bugün

orijinali olan revenge dizisini beğeniyle izlediğim için, nasıl yapmışlar la bakalım deyip başladığım ve 15 dakikadan sonra tahammül edemediğim türk dizisi. dizi kötü olduğu için değil; fakat karakterlerin giydiği kıyafetin rengine kadar her şey aynı mı olur arkadaş? bu nasıl bir kopyala yapıştırdır yuh artık. yayınlandığı akşam diziyi art arda 3 kez daha yayınlamak filan... şaka gibi.
çakma revenge dizisi. oğlum sıçmışsınız. ped bağlayınız...*
insanların başkalarından öc almak için, içine sindiremediği aynı olayın karşı tarafa da uygulanması gerektiğini düşünüp yaptıkları eylemlerdir. Çok esprisi yapılır, eskimeyen esprilerdir.
kanal d'nin serseri ile başlayan umutsuz ev kadınları ile devam eden yabancı dizi araklama huyunun son örneği... (serseri ve umutsuz ev kadınları arasında bir kaç dizi daha var yani)
asla aceleye getirilmemesi gereken bir olgudur intikam. çektiğin acıları iliklerine kadar hissedeceksin, onlarla yaşamayı öğreneceksin, o acılar artık senin bir parçan olacak. sonra da yaşadıklarının bedelini ödeteceksin. hem de hiç acımadan...
revenge dizisinin birebir kopyalnmış halidir. ulan bir şeyi de kendiniz emek verip yapsanız ölür müsünüz?
görsel
Beren Saat'in Firdevs Yöreoğlu'nu oynadığı dizi.
artık kanal d nin intikamı olmuştur. yeterin ulan tekrarlarınızdan baygınlık geldi, neyin intikamını alıyorsunuz amk diyesi geliyor insanın.
ilk bölümünü milyonuncu tekrarında dün gece izleyebildiğim dizi. orjinali olan revenge'i hiç izlemedim ama intikamın ilk bölümünden sonra izlemeye karar verdim onu da izledikten sonra daha detaylı yorum yapabileceğimi düşünüyorum. bazı mantık hataları var ve orijinaliyle her şeyinin aynı olması biraz itebilir insanları fakat bunun dışında bence olmuş bu dizi. ayrıca beren saat'in her zamanki gibi çok güzel olduğunu ve engin hepileri'ye de hasta olduğumu söyleyebilirim.*
edit: imla
kelime anlamı öç olmakla beraber kişinin isim ya da kuruluşlara zarar verme eğilimi anlamlarına da gelebilir. bir diğer anlamıda geçen hafta yayına giren başrollerini beren saat ve nejat işler'in paylaştığı dizinin ismidir.
Kurtlar Vadisi Pusu ile rayting konusunda nasıl bir mücadele içinde olacağını merak ettiğim başrolde Beren Saat ve Nejat işlerin başrolleri paylaştığı dizi.
sırf bu dizi yüzünden revengei izliycem lan bunu izleyenlere de spoiler verecem bakalım nasılmış. beren saat öpüşürse internete düşer zaten boşuna bakmaya gerek yok.
engin hepileri'nin iyi oynadığı dizi.

az önce sazan avi yaptılar.

edit 2 : babası öldüyse kötü oldum.
olayların hızlı geliştiği yeni kanal d dizisi. ya da bizim türk dizileri üç saatte anca bir olayı anlattığı için bana hızlı geldi.
ayrıca engin hepileri cuk oturmuş o karaktere, o tipe, adam izletiyor.
ikinci bölüm de iyiydi. inşallah suskunlar tarzı bir batırışa geçmezler. spekülasyonlarına sağlık bu arada. batırdılar yavşak borsacıyı.
baş rolünde intik olması gereken dizi.
--spoiler--
doğum günün kutlu olsun, iyi ki doğdun derin...

insanın en iyi dostu kendisidir!
--spoiler--
kanal d nin intikam ı olarak algılanmaktadır artık deli tekrarları yüzünden.
hocam anlamadık bir daha anlatır mısınızın yeni versiyonu.
1. yağmurun (beren saat) yatırım şirketine gece vakti siyah tayt ve siyah deri ceketle girip gizli dosyaları ele geçirmesi gerçekten enteresan olmuş. koskaca, memleketin en büyük yatırım şirketindeki güvenlik önlemi demek bu iki kıyafet parçasıyla hiçe sayıla-biliyormuş ha!!! bravo!!!

varoş bir semtte devlet okulunda öğretmenim bizim okula cam açık kalsa da içeri kuş girse alarmlar ötüyor. güvenlik şirketi devreye giriyor vs. kuşlara söyleyelim siyah tayt giysin.

