bugün

dünden itibaren sahip olduğum telefon. herşey güzel. gayet güzel anlaşıyoruz kendisiyle hatta itunes' a o kadar laf ediliyor ama dendiği gibi insana eziyet eden bir tarafı yok. telefonla ilgili tek sorunum kulaklığı bozuk çıktı! daha kulaklığı ambalajından çıkarmadan ne kadar dandik bir kulaklıkmış dedim ve gözüme dandik gözüktüğünden dolayı çok dikkatlı bir şekilde açtım, telefona taktım, müzik açtım fakat ses çok azdı. acaba sesi mi kısık vs. diye düşünürken sesin full olduğunu gördüm giriş yeriyle biraz oynadığımda ses düzeldi fakat kablo hareket ettikçe ses azalıyor yada tamamen gidiyor. başka bir iphone' a taktığımda da aynı sorun var. yıllar önceki akıllı olmayan samsung marka telefonumun kulaklığını takınca hiç bir sorun yok gümbür gümbür müzik çalıyor. yani sorun kulaklıkta. merak ettiğim nokta garantiye götürsem ve sorunumu açıklasam acaba sadece kulaklığı mı alırlar yoksa telefonuda alırlar mı? başka bir telefonum olmadığı için ve garantiye giden cihazın en az 10 gün gelmediği için o süre içinde telefonsuz kalamam. bilenler, bu konu hakkında bir fikri olanlar paylaşabilirler mi acaba benimle? yani sadece kulaklığımı alırlar yoksa hem kulaklık hemde telefonumu. mesajlarınızı umutla bekliyorum pek sevgili uludağ sözlük yazarları.

edit: ayrıca bundan önce androidli telefon kullanan biri olarak söylebilirimki renklerin göze görünüşü, akıcılık, hassasiyet açısından iphone daha iyidir. tabiki bu dediklerim telefonun donanımıyla ilgili olabilir yani işletim sisteminin belki üstünde pek bir etkisi olmayabilir.
abime göre hiçbir telefon bir iphone 4s değildir ne yazık ki bunu htc aldıktan sonra anlayabilmiştir.
cillop gibi telefondur. yani şu an için.
Jailbreak yapmadan, 3310 gibi olan telefondur.Gidin Htc alın dedirtir bir süre sonra.Gayet hızlıdır, ancak Jailbreak'den sonra cydia 5 dakikada açar.işlemleri 10 dakka bile sürer.ADı vardır.
multitouch özelliği sayesinde rakiplerinden bir adım önde olan telefon. bu aletin dokunmatiğine alıştım artık başka bir şey kullanamıyorum fakat şarj sorunu var malesef. özellikle 3G ve tabiki watsapp yarasa gibi emiyor şarjı onun dışında uygulamaları falan son derece yararlı işlemcisi hızlı güzel bir cihaz. ben şarjımı kılıfta taşırım yolda kalmam diyenlere şiddettle tavsiye edebilirim. itunes biraz can sıkabilir o kadar.
Şuan kullandığım ve telefon dediğin budur,böyle olmalıdır dedirten cihazdır.Tek sorunu şarjının çabuk bitmesi ve itunes sorunlarıdır.Benim gibi şarjını yanında taşıyanlar ve fizy programını indirenler için bunlar da pek sorun değildir tabi.
iyi aparat.
not: acil bir kullanıcısına bir şeyler sormam lazım gelen telefon. bir arkadaşım için.
amerika'da ikinci elde değeri bir hafta içinde düşen ve iphone 5'in çıkmasıyla daha da düşecek telefon. türkiye'de böyle olur ama o kadarda olmaz zira türkiye'de hem fazla iphone 4s yok, ikinci eli ise çok çok az. tabi her ne kadar iphone 5 çıktığını duyunca koşup almaya gidenlerin çoğu 4s'lerini satacak olsa da.

bu arada patlıyor falan söylentileri yalan olabilir, zira patlama haberi finlandiya'dan nokia'nın anavatanından geldi.
şu an kendisi laptopta usb ile şarj oluyor, kılıfında fakat açık kalan ses açma, kapama ve telefonu açma, kapama tuşlarından elektrik çarpıyor! kontrol kalemi tutulduğunda parıl parıl parlıyor k. kalemi. her iphone' da böyle mi? yoksa benimkinde bir problem mi var? diye meraklandıran akıllı telefondur!!

