bugün

bu eylemi yaparken dikkat etmek gerekir, lakin facebook' da 'hadi boykot edelim' diye baslık acan insanlar gibi komik duruma düsülebilir.
(bkz: facebook un sahibinin yahudi olması)
(bkz: israil le tum iliskilerin askiya alinmasi)
edelim, edelim:
pkk inlerini tespit eden israil menşeli pilotsuz uçakları da iade edelim efendim!
israil in nihai tüketim ürünü olmadığını bilmeden yapılacak eylemlerdir. (Haa yakıştırmalar yapılır pek çok markaya) Stratejik önemi yoksa israil de bulamazsın arkadaş. Kolayla pantolonla mı, uğraşsın adam.
milli* eğitim * bakanlığının yayınladığı genelge ile talimat verilerek ortadan kaldırılan durum.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11115572.asp?gid=229

(bkz: benim için meb zaten bitmişti)

(bkz: bir dakika)bizde *
(bkz: biri davos fatihi mi dedi)
MS hastalarının zaten zor bulunan bir ilaç olan Copaxone almayarak destekleyebeileceği girişim. Tabi böyle bir vicdanınız varsa.

(bkz: ms)
(bkz: teva)
(bkz: Copaxone)
içmeye ayran bulamazken çeşmeye atla gitmek kadar yersiz davranış biçimi. Kıçımızda don yok, elin donundaki boku eleştiririz.
adamlarda yahudi ticari zekası olduktan sonra istenildiği kadar boykot edilsin. Ordan çıkarıp diğer taraftan sokarlar adama dediğim olay. (bkz: kendimiz avutmak)
Türkiye'de ki israil firmalarında çalışan,ailesine ekmek götüren binlerce insan olduğunu unutanların söylemi.Filistinli kardeş(!)leriniz için bu kadar meraklıysanız boykota buyrun yapın ama bu işsiz kalacak adamların da maaşlarını siz verin olur mu?Çocuğuna harçlık veremeyen babaya para verin olur mu?insanlardna borç istemek zorunda kaldığında bir insanın kırılan gururunu siz onarın olur mu?
Laf salatasına, ucuz kahramanlıklara gerek yok.Boykot istiyorsunuz da neden Fransa'ya sözde ermeni soykırımı ile ilgili hamlelerinde boykot başlatmadınız? Altınızda citroenler bagajında Carrefourdan poşetler,içlerinde de LeCoq markasının ürünleri...
Acınası bir komiklikten ibaret yalnızca söylenenler.
türk milleti'nin kesinlikle yapamayacağı eylemdir. çünkü bizler uzaktan küfür etmekle yetiniriz. en kaliteli malları israilliler üretiyor değil mi? o yüzden zevklerimizden falan vazgeçemeyiz. ancak küfür eder dururuz.

"ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" sözünü ise üzerimize alınmaz, en yakın arkadaşımızı göt etmek için kullanırız.
ilk kez bu kelimenin anlamı tüketmek anlamına geliyor.
aç kaldık desenize!

edit: eksi veren zat. iyi tamam israil'i boykot edelim, o zaman sabahtan ak$ama kadar ne bileyim eti cin yeriz. sen bilirsin yani.
yukarıda sayılan markaların çoğu orta ve üst gelir seviyesine hitab ettiğine biz de fakir bir ülke olduğumuza göre israil mallarina "one munite" demek beklenen etkiyi yaratmayacak bir eylemdir.
Şu an hepinizin bunu yazdığı bilgisayarların bir parçasında ''israil'' imzası var... Bu gayet ürkütücü ve düşündürücü.
Ayrıca boykot etmek entry girmekle olmuyo. Faaliyete dökmeliyiz artık!
son zamanlarda yine gündemden düşen, arasıra vicdan azabı gibi önümüze sürülen bir şeydir bu. forward maillerde, afişlerde sık sık gördüğümüz, 27 aralik 2008 israil in gazze ye hava saldirisiyla yeniden gündemimize girmişti en son. aslında israilin her saldırısından sonra gündemimize düşüyor bu boykot çağrıları.

bu noktada safça şu soru geliyor akla: ama neden?

bu soruya verilen cevaplar iki eksende toplanıyor: akan kanın insan kanı olması ya da müslüman kanı olması sorunsalı.

