bugün

"ya ben bugün biraz fazla yedim, ondandır." gibi bahanelerin tükendiği; kemerde bir delik geriye gitmenin artık kaçınılmaz bir son haline geldiği; kahır bela anlardır.

hemen mucize diyetlere başlanılır. ayna karşısında, göbeği içeri çekerek uzun uzun zaman geçirilir. zordur yani...
yemek yerken birisi ona kilo aldın dediği an.
duşta ayaklarının ıslanmadığını farkettiği andır.
eski kilosundan fazla oldugunu hissettiği, gördüğü, kavradığı andır. çok zor olmasa gerek.
Gece isteyerek yemek yediği andır.
Sen kilo mu aldın kız diyip yanağını sıktıranların çoğalmasıyla anlaşıldı.
Vücudunda bir değişiklik olduğunu anlayıp zayıfladığını sandığın an, tartıda gördüğün o korkunç tablodur.
pantolon ve tişörtler dar geliyorsa anlarsınız.
arabada otururken eğilip ayakkabınızı bağlayamıyorsanız şişkosunuzdur.
pantolonların düğmesini kapatırken zorlandığım andır.
uzun süredir görüşülmeyen arkadaşların, akrabaların '' sen kilo mu aldın ? hıı almışsın almışsın.'' demesiyle yüze tokat gibi vurulduğu andır. Hiçbir dram filminde o hüzün yaşanılamaz. Küçük Emrah'a bağlanır.
10 senedir sürekli aldığım için sikimde olmayan an , koymuyor artık alıştım amk.
Uzun zamandır giymediğin bir giysiyi giydiğin an. Tartılmayı saymazsak.
ouuvvvv amaaan tanrım hemen bir şeyler yapmalıyım dediğim an. karında şişiklik hissedilir ve o karın aç olsanız bile inmez. sonra bir süre yemeği kısarsınız, şişlik yavaş yavaş inmeye başlar. sonra yine salarsınız, sonra yine şişer, sonra hep böyle tekrar eder ve hep aynı kiloda kalmayı başarırsınız.
Giydiğin kıyafetler olmaz, fermuarlar düğmeler falan patlar. insan kendi kendine de olsa bi küçük düşüyor ya. Kötü yani.
Hem de verdiğini zannedip aslında aldıysa intihar sebebidir.
kimisi için de mutluluğun doruklarına ulaşılan andır.

(bkz: istediğini yiyip kilo almayan insan/#29063940)
yanakların belirginleştiği andır. kiloyu ilk önce yüz bölgesinden alan bir insan olarak hemen farkeder kendimi spora verip daha fazla kilo almaktan kurtulurum.
bacakların kalınlaştığı zamandır insanı hayattan soğutur.
Benim tek kıstasım kemerdeki deliklerdir. Beş adet deliğin beşincisine kadar ulaşırken bir anda üçte kalıyorsam aynaya bi beş dakika kadar baka kalıyorum, hayata küsüyorum adeta.