bugün

instela'nın eski ismi.
bir zamanların en kaliteli ve popüler sözlüklerinden birisiydi. isim değişikliğine gittikten sonra herkes orayı terk etti. yöneticileri çok yanlış yaptı bu kararı alarak.
orada erkekler de, kızlar da teklif etmiyormuş diyolla.
uludağ sözlükten daraldığım bazı zamanlarda nefes almak için gittiğin sözlük pek yazmasam da orada ara sıra değişiklik iyi geliyor.
2004 de kurulmuş olan sözlük. Az önce tesadüfen gördüm ve dikkatimi çekti.ewed
instela oldu. *
ben onlara batarsınız siz bu burnu büyüklükle demiştim de beni makaraya almışlardı.
bak noooldu şimdi?
instela olması ile kuyunun dibini boylamıştır.

bundan birkaç ay önce gerçekleri yazarak sözlüklükten çıkmış saçma sapan bir şeye dönüşmüş bu platformu eleştirdim diye hiçbir şey demeden, hiçbir gerekçe yokken 8 yıllık hesabımı silmişlerdir.

ardından almaya kalktığım hesapları da onaylamayıp farklı bir adresten aldığımı hesabı ben olduğumu fark ettiklerinde silmişlerdir.

özetle, bana gülerek hatırladığım bir anı bırakmış, gördüğüm en aciz yönetim kadrosuna sahip vasat bir sosyal medya aracıdır.
huzur içinde yatsın sözlügü.
facebook'a çevrilip instela adı verilen sözlük.
şimdiki hayatına başka bir adla devam etmektedir.
çok soğuk bir yer lan. bildiğin üşüdüm. tasarımı hoşuma gitmedi hiç iç açıcı değil. uludağ sözlük e şükrediyorum.
büyükler bi halt olmaz ordan derlerdi.hakkaten de öyle oldu.
instela olmuş sonra da tela olur sonra ela sonra el sonra aaaaaaa bitmiş.
aslında uludağ sözlük'e göre seviyesi daha iyidir ama tasarım ve ux anlamında o kadar geridedir ki, canınız ne yazmak, ne de okumak ister.
instela olalı beri giremiyorum çok karışık. e devlete girmiş yaşlı gibi kalıyorum orda. nereya tıklanıyor ki amk.
Şimdi baktım da ben hep ödevlerimi farkında olmadan buradan yapıyormuşum. Valla e-odev gibi site. Aradığım tüm bilgiler muhakkak orada ciddi ciddi yazılmış oluyor. Teşekkürler itü.
takıldığım ve sevdiğim sözlüküm. instelayla daha bir kullanışlı.
5 yılda 150 entry girebildiğim sözlük. yazıyorsun okuyorlar ama yazmıyorlar sonra sende yazmıyorsun duruyor falan. aslında güzel yer ama yazmıyorsun yazmıyorlar.
Ben bunun açılımını istanbul teknik üniversitesi sözlük sanıyordum. Allah beni kahretsin.
ilk kullandığım sözlüktür kendileri. iyi insanlar çoktur içlerinde ama azımsanamayacak mallar da var ve işin garibi destek görürler. en önemlisi moderatörleri hiçbir işe yaramaz. birgün sözlük formatına aykırı bi başlığa sohbetvari şeyler yazdım diye 1 hafta çaylak yaptılar, o süre içinde moderatörlere giydirince hesabımı kapattılar. sonra da girmedim zaten.
ayrıca itüsözlük'ün instelaya geçtiği döneme şahit olmuşlardanım. güzelim sözlüğü bombok bir şeye dönüştürdüler.
kufurun ve hakaretin hic ugramadigi bir yerdir cunku boyle bir sozluk yoktur. ha instela diyorsaniz, hakaret iceren yazilar karsisinda kilini bile kipirdatmayan modlar vardir.

not: her yazdiginizi eksileyecek kafadan sakat tip kaynamaktadir, isirabilirler de. dikkat edin.
türkiyenin ilk sözlük formatıdır.

esinledikleri bulgaristan ''zamundaprice'' sitesini türkiye ye taşımışlar ve 1987 yılında özkan inci ilk entry i girmiştir. tabir yerinde ise patlayıp gitmiştir.

ardından ekşi ve ulu gelmiştir ama toplasan bir itü etmez görüşü yaygındır.

küfürün ve hakaretin hiç uğramadığı sitede insana saygı üst düzeydedir.
Ortalama olarak dört tanesi ancak bir ulu sözlük eder.

görsel
ulan burası kadar alakasız bir oluşum görmedim ben hayatımda. ülke'de 16 şehit varken bile gündemde karı kız ve anket başlıkları olur. paso goy goy muhabbeti döner.
Instela oldu olalı ilgimi kaybettiğim sözlük. Başka bir formata yöneldi ben de beğenmedim ama sevene saygım var.