bugün

Kız arkadaşımdan bolbol çöktüğüm alet. Oyun oynaması ve video izlemesi çok zevklidir almayı düşünen varsa kesinlikle tavsiye edilir.
o devasa görüntüye 16 gb yakışmamıştır. amç müzik dinlemekse ipod nano 'larda işi görür.
4. nesline sahip olduğum ve bayılarak kullandığım muhteşem alet. müzik dinlemekten hd kalitede (720p) video izlemeye, internette dolaşmaktan süper oyunları oynamaya aklınıza gelen her şeyi yapabilirsiniz bu cihazla.
Arkaplan resmi olarak güzel bir bayan koymak yeterli.
jailbreaksiz kullanmılmaması, jailbreakliyse de activator, sbsettings ve removebg suz kullanmılmaması gereken süper alet. activator kısayolları ayarlayabileğiniz bir program. home tuşu fazla kullanıldığı için bozulması ihtimaline karşı işi şansa bırakmayıp bu programları kullanmanızı tavsiye ederim. cydia dan yüklenebilirler. Ayrica alip almamakta kararsizsaniz alin, pisman olmazsiniz.
edit: imla
çok kullanışlı bir alet.ucuza bulmak da mumkun.

http://forum.donanimhaber.../f_/key_//tm.htm#48852962
bence iphone varken gereksiz olduğunu düşünenler yanılıyor. çünkü ipod touch ile ilave donanım ve uygulamalar ekleyip telefon görüşmesi yapmak mümkündür.

eğer jailbreak'li 1,2,3 veya 4. nesil bir cihazınız varsa ebay veya banzeri sitelerden "APPLE PEEL 520" diye arama yapıp 60-150 $ arasında bir fiyata satın alabileceğiniz cihaz ile yeni bir telefona sahip olabilirsiniz.imei numarası kayıt meseleside fikir sahibi değilim, ön araştırma yapmanızı öneririm.

kısaca formule dökmek gerekirse;

ipod Touch + APPLE PEEL 520 = iphone

(bkz: ipod touch iphone a dönüşüyor)
alanların sabırlı olmasını gerektiren, kullananların genelde vazgeçilmez bir eşyası haline gelen harika bir ürün.

-hımmm güzelmiş. kaça aldın.
+450
-iphone değil mi bu?
+yok hacı ipod bu.
-ne işe yarıyor?
+(bir sürü şey sayılır)
-ama telefon değil?
+iç ses(hay s.kecem telefonunu) evet değil.
-işe yaramaz o zaman bu. keşke iphone alsaydı.

offf. hey yarabbim. bu yada bunun gibi defalarca konuşma geçmiştir bizzat tarafımdan.

not: son çıkan versiyonu pek bi güzeldir.
4g 32gb modelini gittigidiyor'dan sadece 575 liraya almış olduğum ve ertesi hafta teknosa kataloğunda 770 lira fiyat etiketi görmemi sağlayan naçizane bir aygıt.
5. nesil ile birlikte muhtemelen 3g desteğine kavuşacak olan cihaz. tıpkı ipad'de olduğu gibi 3g'li ve 3g'siz modelleri olması bekleniyor. dolar 1,80 tl seviyesine ulaşmışken 8 gb 3g'li versiyonu 750 tl seviyesinde satışa sunulabilir. eğer 3g'li versiyonu satışa sunulursa ayda 8 tl'ye vodafone cepnet paketiyle tadından yenmez bir hal alacaktır.

(bkz: vodafone cepnet paketleri)
apple peel 520 olayının üzerine düşüp bu işi kotarabilirseniz 4g ile kendine bir iphone 4 yaratmış olursunuz ki bu size maddi açıdan kar demektir.

iphone olabilen alettir.
3g olayı olursa iphone ölür dedirtendir.
kim niye alo demek için 2000 lira fazla verir ki abi?
en uzun süre yanımda kalan elektronik cihaz. Tabi bilgisayarım hariç.

