bugün

bir insanın ölümünden zevk alan insan görünümlü hayvanları, ruhsuz ibneleri görünce söylenen sözdür. allah bir gün sizin de canınızı alacak, inşallah sizin de arkanızdan sevinen insanlar olur.
belli zamanlarda sık sık vurgulanan söz. aslında kısmen gerçek.

insanların insanlıklarından sıyrılıp başka bir şeye dönüştükleri an hatırlanan söz öbeği.

bazı insanlar ölebilir, ama insanlık insanlarla ölmemelidir. ve kim ölmeyi hakederse haketsin, takdir allah'ındır. öldüreceği varsa öldürür. öldürmeyince öldürmüyor. öyle olmasa ben s.çmıştım.

ben de bazen insanlığımdan sıyrılıyorum, ama çoğu insan bunun yanlış olduğunu görüp kendisiyle çatışmıyor benim gibi.
evet yazarlar ve okurlar insanlık ölmüş dedirten olayı yazıyorum...
dün akşam ani bir karar ile çeşmeye yola çıktım. metro ile üçyola ordan da üçkuyulara geçtim. uç kuyulardan urlla otobüsü bulup urla sapağında indim. urla sapağından sonra bir tane dolmuş bulup gülbahçeye kadar varabildim. daha çeşmeye 35 km vardı. saat 8:30 karaburun çeşme sapağındayım... son dolmuş 8 de gitmiş otostop çekiyorum kimse almıyor tabana kuvvet 5 km yürüdüm hayatımın en adrenalin dolu 5 km si oldu. zifiri karanlık arabalar geçiyor kimse almıyor yolun iki tarafı dağ taş afedersin biri götümü kesse kimsenin haberi olmaz. kulağımda mp3 çalar müzik dinleyerek yürüyorum. karşından seat leon geliyor kırmızı yanımda dayı silahı çıkarıp havaya ateş açıyor ortalık barut kokusu...allahım sana geliyorum nidaları ile yusuf mode on şeklinde yürümeye devam ediyorum. o sırada bir traktör sesi duyuyorum... yavaş yavaş yakşalıyor dur diorum durmuyor dayı etrafım zifiri karanlık traktör bile almıyor arkasından ana avrat düz gidiyorum. insanlık gerçekten ölmüş kimseler almıyor 5 km eski çeşme yolundan gidiyorum ışıklar görüyorum o da ne iki tane restorant...
muhtarın yeri içeri selam veriyorum bir tane su istiyorum parasını ödüyorum sonra durumu izah ediyorum... adam ilgilenir gibi yapıor ama sallamıyor ümidi kesip karşı tarafa geçiyorum ordaki adamda misafir ederim diyor yarın çeşmeye gidersin... kafama koydum gideceğim diye dönmek olmaz bu gece çeşmede olmam lazım... oturuyorum masanın birine... bir tane land rover geliyor içinden gözlüklü sakallı pipolu biri iiniyor. bira istiyor adamdan rica ediyorum çeşmeye kadar bırakması için tamam diyor arabaya atlıyorum. çeşmeye kadar sohbet muhabbet öyle koyulaşıyorki türk eğitim sisteminden kurtlar vadisine kadar herşeyi konuşuyor 30 km lik mesafede... çeşmeye gelyiorum arkadaşımı arıyorum ve bu yusuf mode on yolculuğu sona eriyor allahım şükürler olsun postu deldirmeden geldik sağ salim. ertesi gün havuz başında vişne suyu içerek günün yorgunluğunu atıyorum...
insanlık ölmüş mü ? ölmemiş hala insan olanlar var ama çok çok az denk gelmek çok zor...
dün 46 yaşında vefat etmiş. allah rahmet eylesin.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25286681/
yaşayan insanların içinin boşaltılması durumudur.
doğuştan engelli olan ali mert'in tekerlekli sandalyesinin aküsünü çalan adi mahluklar.
Yerinde bir gerçek. insan benzerleri daha çok piyasada.