bugün

yasaktır.neden? çünkü son model otobüslerin abs hede hödesine zarar verdigi için.benim deginmek istedigim konu bu degil aslında belediye başkanının kararıdır saygı duyuyorum ama bu noktada kafama takılan bazı hususlar var.
madem yasak, madem otobüsün hedesine zarar veriyor, peki şoförler neden rahat rahat telefonla konuşuyorlar bu otobüslerde.lan ben şöyle bir dıyaloga bile şahit olmuşlugum var;
şoför telefonla konuşur, tam o esnada ön koltuktaki bir yolcunun telefonu çalar.bunu duyan şoför "bir dakika aşkım" der ve adama döner "kardeşim kapatsana telefonunu yasak yasak anlamıyogmu"der.bune lan şimdi!!!!
birde yaşlı teyzeleri vardır bu telefon kullanmanın yasak oldugu otobüslerin, kimse bir şey demez, bu teyzeler çemkirir insana" kapatırmısınız telefonunuzu" diyerek.bir gün arkadaş ile bu otobüste yolculuk eder iken arkadaşın telefonu çalmıştıda,ne kadar yaşlı teyze varsa yolculuk boyunca arkadaşın üzerinden gözlerini ayırmamışlardı.en sonunda arkadaş "bir saattir bakışıyoruz birkere bile atatürk demedik" demiştide öyle kurtulmuştu.
kazara cep telefonu çalar ve siz de açarsanız "cık, cık, cık" seslerinin kombine şekline maruz kalacağınız üstü kapalı protestodur. şoför koltuğundan kalkacak kadar kıl olur telefon sesine. nedendir bilinmez. çünkü izmir'de bir 525 gerçeği vardır.
(bkz: izmir se koy sepete)
mazallah uçağın pardon otobüsün düşmesine sebebiyet verebilir. nasıl olduğunu bilmiyorum (üstelik elektronik mühendisiyim) ama otobüse zarar veriyormuş. biz bilmeyiz böyükler bilür.
(bkz: bi siktir git köyündeki eşşeğe bin)
1980 yılının son teknoloji ürünü ikaruslar cep telefonundan haz etmemekteler. Kendi adlarına da hem şöferleri hemde kendi üstüne iş edinen duyarlı otobüs sakinlerini uyarı maksatlı kullanmaktadırlar..
son izmir gidişimde karşılaştığım, bana lagaluga yapma lan denesi hadise. teyzecim telefon sadece konuşuken mi radyasyon yayıyor, arama halinde olmayan telefon etki etmiyor mu? her şeyi bıraktım lan bin tane baz istasyonunun yanından geçiyor otobüs. hey allahım çıldıracaktım. istanbul da da vardı eskiden bunlardan. *
teyze tip tip bakma * seni sözüyle bakışların minimum a ineceğine kanaat getirdiğim hadisedir.
küfür yiyecek olmaktır.
(#11106791)

o cümleyi kuracak öküz boş otobüste ayakta gider yolun kalanını.
kullanamamak olucaktı sanırım. belli bir zaman diğer şehirlerde yaşayıp alışkanlık sonucu izmir de otobüste alo dediğiniz anda yaşlı amcalar ve teyzeler üzerine çullanır bir an ve neye uğradığınızı şaşırırsınız.
eskisi kadar takılmayan ve önemsenmeyen kuraldır. eskiden bu sebepten kavga bile çıktığı görülmüştür.
dün gece otobüste telefonla konuşan bir gence, ölürken telefonla mı konuşuyor olmak istiyorsun diye bir serzenişte bulunulduğuna şahit olduğum olay.
sistemleri kilitleyip kaza yaptırdığına inandıkları için özellikle orta yaş insanları tarafından elinizde el bombası varmış muamlesi yapılıyor.
korkuma sesini bile kapatıyorum. olurda açarsanız son durağa kadar arkanızdan konuşmaya devam ediyorlar. uçaklarda bile etkisi yüzde yüz tespit edilmemiş bir şeyin otobüslere zarar verip
kazaya yol açacağını hiç sanmıyorum. o kadar hassas beyinleri varsa araçların sinyal çağında yaşıyoruz her türlü uçar o arabalar
şoförlerin her zaman yaptığıdır.
zamanında ağır kavgalara tanık olmuş biri olarak söylüyorum, orayı yıkarlar!
bırakın şöförü yolcular terlikle döver.
bazen hengameye kapılıp beni bile bağırttırabilen yasaktır, o kadar bilinç altıma işlemiş arkadaş.
meşhur diyaloglar:
"kardeşim yasak diyor görmüyor musun, hede hödöööö kapat şu telefonu.."
"ben geçen gün gördüm otobüs kitlendi, yolda kitlendi otobüs sonra adam telefonu kapattı kilit açıldı."
not: telefonla konuşan bir arkadaşınız varsa, kendisine pis bir şaka yapmak isterseniz, " beyefendi telefonla konuşmak yasak değil mi?" diye ortalığa bağırıp olanları güzelcene izleyebilirsiniz. hatta sizde hengameye kapılın.
(bkz: #11106679) cep telefonuyla konuşabileceğiniz belki de tek otobüs 525 tir. ama çoğu 525 şöförü hödük olduğu için o otobüslerin eski model olduğunu bile bile merzifon eşeği gibi anırır siz telefonla konuştuğunuz zaman.
muhtemelen yandaki teyzenin gazabına uğrarsınız.
http://galeri.uludagsozlu...telefon-kullanmak-211008/

izmirliler...