bugün

odanın kapısından artık iki kişi geçemediğini anladığı andır.
ya bu da olmassa diye insanın ürkekleştiği vahim zaman.
yarını kara kara düşündüğü an.
çevrenizdekiler, büyüğü küçüğü size abi diyor, sizinle konuşurken 2 kere düşünerek cümle kuruyorlarsa evet büyümüşsünüz hatta korkulacak boyutlara ulaşmışsınızdır.
*
başka bir şehirde üniversite okumak için ailesinden ayrıldığı andır kanımca.
geçmişe dönmeyi istediği andır.
(bkz: geçmişi haddinden fazla özlemek)
bakkala gönderilmediği andır.
raul gibi birinin real madrid'den ayrıldığı zaman, çocukluk kahramanların emekli oluyorsa.
abi dediğiniz kişinin aslında sizden sadece 3 yaş büyük olduğunu anladığınız an.
Cebindeki parayı idareli harcamayı öğrendiği andır.
tuvaletteki işiniz bittiğinde anneye seslenmemektir. sifon çekilir, parmakların ucunda, musluğa bile yetişilir. 'aman da oğlum kocaman adam olmuş.' aromalı anne iltifatı da bonustur.
dondurmayı yalayarak değil ısırarak yemeye başladığı andır.
her hafta boyunu ölçmeyi bıraktığı andır.
iş görüşmesine gittiği andır. *
asla yapamam dediklerini bir bir gerçekleştirdiğin andır..
hayal kurmak kolay,dünya gerçekleri zormu dediği andır.
babanın sana para vermeyip 'git çalış kapı gibi diploman var' dediği andır.
yaşını sorana daha doldurmadım, gün aldım demek.*
* alkol komasına girip normalde olsa olayı sessizce kapatacağına kendini zorlayarak annenin veya babanın telefon numaralarını vermek.
dünyanın en pahalı arabasının resmini bile görmüş olsa "oha kaç motor ki, kaç basıyo ki" gibi sözler yerine bunun vergisi ne kadardır ki dediği andır.
Acıdan paronayak duruma geldiği andır. (bkz: ben)
ailenizle iddasına oyun oynarken aileniz bilerek kaybetmiyorsa ve hesap size kaldıysa büyümüşsünüz demektir...
ilk defa ''.. bundan on yıl önce'' diye başlayan bir cümle kurduğunuz andır.
Gözünüzde hiç taktığınıza inanmadığınız o toz pembe gözlüklerinizin sizden alınmış olduğunu anladığınız an ile eşdeğerdir.