normalden daha çok zevk veren aktivitedir. girdikce giresi gelir insanın tabii bi yandan parada bize girmektedir.*
msn listenizde kayda değer online bir şahıs yoksa yapılacak en iyi iştir. o gün ses getirecek yazılar yazmayı başarmışsanız verdiğiniz paraya yanmassınız.
doğal karşılanması gereken hadisedir çünkü bilgi verme aşkı sınır tanımaz
(bkz: şekilde görüldüğü gibi)
çevredekilerin fikirlerinin alınıp ve düşündüklerimizle harmanlanıp olağanüstü karışıklıkta ya da tam tersi güzellikte entry girmeyi mümkün kılar.
acilen, girilen entrylerin ücretinin zall tarafından ödenmesini gerektiren çaba.
deişik bir olgudur çünkü sözlüğe ermişliğin ferahlığı ve kendi pcniz dışında bi pc yi kullanıp tanımadığınız bi adamın ter kokusunu koklarsınız. cafe sahibine 43 ü aaaaaaaaçççç!!!* dedikten sora bilgisayara oturursunuz şööle bi masaüstüne bakıp sağ taraftaki ücret programını gizlersiniz msn i tıklar hesabınızı açarsınız sora hemen internet explorer a tıklarsınız ve http://www.uludagsozluk.com a girersiniz hemen oturumunuzu açıp yazmaya okumaya oylamaya başlarsınız
internet kafede paran kadar oturmak durumunda oldugundan kısıtlı surede cok da iyi seylerın cıkmayacagı durumudur.*
(bkz: internet kafede abdest almak)
sözlükten uzak kalamama durumu
şifrem kayıtlı kaldı mı acaba diye tribe girmenize sebep olan eylem.
(bkz: yaşadım da biliyorum)
cafecinin kapatıyoruz arkadaşlar demesiyle son bulacak olan olay.
zürafa sokak tecrübesine denk düşen aktivite.
küçük veletlerin meraklı bakışlarına maruz bırakabilcek bir olay.
her daim yapmak durumunda oldugum * son derece zevkli olan ve 20 adet evden girilen entry e esit olması gereken aktivite.
aynı ip oluşundan olucak ki ayrı 2 yazarı aynı şahsiyet sanmaya müsait durum.
evde bilgisayarın olmadığı durumda, sözlük sevgisi tavana vurmuş olan insanların yaptığı eylemdir. büyük takdir gerektirir. entry yazarken arkadan geçen insanlar tarafından "yaw ne yazıyor bu böyle, kesin eksi yer bu entry'den, onu öyle yazma şöyle yaz" şeklinde sözlü tacizlere maruz kalınabilecek durumdur.
bu çağda sadece internet cafeden, erişim yapmaya çalışan bir tipse herhangi bir sözlükte yazmamasını dilediğimiz kişilktir. ama maalesef online yazar saysına bakınca uludag sözlüğünde içine düştüğü dipsiz bir kuyudur bu. 1000 tane yazar varken online yazar ortalaması 75 ti. 2000 küsür yazar varken de ortalama aynı!

(bkz: işlevsiz yazar)
şu anda yaptığım şey. (bkz: sözlüğe internet cafeden girmek) ama çok büyük iki tane dezavantajı vardır. yurdumun sözlükte yazar olmaya hevesli gençleri gelip

-aa abi sen yazar mısın ya?
-bi bkz. versene be abi
-ee buraya mı yazcaz şimdi?
-abi bi entry ben gireyim mi?

gibi laflarla kafanızı karıştırırlar. ikincisi ise cafe sahibine ödeyeceğimiz hesaptır. (bkz: sözlükçülere internet bedava kampanyası)*
(bkz: cafeden) *
daha beteri : (bkz: sozluge bilgisayar labından girmek)
cafeden geç saatte çıkmaya ve iyi para ödemeye neden olacak eylem.
haz veren bir olay değildir aksine hazzı engeller. birileri bana bakıyormu tribini çok yaşadığımız bir olaydır. lan şimdi yazacaz ama bizi dışardan görecek adamlar bu manyak ne yapıyor diyecek en iyisi entry girmeyeyim ve yazarken sol göz bebeğimle şaş olurcasına yanımdaki meraklı insan bakıpta tebessüm ediyormu diye kontrol etmek zorunda kalmayayım evden güzelimi var diye dövünmeyeyim en güzeli kafeye girip yeltenmeyeyim dediğim kendimle hesaplaştığım hesaplaşırken saçmaladığım bazılarına göre normal olan ama bazı bünyelere göre anormal olan durumdur. hadi şimdi entry giriyorum kafeden yanda nayt onlayn oynayan bir velet habire süzüyor beni ve bu yazdıklarımı harfiyen okuyor kıl bir durum yani kötü bir durum lan önündeki yaratığı kes büyücümüsün savaşçımısın ne istiyorsun benden bak okuyosun hala töbe.*
şuanda sanırım türkiyenin arşivi en sağlam(1500e yakın film, album, müzik, dizi ve klipleri varın siz tahmin edin) internet cafesinden yaptığım şey.. e şehir dışında olunca.. istanbulda böyle bir cafe bilen varsa bana haber versin lütfen..
şifre çalınma korkusuyla yussuf yussuf olunan eylem.