bugün

29.01.1980 almanya doğumlu, hırvat forvet. 2001 yılından bu yana werder bremen forması giymektedir. hırvatistan ile 2006 dünya kupasında forma giymiştir.
böbreklerinde yaşadığı problemler sebebiyle futbolu bırakma noktasına gelen futbolcu. son olarak bir nakil gerçekleştirilmiş fakat vücuduna uymamış.
marjinal takim st.pauli de de forma giymisligi vardir.hatta bir ropörtajinda futbolu bu takimda birakmak istedigini belirtmistir.ancak hastaligi yüzünden bu tuyasini gerceklestiremiyecek gibidir.
annesinden alınan böbreği vücudu reddettikten sonra babasının böbreği nakledilmiş, bu böbreği vücudu kabul edince ayağa kalkmayı başarmış futbolcu. en kısa zamanda futbola geri dönmesi dileğiyle.
beşiktaş'ın, transferini kaliteli bir yabancı stoper ile süslemesi halinde kara kartal'ın önümüzdeki sezon özlenen şampiyonluğa ulaşmasında başrolü oynayabilecek oyuncu.
http://www.haberturk.com/...cat=170&dt=2008/05/13
beşiktaş'a gelirse türk futbolu adına sevineceğim, ama sonu bizim washington stecanelo cerqueira gibi olursa çok üzüleceğim topçu.
miroslav klose ile birlikte werder'de fırtına gibi esmiş futbolcu. KK fırtınası diyolardı onlara. şimdiki partneri rosenberg'le klose ile olduğu kadar anlaşamıyorlar. beşiktaş'a gelicek diye haberler çıkmış.hayırlısı..
20.haziran.2008 hırvatistan-türkiye maçında oyuna girdiği sırada, spikerin "annesinin böbreğiyle yaşıyor, futbol hayatı bitmek üzereyedi" gibi cümleler kurduğunda anında bünyede flash back etkisi yaratıp, gözlerde euro 96'da oynanan hırvatistan-türkiye maçını canlandıran o maçta oyuna sonradan giren goran vlaovic içinde spikerin "beyninde ur vardı cart var curt var, futbol hayatı bitmek üzereydi" sözünü kulaklarda çınlatan, akabinde ev ortamında "ulan bu klasnicte vlaovic gibiymiş sakın bize gol atmasın ehee" dedirtmiştir. o an itibariyle gökhan zan'da gözüme bir kaç saniye alpay özalan gibi görünmüştür.
nantes a transfer olmuş 28 yaşındaki futbolcu.
anlamsız bir şekilde nantes'a giden oyuncu.
nantes ' a çok bile gelen forvettir adam akşam ki lyon maçında dakika 60 ta girmiş 62 de durumu 1-1 yapmış. 89 da da penaltıdan golünü atıp kocca lyon karşısında galip getirmiştir takımını.
bolton wanderers tarafından 1 yıllığına kiralanan hırvat forvet.
beşiktaş a geleceği yönündeki haberleri duyuncaçok heyecanlanmıştım zamanında çünkü werder de izliyordum bizim şimdiki gol kralı makukula gibi her vurduğunu tıkan bi adamdı sonra böbrek nakli oldu nantes a gitti belliydi zaten klasnic in nantes a çok geleceği orda fazla durmadı ingilterede bolton a kiralandı sezon sonu da sözleşmesi bitiyor yamulmuyorsam , rosicky ile birlikte beşiktaş a alınsa hayallerdeki beşiktaş ı izlesek nolurdu be demirören , tabata ya sekiz nobre ye 7.5 nihata 9 vermesen de bunlara yirmişe yirmişer versen kim ne kaybederdi ?

ayrıca hırvatistan maçının son dakikalarında oyuna girdiğinde babama söylemiştim bak baba bu adam çok fena kesin bi tane sikertir diye adam beni yanıltmadı tıktı golünü rüştü sağolsun.
ismi gibi forvettir. klas adamdır vesselam.
hücum futbolcusu olduğunu bir hatuna saldırarak herkese göstermiştir. güzel golcüydü ama iddialar doğruysa gözümüzden düşmüştür.
premier ligin ilk 3 haftasına 3 golle giriş yapmış hırvat forvet.
Football manager 2006 nın vazgeçilmezi olan futbolcu.
gaziantepspor'a transfer olmuştur.

http://www.iddaalihaber.com/haberdetay.asp?id=12829
Golcü golcü diye deli divane dolanan beşiktaş yönetiminin neden almadığı merak edilmiş forvet oyuncusu. Antep e de hayırlı olsun. Cenk tosun ve muhammed demir vardı ama kendileri bilir.
gaziantepspor'un yeni transferi. şaşırmadım.
fenerbahçe, galatasaray ve beşiktaş'ın ayrı ayrı ihtiyacı olan adam gitti hikmet karaman'ın eline düştü. makukula'yı bitiren, ismael sosa'yı piç eden adam bunu da kısa sürede kulübeye çakar.
Diego Ribas ve Klose ile muhteşem üçlüyü oluşturmuşlardı Werder Bremen'de. (2005-2007 arası).