Bununla baya aşk yaşarken birgün takside düşürmemle dünyam alt üst oldu. şimdi çok yalnızım...

iphone'a o kadar para verilmez diyenler kesinlikle bunu almalı. appstore'u kullanmanın keyifi bir başka.
imessage isimli übersonik uygulama ile wifi noktalarında diğer imessage kullanıcılarına anlık ileti gönderebileceğiniz alet. iletişim içinde olduğunuz insanların çoğu apple ürünlerinden imessage'i destekleyen herhangi bir cihaz kullanmaktaysa, iletişim masraflarınızı bu sayede bir hayli düşürebilirsiniz.
Bazı telefon modellerinin Bluetooth'u ile iPod touch'unuza bağlanabiliyorsunuz, telefonun internetini ipod'da kullanabiliyorsunuz. illa wifi gerek değil, internet'e bağlanmak için.
Kendisine sahip olmayı düşünenlere yegane tavsiyem 8 GB kapasiteli versiyonu yerine 32 GB kapasiteli versiyonu düşünün.8 GB kapasiteli modelde 6.5 GB kullanılabilir alan mevcut; az biraz müzik, her zaman ihtiyaç duyulan uygulamalar ve FIFA, Infinity Blade gibi birkaç sağlam oyun yükledikten sonra boş depolama alanı kalmıyor.Sürekli WiFi bulunan yerlerde kullanacağım; iCloud, Dropbox, Box.net gibi bulut depolama hizmetlerine atarım dosyaların bir kısmını sorun olmaz diyorsanız 8 GB kapasiteli modeli tercih edebilirsiniz.
ses kalitesi en mükemmel bir cihazdır. dinlediğiniz şarkının hakkını sonuna kadar verir.
teknoloji harikası bir cihaz. gerçekten de öyle.
dokunmatik ekranının hassasiyeti had safhada. 4g ile birlikte incecik bir görünüme kavuşmuş. kamera vs. eklenmesine rağmen bu kadar incelmesi ise apayrı bir mühendislik dehası.
64gb 4g modelini birkaç aydır kullanıyorum; bu cihaz üzerinden devam ediyorum yoruma.
kesinlikle kendi kulaklığı ile müzik dinlemeyiniz. yani kullandığınız cihazın mp3 performası ancak sennheiser cx 300-ii precision gibi bir kulaklık ile * maksimum seviyeye erişir.
şarj konusunda biraz sıkıntı yaşatabiliyor ama ölüsü 1 gün gidiyor. o sebeple kullanım kolaylığı var. wireless kapalı, ışık yarı yarıya kapalı; yalnızca müzik dinleme fonksiyonlarını kullanarak neredeyse aralıksız 5 gün müzik dinleyebilirsiniz ki belki daha fazla.
cihazın kullanım kolaylığı adeta bu tarz teknolojik aletleri kullanamayan insanlar için bile cihazı kullanabilir hale getiriyor. o kadar kolay bir arayüz ve kullanıcı dostu kısayollar.
steve jobs; gitmeden evvel dünyanın seyrini teknolojik açıdan çok değiştirdi. gerçekten hayran olunabilecek bir cihaz bıraktı bizlere.
çok amaçlı kullanılabilecek bir alet. ancak;
4g 64gb olan modeli boş boş yatmaktadır. hani isteyen olursa...

edit: sözlükten birine gitmesini isterdim ancak 300 liraya * * liseli bir gence * hibe edildi.
1 hafta önce elime 4. nesili geçmiş bulunmakta kendisinin şarj dışında hiç bir problemi yoktur hatta kusursuz denebilir.edit:bunun nesini eksilediniz.
Başarılı bir cihaz.
gereksiz bir cihaz.
hemen hemen iphone ile aynı özellikleri gösterir, daha karlıdır.
resmen sevişiyorum ben bu aletle. geçen ay ilk yılını hiçir çizik, performans düşüklüğü olmadan doldurdu.

ipod touch'lulara kişisel bir tavsiye olarak şunu söyleyebilirim : ipod + marshall kulaklık = orgazm. bu kadar söylüyorum. ( tabi ne dinlediğiniz de önemli.)
8 gb'sine sahip olduğum atom karınca. ama bunu jailbreak yaptıktan sonra kullan hacı. yoksa meyvesiz ağaca benzer. müzik dinlemek özellikle nette gezinmek çok keyifli ve pratik.

bana göre tek eksi yönü şarjının az gidiyor oluşu. tabi bu durum wireless kullanımıyla doğru orantılı. ama ben sade müzik dinlerim hacı başka bişey istemem dersen bunu almana gerek yok.

bide güncellemeyle birlikte imessage özelliği eklendi ki dadından yiyemiyorum.