bugün

güzel şehirdir. havalar sıcak olduğu zaman kordon'da buz gibi bira içmek paha biçilemez.
victor hugo'ya göre çok güzel ve küçük şapkasıyla bir prensestir. Ilkbaharlar onun çağrısına yanıt veriyor dediğine göre ve Denizler arasında vazodaki çiçekler gibi ışıldayarak gülümsüyor. Arşipel'in yaratılışından daha tutkulu imiş.

Ben eski foça'da birkaç gün kaldım, izmir'i pek bilmem ama hugo'ya iman ediyorum. Prensestir.
Bugün yazları güneşlendiğimiz plajda tişörtle oturmamızı sağlayacak kadar güneş cömertliği sunmuş şehir, beni mutlu etti sağolsun. Bugünleri çok arayacağız, kış kapıda.
içinde yaşayan kabilemsi topluluğun kendine ait dili olduğu şehir.
Keşke izmir'de yaşasaydım Çocukluğum orda geçseydi derdim hep.
her yıl daha da geriye giden bir türlü büyük şehir havasına giremeyen ( maddi ve mali yönden) ısrarla iş yapmayan hizmet edemeyen CHP i ceketini assa belediye başkanı yapan bir türlü buna anlam veremediğim güzel bir şehrimiz.
hamam böcekleri gibi haşereler çok fazla ama yobazlardan daha katlanılabilir bulduğum için izmiri seviyorum.

bir yobaz bin hamam böceğine bedeldir. o yüzden izmirimizi sevelim, koruyalım.
Sabah ayazvari bir soguk öğlen kavurucu güneş akşam titreten rüzgar. Havana güven yok anladık da kızına güvenebilecek miyiz güzel şehir.
Havası hasta eder çünkü hastalara özeldir amkkk izmir haterlığı bi bitmedi bu sözlükte. Aklınızı sikiyim. Büyük şehir sonuçta, burda da yobaz çok ama en azından izmirin hiçbi yerinde ramazanda yemek yiyip su içiyosunuz diye dayak yemezsiniz. O göt yok çünkü adamı götünden sikeriz. Bu tarz yobazlıkları yapmak isteyenler de yallah memleketine.
Kasabalarında yaşanılası şehirdir. Merkezinde bir cacık yok.
Memlekettir, candır.
seçim şansım olsaydı yüzde yüz net bir kararla izmir derdim. yaşanılacak kent izmir.

nasıl söylim elflerin günlük güneşlik memlekti gibi , ülkenin geri kalanı orgların mekanı.

izmirliler çok şanslısınız. memleketinizin değerini bilin.
Şahanedir.
Bir gün yetmez denilesidir.
Karanlık sevicilerin, eğitimle, sanatla, ilim ve bilimle arası hoş olmayan, nezaket denen o ulvi erdemden yoksun varlıkların kötülemeye, yaftalamaya doyamadığı imbatlı şahane şehir.

Sen izmir' i sevme ulan ayı!
ilk kez eski sevgilimin sayesinde gördüğüm şehir.
iktidar partisinin 17 yıldır alamadığı şehir.
Bugün cumhurbaşkanı ve kılıçtaroğlunun aynı anda geldiği il. Arkadaş trafik trafik üstüneydi. Bisiklet alıp çıkacaktım o derece. izban kilit eshot acayip bende trip üstüne trip.
türkiye'nin en medeni illerinden biridir, belki de en medenisidir. diğerleri de çanakkale, muğla, aydın, antalya, mersin, hatay gibi illerdir. bu bok çukuru ortadoğu'da akdenizlilikten nasibini alamayan medeni olamıyor işte, bu bir gerçek.

kim ne derse desin, coğrafya kaderdir.
Doğduğum, büyüdüğüm, yaşadığım, uaşlanacağım ve öleceğim şehir.
Ancak şu günler de o kadar çok terk etmek istiyorum ki... Keşke kurtulup gitsem. Çünkü nereye baksam onu hatırlıyorum. Ahh ah.
Bok kokan bir yer.
sürekli zikiş zokuş oluyormuş diye söylemlerde bulunan, üstelik bu söylemlerinde biraz haset sezinlediğim bir yazarcığın hakaretlerine uğramış şehirdir izmir.
konya'daki vakıflarda erkek çocuklara tecavüz edilirken gıkı çıkmayan şerefsizlerin,
yetimin hakkını yiyenlere sesi çıkmayan orospu çocuklarının,
halkın cebini delip bozuklukları bile alan bir düzene sesi çıkmayan gavatların,
babası kızından tahrik olur, kucağına almasın diyenlere "ne diyosun lan sen" bile demeyen şerefsizlerin,
diline düşmüş güzel izmir.
düşmana ilk kurşunun sıkıldığı, kurtuluş ateşinin kıvılcımının çıkış noktası güzel izmir.
prim yapmak isteyenlerin, bok atmaya çalışırken , gırtlaklarına kadar boka battığı güzel şehir, izmir.
plakası 35tir.
yaşamak istediğim şehir.
Bir anda fena yağmur yağan şehir.
Lan ne izmir'i çomarlar. Smyrna'ya izmir diyen ağır köylüdür.