bugün

dünyaya sevgi ve barışı getireceğim değip daha kendi inananlarının dindaşlarını boğazlamasına mani olamamış din. dünyaya değil sadece islam dünyasına getirse de yeterliydi. şia sunni vahabi diye birbirine giriyor millet. tabi bide ülkemizde alevi sunni diye ayrım da var. bu da enteresan.
Kuran niye arapça mı? Böyle aptalca soru mu olur? Kuran ingilizce olsaydı bu sefer kuran neden ingilizce olacaktı diyeceksiniz. insanların anlaması ve okuması için tabiki insan dillerinden biri olacak.

Hoşgörü dinidir. 2-3 boklu ışidli ye bakarak koskoca dini mi çürütüyorsunuz? Yani şimdi malcolm x ile ışidliyi aynı kefede tutuyorsunuz sanırsam.

Müşrikleri öldürün diyor yalan yok ama aması var. Sanırsam bakara ( makara hehe ) suresiydi. Özetleyecek olursam size saldırırlarsa saldırın, size verdiği acının daha fazlasını verin şeklindeydi. Yani öldürmek için gerekli bir sebebin olacak. Öyle kıytırık aha yavudi bu öldürün hurraaa şeklinde değil. Kurtuluş savaşı' nı düşünün. Yunanlılar şehirleri yakıp yıkarak ilerliyor ve bizde haklı olarak öldürüyoruz. Öldürmek için geçerli bir sebebimiz var. Unutmadan savaş her zaman son çare olmalı. Öyle insan doğası savaşmak istiyor falan demeyin. Sevişin amk.

Kadın dövme konusuna gelince. Elmalılının meal kitabını okumama rağmen açıkçası önceden bende islam dini kadınları gerçekten dövmeyi emrediyor sanıyordum ama iş öyle değil. internette kısa bir araştırmayla tatminkar bir cevap hatta cevaplar buldum. Arapçanın kelime anlamlarıyla alakalı bir mevzu. Bu arada kadın dövmek ile islamın en ufak bir alakası yoktur. Sen kimsin ki bir kadına vurabiliyorsun ibnenin evladı? islam böyle bir din değil.

Evet efenim kendimi övmek gibi olmasın ama bir caner taslaman olmasakta cübbeli denen yobaz din tüccarından daha tatminkar cevaplar vermeye çalıştım. en büyük derdimiz dinler olsun şu amk dünyasında.

Edit: ne ara okudunda eksiledin?
icindeki sacmaliklarin farkina vardiktan sonra inanmayi biraktigim dindir.
Hakaret etmeye çalışanların kendilerinin hakir duruma düştüğü, Allah katında tek din olan dindir.
"ikame edilen namaz ekonomiye müdahale eder, servet üstüne servet yığmaya, fiyatlandırmada ve ücretlendirmede adaletsizliğe müdahale eder, para alıp satmaya müdahale eder, zalimle işbirliğine müdahele eder, emaneti ehline vermemeye müdahale eder" dediği için alnını secdeden kaldırmayan bir takım erkek ve kadınlarda rahatsızlığa sebebiyet verir.
(bkz: arap mitolojisi)
dünyadaki tek gerçek şey, gerisi yalan.
allahu tealla hazretlerinin bizlere gönderdiği en büyük nimettir. allah bizi bu yoldan ayırmasın. amin.
Tanrisinin egoist ve sadist oldugu din. Kuran da "ben superim ben soyleyim ben boyleyim" den baska bir sey dedigi yok. Onu gectim ihtiyaci olmadigi halde neden kendisine ibadet edilmesini istiyor? Etmeyenleri neden sonsuza kadar cezalandiriyor?
Eskimiş ve gecmisteki etkisini kaybetmis din. Tabi bu yuzden islam i suclamamak lazim. Butun dinlerin bir omru vardir. islam in da diger dinlerden farki yok.
görsel
Birkaç yüzyıl sonra yaşayan insanların gerçekten bu saçmalıklara inanmışlarmı diye gülücekleri din.
çoğu insanın başka türlüsünü bilmediği görmediği ve islamdan çıkmanın inanılmaz bir kötülük olduğu öğretildiği için inandığı olgu. hiç bir şeyini bilmeden ne kadar saçma olsa da sonuna kadar savunulur çünkü diğer türlüsü boşluktur onlar için. islam, insanların küçük hayatlarına anlam veren tek şeydir. pek çok şey onun etrafında döner. eve gidilir, kuran okunur, ne işe yaradığı bilinmez.
Neden biz varız , yaşamın amacı ne ?, hayatta hiçbirşey tesadüf değildir vs. vs. soruların cevabını bulabileceğiniz tek ve gerçek gak din.
Eskimiş din.
türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının %99 unun kimliğinde yazan ancak %10 unun uyguladığı dindir.
mesela şimdi biri çıksa dese "dünyadaki gelişmiş ülkelerin hiç biri müslüman değil, guçlü bir türkiye için sen de islam dan vazgeçmeye hazır mısın" dese, ne olur?
Ooo hıristıyan girl.

Bir dindir. Yalandır.
Araştırma-öğrenme kültürü konusunda pek bahtsız olan Türk toplumunun büyük bir kısmının gülünç tanımlamalarına maruz kalan,
global barış eksenine verilen addır.
Ne sondur ne ilktir. Yok olup gidecektir.
evlat edinmeyi uygun görmeyen din...
islam ı sadece Allah a inanmak ve namaz kılmaktan ibaret sanan laik kafalıların anlamadığı şey şudur:

https://www.google.com.tr...WNGcu816dX4hkdjgQMXbogHgw

Ayetlerin üzerine sis indirerek insanları islamdan soğuttuğunu zanneden ezikler şunu bilsinki, Allah a ve rasuluna savaş açmak ne ibadeti bırakmak ya da yapmamak, ne de fitnesiz olarak dinine mensup olmamaktır.
622 senesinde Arap Yaradası'nda ortaya çıkan, dolayısı ile ilk olarak Araplara gönderilen ve Türkler sayesinde geniş kitlelere ulaştırılan din. Kitabında yazdığına göre son gerçek din.
din toplumu geri bırakmaz. bir tercihtir, saygı duyulur. Toplumu geri bırakan dincilerdir. Her kim dinini dayatıyorsa, kendinden olmayanı ötekileştiriyorsa insanlara beynini kullanmayı değil yalnız duygularını kullanmasını söylüyorsa o toplum geri kalmıştır. Hıristiyanlık da da bunu gördük.

Şanslılar ki onlar skolastik kafayı yüzyıllar önce geçmeyi başardı. Biz hala yaşıyoruz. acı olan bu. islam inancına ön yargı oluşuyorsa bu kafa yüzündendir.
Son zamanlarda havalı gözükmek için "arap dini ya moruq" gibi cümlelerle ergenlerin ağzına sakız olmuş yüce din. Ne mutlu mensuplarına