kulaklığı bozuk çıkar, elektrik çarpar. kendisinden memnunum ama bu hareketleri hiç sevmedim!!

bu tarz deneyimleri olan ve olmayan yazarlar bir ses verin.
sanırım kızılay dağıttı dediğim telefondur. Herkesin elinde olması nedeni ile orijinalliğini yitirmiş bulunmakta.
samsung galaxy serisi kullananların daha eline almadan önce yerden yere vurduğu hede. arkadaşım önce eline iphone al. o devasa basitliği gör. dokunmaktan zevk al. digiturk ün dediği gibi, hayallerine dokun. ve ondan sonra hakaret et.
şarjı bildiğin yiyor, içiyor.
bir telefon için çok pahalıdır. özellikle 64 gb versiyonu.

az önce can sıkıntısından turkcell mağazasına bakıyordum, ne göreyim amk, 2.600 lira. dedim bu turkcell kazıkçıdır, hepsiburada.com a baktım 200 liraya yakın daha az 2.400 civarında. yine fazla amk. teknoloji bu kadar gelişmişken ve yayılmışken halen daha bu kadar pahalı ürünlerin var olması şahsen her user'ı rahatsız etmeli, etmeyenin götünden şüphe ederim. samsung'un s3 üde aynı bok şimdi fanboylar pırtıklanmasın, onun da 64 gb versiyonu çıkacak. zaten bir iphone tasarım vakası vardı samsung'un, şimdide fiyatlarını taklit ediyor ibne. bu telefonların bu kadar pahalı olmasında benim dengesiz ülkemin de şüphesiz büyük bir payı vardır.

lan hatta şunu da ekleyeyim, 2 ay önce sony xperia u aldım. dün faturasına gözüm ilişti. telefon 800 lira mağazalarda. faturada 637 yazıyor gerisi eklemeler hep. 120 lira civarında kdv mi olur amk!!!!brbr devlet denilen şey bireyleri rahat ettirmek için de yok mu? sonra bi de niye gelişemiyoruz diye sorarlar. her şey pahalı anasını ...

yok olm az daha sinirlenirsem hayatın amacını sorgulayacam, o zamanda konu çok sapar hiç gereği yok.
şarjı az gitse de iyi telefondur lakin benim açma kapatma tepedeki tus içine gömüldü sanırım zor basıyorum turkcell e gittim 95 tl ye yaparız dediler başka çözümü varsa mesaj kutumu renklendirin sözlük ahalisi.
iphone 5 in satisa cikmasi uzerine fiyatinin dusmesini bekledigim versiyondur. nitekim burda 650 dolar umarim 400 dolara falan duserde aliriz.
an itibariyle fiyati 549 dolar olmustur.. iphone 5 ancak 100 dolarlik etki edebildi...
istanbulda herkesin nerdeyse elinde gördüğüm alet acaba bedavamı dağıtıyor diye sorasım geliyor fiyatı 1800 lira ama nerdeyse herkesde var yahu.
iphone 4'ten daha pahalı, ama aynı olan telefon.
iphone 4'ten daha pahalı ama aynı olmayan telefon.

http://kiyas.la/cep-telef...hone-4-vs-Apple-iPhone-4S
modası geçmeye mahkum olan akıllı telefon.
flickr footbal diye bağımlılık yapıcı ir oyuna sahip apple ürünü. Şahsen oyun bana ve arkadaşlarıma bağımlılık yapmıştır final zamanı ders çalışmak için toplandığımızda hep rekoru egale etmeye çalışmışızdır. Yanlış hatırlamıyorsam son rekor 456 idi.
bu cihazdan önce pek çok cihaz eskittim; ancak her şeyi basite indirgeyerek ve daha hızlı yapılmasını sağlayan müthiş telefon. şarj sıkıntısı olabilir mi diye bekliyordum, olmadı. iş yerindeki wireless'ten sürekli açık olarak internete girdim, maksimum %20 azalma oldu. apple ürünü kullanan farklı bir cihaza geçiş sağlamaya çalışsa, başaramaz, üzülür.
birisi arayınca çalan akıllı telefon.
şarjını idareli kullanmayı akıl edemeyen akıllı telefon...
yılan oyunu bile yok bosuna para kaybı.
not:bir fakir