bugün

siz tek bir yaratıcı olsanız, sizin dininizden başka dinlere inanılmasına izin verir miydiniz?

kilit.
müslüman olmayanların çok da bir tarafında olmayan durumdur.
Çünkü islam özellikle diğer dinlerin yanlışlığını vurgular.
Açık kapı bırakmaz onlara. Tek doğru benim der.
Bu yüzden müslümanlar da dünyayı müslümanlar ve diğerleri olarak görürler.
Diğerleri batıldır, kötüdür, yanacaktır.
Ve kendilerinden emin olan yani hristiyan ailede doğmuş olsa bile araştırıp müslüman olacak bu 1.5 milyar insan kendi dinlerini en iyisi görürler.
Fakat gerçekçi bakılınca olaylara işin öyle olmadığı kör'ün bile gözüne gün ışığındaymışcasına görünür.
Müslüman geçinenlerin saygısızlığını islam'a yükleyenlere mi yanarsın, en basitinden peygamber dönemine bakıp müslüman olmayanların hangi şartlarda öldürüldüğüne bakmadan kuran'da bu konuda geçen ayetleri kendince yorumlayanlara mı yanarsın, din adamlarının maaş almasını devlete değil de dine yükleyenlere mi yoksa müslüman olan erkeğin dilediği gibi birkaç kadınla evlenebileceğini söyleyenlere mi? kimse okumuyor diye ah vah eden güruh önce kendi okusun, ama okumakla yetinmeyip yalnızca peygamberin uygulamalarına baksın. din simsarlarınınkine değil.
Hep başka dinlerden olanları dost edinmeyin der yazık.
islam,tek tip insan ister.

Hayatın her anı kurallarla belirlenmiştir.

Özgür irade yoktur, birey bağımsız olamaz.

Evreni yaratan uçsuz bucaksız gücün böyle bir şey talep edeceğine inanmak komik ama neyse ki tabular yıkılıyor artık...
Açık alanda geri zekalı olduğunuzu göstermek hoşunuza mı gidiyor bilmiyorum ama bu söyledikleriniz Tüm dinler için geçerli. Eğer bir din, diğer dinlerin varlığını kabul ederse o zaman ona ne gerek var? böyle aptalca konuşmayın bence. Bu Tüm dinler için geçerli bir durum. Hangi din Tüm dinlerin varlığını kabul edip ona saygı duyuyor gösterir misiniz?
bir mal beyanıdır. şu an sınırda bekleyenlere mudahele edenlerin dinlerine bakarsan kimin kime saygı duyduğunu daha net görürsün. islam atesitlere dahi saygı duyar. senin dinin sana benim dinim bana der.
kafirun suresini ne yapacağız? ayrıca diğer dinler saygıdan ölecek sen de haklısın.
farkı yoktur, her din diğerine saygı duymaz. fıtratında zaten yoktur. çünkü dinin amacı kitle yaratmaktır. bu kitleyi de düşmanlıkla yaratırsın.
islam'ın ilk yıllarında insanları çekmek için nispeten daha ılımlı inen ayetler medine' de düzen kurulduktan sonraları büyük değişimler yaşamış beni kureyza iran'ın fethi gibi olaylarda çokta sevimli olmayan manzaralarla karşılaşılmıştır ama durumu degerlendiririrken dönemin şartları unutulmaması gerekir.
islam'da güncelleme şarttır.
Dinlerin özünde var bu saygı duymama olayı. Her din kendinden olmayana kafir der mesela.
Hak var batıl var.

Az biraz şahsiyetli ve prensipli olun.

Bu ılık götlülük sizi en sonunda gavatlığa da saygı duymaya götürecek...
insanın insana saygısı yok, kaldı ki diğer dinlere olsun. en azından kokmuş çoraplarla camiye girmezlerdi az biraz saygılı olsalardı.
Düşmanınla niye sırrını paylaşasın,Avrupa ülkeleri yada diğer dinler müslümanlara dostçamı davranıyor Doğu Türkistanda müslümanların ciğerini söküyorlar,taylantta budistler evlerini yakıp zorunlu göçe tabi tutuyorlar,Irak'ta hristiyan terörü garip hapishanesinde erkek kadın çocuklar işkenceler altında can veriyor,guantanamuda hakeza.şimdide Yunan zulmü gözler önünde.islam fitne fesat toplumun düzenini bozmayan tüm dinleri kendi haline bırakmıştır.
Doğrudur islam diğer dinlere saygısı yoktur.
Hiçbir tek tanrılı dinin bir diğerine saygısı yoktur ve olması da mantık dışı olur.
hak geldi, batıl zail oldu.
Dünyada herkes birbirini sikiyor savaş kan siyaset çekişme gırla.

Henüz osbir çekmiş bir ergen çıkıp diyor ki islam saldırgan bir din.

Amına koyim hayata bi atıl görürsün.