
100 liralık 200 liralık girişimlerde bulunacaksın.
yok ben o kadar okudum bosaş mı gitti vs demeyeceksin. adam yıllarını verdiği, bütün parasını koyduğu fabrikasını kaybediyor, iflas ediyor ama 2 sene sonra gene bi şeyler yapmaya çalışıyor.
bu konuda çoğunluk en güzel nasihatı vermiş. git limon sat.
yapacaksın arkadaş aç kalmamak istiyorsan limonda satacaksın inşaatta da çalışacaksın.
ayrıca yapacağın en kötü şey kendine acımak olur. acıma kendine git didin. ne iş bulursan onu yap. hayat sana güzel yollar açacak ve bu kötü günlerini unutacaksın.
herkese açıyor zamanı gelince sana da açacak.
yükselmediğini söylüyorlar istatistiklerle oynuyorlar. aklımızla alay ediyorlar.
iş beğenmiyorlar. 15 milyon işsiz var. bunun başka nasıl açıklaması olabilir.
şu sıralar 6. ayıma girdiğim durum. i̇lk zamanlar güzel geçiyor da kış geleliberi tam bir ev kızı oldum. üniversitede 4 sene boyunca mühendisler kolay iş bulur pompalamasını yaptılar, şimdi halimiz içler acısı. her gün işe başlayacağım güne dair "get ready with me" senaryoları oynuyor gözümde. Mühendislikten fayda yok Kyani ticaretine başlama fikri kafamda uçuşurken hayırlısı diyip dertleşmeme bir son veriyorum.
Çalışmaya ihtiyacı olan biri için çok zordur. Yaşamayan bilmez.
işsizlik yok iş (!) beğenmeme var.

allah işsizlerin, geçim derdine düşenlerin yardımcısı olsun.
Bu adamı ASELSAN A alın.
görsel
görsel
intiharların peşi sıra haberleri.
yok öyle bir şey. iş beğenmeyen var. evet.
işsizlik yok iş beğenmeme varmış. Sen istihdam sağlayamadığın gençleri yurdun her bir yerinde okut mühendis öğretmen avukat yap sonra iş beğenmiyorlar de. Bahsettiği beğenilmeyen iş günde 12 saat çalışıp 3 bin lira alacağı hayatı olmayacağı , hatta taktir saygı görmeyeceği bir iş. 4 sene okutup eğitim verdiğin insan buna neden katlanmsk zorunda olsun. temizlik işçisi alımına bile onlarca üniversite mezunu başvuruyor. ulan insan biraz utanır.
işsizlik diye bir şey yok . Sanayide insanlar adam arıyor kimse gitmiyor
2006 yılında yazılan ilk entry hala güncel.
Asgari ücretle köle gibi çalışmak eğer aile sorumluluğu vs. Yoksa bunun bir tık üstü sadece. Para o kadar değersiz ki hiçbir şey alamıyorum, bir yere gidemiyorum.
Edit: bir tık üstü diyorum çünkü yine kotü. Sorumluluk sahibiyseniz bekar işsizden daha kötü durumdasınız.
Kötü yola düşecem ne demek ya her zaman neden en kolayı seçiyorsunuz? Bedeninizi pazarlamak o kadar mı kolay?

Git simit sat namusunla yaşa onun bunun altına yatmaktan şereflidir.
Onlyfans hesabı açında sizde rahatlayın sözlük erkekleride rahatlasın.
zamanını ve emeğini satınca şerefli, bedenini satınca namussuz oluyorsun.
keşke zaman konusunda da beden konusunda olduğu kadar hassas olsak.
Yaşın 30'u geçip de Amın götün laçka olup, o tuvalet gibi kokan ağzın çürük dişle dolunca kim sikecek ki seni o zaman beş paraya, hı?!.. düşecek kötü yolu dahi bulamazsın o zaman?!.. çalacak kapın da olmaz, kimse sana acımaz da?!.. yiyeceğin günde 1 ekmek; insanlık onurunla temizlik yap, karton topla yine de kendi bedenini (etini) peşkeş çekme kimseye?!.. üç günlük bir dünyadayız sonuçta?!..

hadi; git şimdi güzel bir duş al ve o ceylan kadar masum çocukluğunu, pamuk kadar temiz kalbini, anne ve babanın senin üzerine nasıl da şefkat ve merhametle titrediği anları hatırla; kendini değerli hisset, aynaya bakarak hıçkıra hıçkıra ağla?!.. Sen izin vermediğin sürece kimse seni kötü yola düşüremez bunu sakın unutma?!.. ruhun ve bedenin senin kalendir. Bedenine sahip olan ruhuna da sahip olur...

(bkz: vereni köpekler bile siker)
içinde varsa kötülük, işsizlik bahane...

(bkz: orospu)
mültecilerin gelmesine bir şey demeyen pembe götlülerin yakındığı konudur. göç ve ucuz işçi kime yarar sizce? tabii ki sözde sevmediğin burjuvaya!
asıl sorumlusu işveren ve devlettir. türkiyede emek sömürüsü vardır. emekçinin emeğinin karşılığını vermeyen sisteme tepki göstermesi (iş beğenmiyorlar diyorlar ya hani o) gayet normaldir. bursada yaşadığım ve işim gereği olduğu için tüm sanayi bölgelerine ve şartlarına aşağı yukarı hakimim. çoğu işyeri, orta seviyede zekaya sahip bir insanın 2 günde öğreneceği makinaya tecrübeniz olmadığı için 2825 lira ile başlatırız derler. sosyal hakları (erzak, ikramiye, prim vs.) yoktur. bazı fabrikalar insani dramın farkında olduğu için ekleme yapar - ama mesai oluyor. mesaileri tatil gününde %50 veren mi dersin (%100 olmalı), daha gecen seneye kadar elden veren mi dersin (bordroda sigortayı yüksek yatırmamak için). sendika lafını dillendiren işçiyi önce yıldırma, sindirme devam ederse işten atma mı dersin (anayasal hak). tüm madrabazlıklara karşı en alt tabakada çalışan adamın sabırlı ve sinirlerine hakim olması isteniyor. insanlar neden insani şartlarda çalışmasın? Sorun merdiven altı kıytırık işletmelerde mi, iş beğenmeyen isçide mi? Japon bir yatırımcının, fabrikası için Kestelde arazi baktığımız esnada Türkiye piyasasını sorması ve yaşam şartlarını araştırdıktan sonra "ben işçisine değer vermeyen ülkeye yatırım yapmam" deyip vazgeçmesi her şeyi anlatıyor aslında. Fuck the system.
afganlar da geldiğine göre rekordan rekora koşacak eylül sonrası.