bugün

hayattır ölene kadar yalnız bırakmaz insanı.
gölgesidir
o da ışık olmadığında çeker gider.
(bkz: en iyi dostum kendim)

Hadi oradan süpermen. bunu diyen insanla benim ne farkım var? Cevabı yanda yazıyor, beynin sol lobunda. Takıldığım nokta da bu işte. Her şeyin cevabı yazsaydı hayat sıkıcı olmaz mıydı?
Yoktur.
asırlar boyu yaşanan onca şeyden sonra insanın en iyi dostu, g.tüdür. sen nereye o oraya.
kendisi olmalıdır, acilen.
ruhudur.
Kendisidir.
fildir. köpek olduğunu söyleyenler mevcuttur ancak fildir.

inanmayanlar için buyrun; http://www.youtube.com/watch?v=rad8wsbzhs4 * * *
çok zordur böyle bir vasfı kazanacak birini bulabilmek. özellikle kızlar için çok çok zor.*
Her zaman sağ eli değildir!
yalnızlığıdır.
bilgisayarıdır.

çok mu ruhsuz oldum lan??
köpektir derler.

görsel
kitaptır.
anasıdır.
Yaşamının en uzun süresini geçirdiği ve sonlanana dek geçireceği kendi benliği.
filmler.
kalem ve kağıt.
yalnızlıktır. çünkü yalnızlık insanı asla terk etmez.
kur'an-ı kerim de değinildiği üzere, gerçek, yardımcı, tek, şefaatçi olarak görülmesi gereken tek dosttur. allah'tır.

*insanlar ümitlerini kestikten sonra yağmuru indiren ve rahmetini her tarafa yayan O'dur. Övülmeye layık olan gerçek dost O'dur. (ŞURA/28)

*Siz ne yeryüzünde, ne de gökte (Allah'ı) aciz bırakamazsınız. Allah'tan başka bir dost ve yardımcı da bulamazsınız. (ANKEBUT/22)

*Hiç şüphesiz, göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır. O, diriltir de, öldürür de. Size O'ndan başka ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı. (TEVBE/116)

*Allah sizin düşmanlarınızı çok iyi bilir. Gerçek bir dost olarak Allah yeter. Ve yardımcı olarak da Allah yeter. (NiSA/45)

*Allah O'dur ki, gökleri, yeri ve ikisi arasındakileri altı günde yaratmış, sonra Arş üzerine istiva buyurmuştur (hakim olmuştur). Sizin için O'ndan başka ne bir dost vardır, ne de bir şefaatçi! Artık düşünmeyecek misiniz? (SECDE/4)

*Bilmez misin ki, hakikaten göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır, hepsi O'nundur. Size de Allah'dan başka ne bir dost, ne de bir yardımcı vardır. (BAKARA/107)
*
allah'tır ve bu yolda ilimdir.
gölgesidir.
Bana bir ben lazım, Bir de beni anlayan. Beni bir ben anlarım, Bir de beni yaradan.

velhasıl kelam:

(bkz: allah)
(bkz: kendin)
(bkz: kedidir kedi)

biliyorum aslında hiç alakası yok ama bu bakınızı görmeyeli yıllar olmuştu.**