2. daha dizinin 2. bölümü ama bu bölümde en az 3 kez "bu iş çok uzadı" repliğini kullandılar. pardon hangi iş? maşallah kadın 2 günde 2 kişinin hayatını kaydırdı.

3. yine başrol oyuncusu kızımızın, kendisine yardımcı olan hakan beyin range rover arabasına nasıl gizlice bindiği düşündürücü. casper mübarek. bir de koca istanbul'da sen nereden buldun onun arabasını da gizlice bindin de ensesine yapışıyorsun kuzum?

4. şahika hanımın 6. hissine hayranım, yağmurla ilgili şüphe uyandıracak tek bir şey bile yokken "bu kız da bir şey var hissediyorum" diyebiliyor?? daha bir de araştırılıyor.

5. ayrıca hakanın önce tekneyi satın alması sonra da arkadaş sıkıntısı çektiği bahanesiyle sen benimle partilere gel ben de sana tekneyi geri vereyim demesi ilginç. buna gerek kalmadan uyumsuz iki arkadaş da olabilirlerdi.
engin hepileri nin sahneleri için izlediğim dizi. adamda böyle bir aura bir ışık bişey var yani.
dizi ile ilgili söylemek istediğim iki tane şey var. birincisi ezgi eyüboğlu denilen kızımız muhteşem yüzyılda burak özçivitle ya da nam-ı diğer malkoçoğluyla sarayda haşır neşir, gizli gizli buluşmalar, öpüşmelerden sonra burada can sipahi ismindeki arkadaşa kalmıştır. can alınma ama kız ablan gibi duruyo. o da zorlamışlar yani küçük göstermek için kızı. biliyorum aynı yaştasınız ama ablan gibi duruyo yapacak bir şey yok. ikincisi bu can kardeşimiz yıldız masalında da böyle fakir bi karakteri canlandırıyodu. böyle sürekli zenginlerle burdaki gibi çatışma içindeydi. neden hep böyle denk geldiğini anlamış değilim, halbuki çocukta zengin çocuğu tipi var. evet yıldız masalının bazı bölümlerini izlemişliğim vardır nora gibi bir güzellik vardı dizide.

her neyse gerçekçilik açısından bi gram ilerleyememiş türk dizilerinden biri daha. kadro güzel, mekanlar iyi, emek harcanmış ama olaylar basit kalıyor. ya arkadaşım hangi akla hizmetle yılların tecrübesi, o çakal abimiz berenin oyununa gelip yatırımcıları üzerinden büyük oynayıp kendi ipini çekiyor vallahi pes yani. beren kızımızın bi klavyeye bakışta kullanıcı şifresi okuyabilme yeteneğide varmış. vay anasını sayın seyirciler! bir de girmediği yer yok kızımızın. hırsızlar ders alsınlar çok önemli bir şirkete nasıl sızılır, otelde düşmanınızı nasıl zehirlersiniz kızımız hepsinde başarılı. ya bi siktirin gidin. hele nejat işler çok sıradan. yazık oluyor. tekne ev arasında gidip geliyor garibim. zafer algöz yine başarılı. adamda bi kere zengin, holding yöneten, boğaza karşı oturcak böyle bi tip yok ama rolünün hakkını veriyor. helal olsun valla. gelelim o köpek 25 yıldır ölmemiş değil mi? nejat işler çocukluk aşkını bekliyormuş. ulan yaşlılıktan öleceksin ne çocukluk aşkıymış. vallahi böyle çocukluk aşkları hiç inandırıcı gelmiyor. hatırası vardır ama sanki amına koyim leyle ile mecnun değil bunlar tekneye ismini vermiş. ulan rahmetli ananın adını verseydin nejat tey allam. son olarakta sevmesede eskiden bok yedikleri arkadaşları haberlere çıkmış, beren viskisini yudumlayıp adamın resminde kafasını çarpılıyor, siz aranızda konuşmuyorsunuz şahika bu konuyu. vallahi pes ne rahatlık varmış. vallahi bitiyor son, bu berenin resmini çizdiği iki kişi birbirini tanıyor olsa gerek aynı yerde çalışıyorlardı. ee artık anlarlar heralde berende bi numara olduğunu bu iş fazla uzarsa boku çıkar.
intikam kinden kaynaklanır ve kin,intihar edip başkasının ölmesini beklemektir.
insanın içini kemiren en büyük hislerden birisidir.
olur da bu kadar olur dedirten dizi.

merak edip orjinalinin ilk bölümünü izledim replikler her şey aynı çakma yapıyorsunuz da hiç olmadı replikleri değiştirin mübarekler.