şayet bu tepkinin nedeni insan kanı olmasıysa öncelikle abd, rusya, almanya, fransa, çin gibi belli başlı soykırım-katliam- yapan ülkelerin mallarını, yok eğer sorun olan müslüman kanıysa yine saydığımız ülkelerin üstüne(almanyayı hariç tutarak) iran, ırak, ürdün gibi arap ve müslüman ülkeleri de koymamız gerekmiyor mu?
yoksa onlar geçmişte mi kaldı?

burada gözardı edilen ama tüm gerçekliği ile suratlara tokat gibi çarpan durum, vicdanlarımızın güncelleşmesi, popülerleşmesi sorunsalıdır. yapılan vahşet bu gün barış ile sonuçlansa, boykot çağrıları duracaktır.
peki ya daha dün yapılan katliamlar ne olmuş olacak?
şayet boykot kararı alırsak, bu kararı uygularken ciddi davranabilecek miyiz?
yoksa pragmatist bir tavırla mı yaklaşacağız olaya?
zira bu gün kulandığımız temizlik maddelleri, dişmacunları, kozmatik ürünleri, sofra mamülleri, teknolojik araçlar... çoğu israil boykot mallarıdır.

velhasıl buradan çıkan sonuç şudur ki; bu tepkinin nedeni ''gündem'' ve ''popüler vicdan'' kaynaklıdır.
gündemimiz değiştiğinde, televizyonlar bu konuyu askıya aldığında -şu an olduğu gibi- ya da savaş bir şekilde uzlaşmayla son bulduğunda, bir tarafta insani görevini yaptığını düşünen, tatmin olmuş vicdanlar, bir tarafta istediğini almış ve yeniden saldırmadan önce dinlenen saldırgan devlet ve nihayetinde mahvolmuş hayatlar kalacaktır.
tüm kalbimle destekliyorum ama diğer organlarım isyan ediyor bu boykota...
coca cola'mı tuvalete döktüm, tat alma duyularım sıçtırma boykotuna dedi.
nestle çikolatımı attım, libidom tavan yapıp ya seks ya çikolata dedi.
loreal'imi balkondan aşağı sıktım, kırışıklıklarım dile geldi.
renault arabamın goodyear lastiklerini patlattıktan sonra kendisini yaktım, ayaklarım ibneleşme dedi.
beko televizyonu kırdım, canım sikiliyor dedi.
arçelik çamaşır makinamı parçaladım, ellerim donunu boklu giy dedi.
hacı şakir sabunumu erittim, ufaklık bir daha kalkmam dedi.
ace'mi döktüm, zaten kullanmıyordun göt dedi.
nescafe'mi içmedim, uykum ben geldim dedi.
efes pilsen ben yarı türk ortaklığıyım dedi, dayanamadım içtim.
bursagaz'ı kapattırdım götüm dondum dedi.
bp den yakıt almadım, beynim zaten arabanı parçaladın salak dedi.
national geographical'i uydudan sildim, annem magazin izlettirdi.

üç güne kalmaz ölürüm abura koyayım.

iliklerimize kadar işlemiş siyonist puştlar. yarın öbür gün amerikan mallarını da boykot edersek çıkıp dağ başında bi mağrada yaşayalım. ülkerle nereye kadar?

yani demem o ki kalbimi zikeyim.
soktuğumun israili dünyanın damarlarına işlemiş adeta.. Ha şunuda diyim hiç kimsede bi siğim yiyemez..
biz boykot edelim israil mallarını da büyük oldugunu iddia edenler de ufaktan ihaleleri iptal etseler diye düsünmekteyim, olur da etkiler israillileri diye, malum bu adamlar bizim biçok ihalemize talip.
boykot edelim deniyor ne zamandır. bunu neden halktan bekliyor ki herkes. hükümet görevini yapsın, boykot edilmesi istenen ürünleri toplatsın piyasadan, bak bakalım alabilen oluyor mu o durumda!
ama şu bi gerçek ki; o ürünler kaldırılırsa herkes aç kalır.
israil'in her eyleminden sonra gündeme gelen ancak uygulanmayan boykotumsudur. haydi boykot edelim beyler diyerek, sokağa dökülüp internette paylaşım yapanlar, bu ürünlerin ne olduğunu bile aklında tutmaz. 2 maç iptal edip, büyükelçiyi çekmekle büyük devlet olunmaz.
çocukluğumdan beri yaşadığım beş veya altıncı boykot girişimi. adamlar hala ayakta hala içimizde hatta gemimizde...
vicdanı susturma gayreti içinde eylemsizlikten doğabilecek sorumluluğu atma çabasıdır. Devletin uluslararası alanda zaafiyet gösterdiği durumda ortaya çıkan tepki biçimidir.
türk halkı olarak toplumsal hafızamız çok zayıf. hemen unutuveriyoruz her şeyi. bu kaçıncı boykot girişimi, kaçıncı listeler, kaçıncı isyan. ve her defasında bir hafta sürmeden günlük alışkanlıklarımıza geri dönüyoruz. evet ben çok sevdiğim kolayı haftalardan beri içmiyorum. içmeyeceğim de. içecek olsam elim cola turkaya gidiyor. o da bir şeye benzemiyor zaten. hayatımızın belki tümünden çıkaramayız israili ama birkaç şeyden de olsa ödün veremez miyiz?
her sıkıştığımızda boykot edeceğimize kölesi olduğumuz bu ürünlere alternatifler üretmek gerekir. Bugün beğenmediğin iran bile kendi işlemcisini üretiyor, hatta geliştiriyor. Sen gıda dışında ne üretiyorsun?

Önce üret sonra zaten boykota gerek kalamz, kendi malını kullanırsın.
nutella israil malı değilse sorun olmaz.