bugün

ahahahah yandaş derneklerle sözleşmeler iptal edildiğinde gariban istanbullular paranın kendilerine döneceğini zannediyor galiba demiştim, entry'm daha 6. ayını doldurmadan cumhuriyet gazetesi sözleşmesi gelmiş.
Kaldırıma araba koyup para ödediğimiz belediye değnekçiliği.

iş yerine arabayla gittiğim zamanlarda kafasına göre para istiyor sevgili ispark görevlisi.
Bir gün diyor ki, 22 lira borcun var. 15 ver kapatayım. Başka bir gün diyor ki, 5 lira ver bugün yeter.

En son şirket kahvaltısına börek yapıp götürmüştüm iş arkadaşlarım için. 5 börekle ödedim otopark borcumu.
Derhal el atılması gereken oluşum. Şu oy sayımının tamamlandığı süreçte (yaklaşık 17 gün içinde) büyük yolsuzluklar olduğu düşünülüyor. Yetkilileri göreve çağırıyoruz efendim.
allah'ın kaldırımına para ödemektir. komik.
çok büyük yolsuzkluklar dönüyor. sorumluları yargılanmalıdır.
bir miktar harcama üzerine paraf'a ücretsiz park imkanı veren işletme.

hafta sonu bir kaç üst baş almıştım, ispark'ta ücretsiz otopark mesajı geldi telefona. valla tuttum bu olayı.
Ak partililer isletir.
Chp li milletvekilinin dediğine göre 2 yıldır zarar eden modern değnekçi.

Ali sami nin dediği gibi yok artık .....
13 lira yüzünden 3 çocuk babası bir çalışanı öldürülmüştür.

http://www.posta.com.tr/t...ildi.htm?ArticleID=336256
Yasal tefeci diye geçer ispark diye okunur...
bu kadar olumsuz eleştirilmesini anlamadığım kurum. Muhtemelen ülkede en iyi işleyen yapıya sahip, bunun dışında vatandaşa ne gibi bir zararı olduğunu çözemedim, metrobüs ve metroya yakın yerlerde otoparkları var, bu alanlar özelde olsaydı kimse park edemezdi aracını, kaldı ki bütün suç neden ibb ye atılmış anlamadım, ilçe belediyelerinin büyük bir kısmı kendi bünyesinde bu işi yapmaktadır zaten. kaldı ki park vergisi vermekten iyidir, bu olmasaydı muhtemelen bir çok kez gündeme gelen park vergisi ödeyecektik.
modern deynekçiler.
daha önce mafyanın kontrolünde olduğu ama artık değnekçiliğini devletin yaptığı ''vatandaşı daha ne şekilde soyarız''ın bir şeklidir.
Belediyenin altin yumurtlayan tavugudur.

Kodumunun deynekcilerine para verecegime belediyeye veririm. "onlarda caliyolar laan" diye yirtinanlara cevap yilmaz ozdilden geliyor. "paralarimizi caldirmayin. hadi caldiriyosunuz, bari oyumuzu caldirmayin" kodumunun cehepsi akepeye altin tepside iktidari veriyo sonra bizde belediyeye hukumete sovuyoruz. sanki kilicdar embesili iki eliyle bir penis erekte edebiliyor.

ortada adam vardida halk onumu cikarmadi? bsg haci ya. dalan dallamasinin doneminide biliyoruz. o 3 km etrafina parkademediginiz yeditepenin arsalari dahil olmak uzere baya bi sey zimmetine gecirdi.

not: new york ta bir sokakta bedava parkedin sonra ispark a bok atin. kalcasi yiyen fifth avenue de arabasini 5 dakika biraksin bakalim ne oluyor. Park cezalarina bir goz atin. duburumuzdan uydurmuyoruz. http://www.nyc.gov/html/d...ing/violation_codes.shtml

not2: sonra diyolar ne biseyime amerikadasin. 76milyonun en milliyetcisi benim. ama 10.000 km oteden canon 1D X dslr kameramla tum dunyanin once resmini cekiyorum sonrada turkiyeyi zumluyorum. Malesef partiyi holigan gibi tutuyoruz. At gozluklerimiz var.
milletin yolunu parselleyip yine millete para ile kiralayan resmi mafya.
değnekçiden beter otopark mafyası, değnekçiye 5 tl verip tüm gün aynı park yeri kullanılabiliyordu hiç olmazsa.
yanlış hatırlamıyor isem, 5216 sayılı büyükşehir belediyesi kanununun getirdiriği legal değnekçilik hareketidir.
http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5216.html
burada 7.maddede yer alıyor.
canlı para basan , otopark mafyası.
kanuni değnekçilik.
değnekciliğin resmi hali.
(bkz: gel abim topla gel)
otopark mafyasını kaldırdık. yeni mafya biziz diyen devletin hayata geçirdiği uygulamadır.
hemen hemen heryeri paralı otopark haline dönüştürmüş devletin bir kurumu. değnekçiler.
(bkz: mafya)
mafyanın resmiyete dökülmüş hâli. evinin ve iş yerinin önüne bile konuşlanabilirler. istedikleri sokakları alabiliyorlar devletten. 1 tabela dikiyorlar sonra gelsin paralar amk.
üsküdar zeynep kamil hast. nin o civarlarında bulunan ispark görevlileri çok terbiyeli insanlarmış. bugün bunu ögrendim.bugün adamın biri boş buldugu bir bölgeye arabasını koymaya çalışırken, kulubüde duran ispark görevlisi kendi kendine "oraya o arabayı koyda ananı skiyim senin" dedi.durdum ve "nasıl konuşuyorsun lan sen, terbiyesis herif" dedim. verdigi cevap ibretlikti "noooldu yaa". gidip yüzüne karşı etse ne lan o küfürü dedim. gene ibretlik bir cevap verdi "taaam yaa uzatma sende"
tanım: büyük şehrin resmi mafyaları.