bugün

müzmin bekar bayan hoca nın olagan sabah azarlamasında ya da herhangi musait ortamda sınıfa karsı kullandıgı cumle.
müzmin bekar bayan hoca:mbbh
sınıf:k

mbbh:aranızda sakalını kesmeyenler var. isim verip rencide etmek istemiyorum.
k:hımm..
mbbh:aranızda kopya cekenler var. isim verip rencide etmek istemiyorum.
(bkz: hoca lafidir)
genellikle, "ama" ile devam edilip isim verilen klişe.
akabinde ''bunu yapanlar zaten kendini biliyor''şeklinde devam etmesi muhtemel cümle...
uludağ sözlükten copy paste yapılan entry ve başlıkları yakalayan yazarın hırsız sözlüğün * adını vermeden önce kurduğu cümledir.
kötülük adına cümle bitmeden isim verilir.

örneğin ; biri başlıklarımızı çalıyor , isim verip kimseyi rencide etmek istemiyorum... itü sözlük.
ismini verip kimseyi rencide etmek istemiyorum dediği anda kastedilen kişinin, yüzünün yavaş yavaş pembeleşip deşifre olmasıyla sonuçlanan olaydır birazda.*
olası bir tartışmayı engelleyen cümle.
surekli uzerime alinip rencide oldugum laf. lan verin su ismi kardesim...isim vermeyince "kesin beni kast etti bu" diye killaniyor insan. insan derken kendimi kast ediyorum yani...isim verip kendimi rencide etmek istemedim de.
kimin ne b.k yediğini biliyorum akıllı olun manası taşır. (bkz: tipik ogretmen laflari)
''g.tüm yemiyor ondan söylemiyorum'' demenin daha kendine toz kondurmadan söyleniş biçimi.
(bkz: ismini vermek istemeyen izleyici)
ben kendimi bilemedim ama o kendini biliyor da denebilir.
http://www.google.com.tr/...17&ved=1t:429,r:0,s:0
genelde öğretmenlerin ağzına pelesenk olmuş cümle.
- aranızda benle yatmış öğrenci var ismini verip rencide etmek istemiyorum.
hocayla yatan çocuk: hocam lütfen rencide edin beni.
(bkz: isim vermeyeyim ama galiba özge argamdan gonuşmuş)
takla atmayan, kendini keklik zanneden veya koca bir günü iki taklayla geçiren güvercinleri azarlarken kullanılabilen cümle.
konusmanın devamında mutlaka bir isim verilecektir.
söylendiği ortamda bu lafın kime gittiği de apaçık ortadadır efendim.

söyleyen kişinin hal ve harteketlerinden yola çıkamazsanız, götünün rengi yüzüne vuran kişiden çıkartabilirsiniz. *
lisede ilkokulda hocaların sık sık yaptığı söylenilen kişinin yüzüne bakarak söylenen kelime.

http://www.youtube.com/watch?v=D7fAYh9uFG0
yeni doğmuş bir bebek için söylenmesi enteresan olabilecek bir cümle.

hayır bitanem isim verip kimseyi rencide etmek istemiyorum.
ne saçma cümledir o öyle muhabbeti yapma o zaman güzel kardeşim demezler mi adama.