bugün

An itibari ile içinde bulunduğum şehir. Belediye Otobüsüyle boğaz köprüsünden geçerken boğaz manzarasına hayranlıkla bakan tek yolcu olarak turist olduğumu da tescillemiş bulunuyorum.
Memleketim ebedi ask benim için.
overrated bir şehirdir. evet.
Keşke vakumlu bir hortum olsa ve arapları-suriyelileri-özbek-gürcüleri emip, arındırsa aq

Istila halinde güzel şehrim.
Dağı taşı altın olan memleketim benim. Burda yaşamak öyle kolay değildir aslanım. Kadıköyde rakı balık unutulacak tad değildir.
istanbul, 1890'lar.
görsel
Özür diliyorum kendisinden onu bırakıp Bursa’ya yerleştim mecburiyetten. meğersem ne kıymetliymiş.
Artan nüfusuyla orantılı olarak güzelliğini yitiren, bir zamanlar efsunlu olan şehir.
ağır sis bastıran şehir.

şuanda dükkanın karşı caddesini adeta göremiyorum.
bazen beni yoruyor ama iyi şehir.
istanbul, Rakı, Aydın boysan, Daha ne olması Gerekli?
Alıp senide başımı da gitmek istiyorum bu şehirden.
istanbul, 19. yüzyıl.
görsel
Artık eskisi kadar güzel olmayan, adina aşk şarkıları yazılan şehir.
--spoiler--
istanbul seni hapsetmiş
eski bir bandı kaydetmiş
yüzlerce binlerce insan aman allah
hep bu şarkıyı söylemiş
--spoiler--

Pamela ne güzel tespit yapmış ama.
Hava kirliliği, pisliği, kalabalığına rağmen yine de kendine hayran bırakan şehir.
görsel
Bugün hava çok güzel
Çıkın gezin amk.
Taksim'de üç bira çakıp ıslak hamburger yediğimiz arapsız günleri özledik.
artik senede sadece 10 günümü gecirdigim sehir.
gayet keyifli ama fazlasi mutsuz ediyor.
güzide şehir. " istanbul'da yaşanmaz" algısı var ya hani. bazen kapılıyorsun evet ama güzel yerlerini gördükçe " istanbul işte ya, ne olursa olsun istanbul" diyebiliyor insan. çıkın gezin, böyle hava bir daha bulunmayabilir.
(bkz: dimitri kantemiroğlu)

jordi savall'ın 2009 yılında alia vox etiketiyle yayınlanan, 1673-1723 yılları arasında yaşamış, klasik türk müziği'ne onlarca beste katmış dimitrie cantemir'in anısına yapılmış albüm.

Bazı güzel eserler;

kanun, kemence, ud taksim
der makâm-ı 'uzzâl uşūleş devr-i kebir
kanun taksim
der makâm-ı hüseynî semai
Ben de dönüyorum beybisi.
içerisinde çürüyorum beybisi.
Kıymeti bilinmeyen hor görülen ama ne kadar yıpransada cazibesinden kayıp vermeyen şehirdir nereye kadar dayanabilir bilemem doya doya yaşamak istediğim ama birtürlü fırsat olmadığı içinde üzüldüğüm nadide kent tarih ve medeniyet denilince ilk akla gelen şehirlerden biridir ama nerde o bilinç 'yakarım bu şehri,senmi büyüksün yoksa benmi ' mantığı taşıyan hanzoların paraya tapan kodamanların halen yağmaladığı metropol olmaktan kurtulamadı bir türlü bu saatten sonrada pek umudum yok yokolmaya doğru gidiyor güzelim istanbul ...