bugün

(bkz: 6 sı içinden 6 sı dışından) *

not: başlık bana kaldı. *
(bkz: önemli olanın iç güzellik olmadığı gerçeği)
Cevabı içler dışlar çarpımı yaparak bulunabilir.
otopsi sonucunda çözüme kavuşabilecek sorunsaldır.
Sorunun kadın kişisini hedef alarak sorulduğu varsayılırsa kesinlikle iç güzellik daha önemlidir. Evlenilmek istenen kadının hamama götürülerek incelenmesi de dış güzelliğin yanıltıcı olabileceği savından kaynaklıdır.
iç % 10 dış % 90 .
kızlara sorulursa kesinlikle dış güzellik cevabını vereceği sorunsal.

brad pittden yakışıklı böbreğim var hiç bi kız bakmadı daha.*
Biri sorduğunda iç dediğimiz ama içimizden dış diye geçirdiğimiz ters orantılı durum.
Kime sorsanız iç güzellik der ama aslında herkes dış güzelliğe bakar.
Çoğu kişi için söylüyorum ki,

Dış güzelliğini beğenmediği insanın iç güzelliğini kimse merak etmiyor.
Herkes iç güzellik diyor ama kimse dışını beğenmediğinin içine bakmıyor.

(bkz: kimse alınmasın)
Toplumun geneli için dış güzelliktir.
Kadını erkeği hep bir ağızdan yaa tip önemli değil karakteri düzgün olsun yeter der fakat fedakarlık, sevgi, tutku, zeka, sadakat bir kaç dilim kas ya da çıkık bir göt ve bir çift kafa dengi meme karşısında şansını kaybeder. "Ayy bence tip hiç önemli değil insan olsun yeter" diyen tiplerin hepsini yanlarında taş gibi adamlarla heriflerle dolaşıp iki üç ay sonra karaktersizmişsin diye ayrılmaları apayrı bir ironidir.
ic guzellik disa yansir oyuzden ictir. sacini joleleyen adamin icinde aslan yatmaz kimse kendini kandirmasin, makyaja abanan kizdanda bi halt olmaz. rahat ol kardes ya, temiz ve sade... tipten konusursak, hatirlayin lise hayatinizi sinifin cekici kizlari kimlerle takiliyodu. tip hicbiseydir karizma hersey, konusmaniz tavriniz algilari yonlendirir. ic guzelligin ustunlugu apacik ortada.
çirkin bir erkek olarak ne desem bilemedim.

tanım şu: her ikisi veya herhangi biri.
mühim olan tabii ki iç güzelliktir ama dış güzelliğin yanıltıcı olduğu da su götürmez bir gerçek. çoğumuz, bazı insanları sırf dış görünüşten ibaret sanıp ya tanıma gereksinimi duymuyoruz ya da tanımak için can atıyoruz. bu yolda nasıl insanları kaybettik kim bilir.

düşünsenize; hepimizin dış görünüşü aynı olsa. ruhumuz, hobilerimiz, fobilerimiz, düşüncelerimiz vb. özgün olsa sadece. kimse kimseye ön yargıyla yaklaşmasa, gerçekten tanımaya çalışsa. dış görünüş olarak değil de iç görünüş olarak eleştirsek birbirimizi. işte bence ancak o zaman, o saf duygularla doğru insanımızı bulabilirmişiz gibi geliyor. belki de dünya çok daha yaşanılası bir yer olurdu.
önce dış güzellik sonra iç güzellik. önce dikkat çekecek ki tanımak isteyelim.
Bu konudaki klasik bi ôlçûtüm vardi:
Dîs guzellik icin en az 10 uzerinden 5,
Ic guzellik icin 10 uzerinden 9.5.
Ikisindeki en iyi oran budur diye dusunmekteyim.
her kim ki iç güzellik derse. külliyen yalandır efendim. hiç kimse dıştan beğenmediği birinin iç güzelliğini görmek için beklemez.

edit: imla.
her ikisinin bir arada olduğu güzelliktir efendim.kimse kimseyi kandırmasın.
kıyafetlerlerinizle ağırlanırsınız düşüncelerinizle uğurlanırsınız.
bir içine girmek lazım güzel mi değil mi diye karar vermek için. *
gözde başlar gönle düşer.
Iç güzellik tabiki xD iyi olsun

Eskortlar da güzel ama içleri kötü öyle düşünün !
Bana gore ic guzelliktir. yani kiyafetin altindaki ic guzellik.
yakınlaşmak için dış güzellik , ilişkiye dönüşmesi için de iç güzelliktir.
ortaya karışık yap abi.