bugün

sebebini bulursak engel olabilecek miyiz? öyleyse ben de bir sebep arayışına gireyim.

belki de çok özlemiştim birine ağlamayı. ama bu ilk gerçek aşkım olduğu için bilemedim bu kadar acıtabileceğini.

belki de sebepsiz yere birini özlemeyi özlemiştim.

ya da sevip de kavuşan azınlık ilgimi o kadar çekmişti ki.

aslında aşkın ne olduğunu aramış da olabilirim bilmiyorum..

ama eğer
aşkın ne olduğunu merak ettiysem, evet şimdi aldım sorumun yanıtını.

sevip kavuşan azınlık da bütün o ilgi çekiciliğine rağmen inanamadığım bir ütopya hala benim için.

birini o kadar özlüyorum ki bu aralar. enkaz gibiyim. neden özlüyorum diye sormayı bıraktım.

özlemimden dolayı da hüngür hüngür ağlıyorum tabii. ağlamazdım ya ben hani. güçlüydüm. yalan oldu hepsi

ama ne yapmam gerektiğini bilmesem de yapmayacaklarımı öğrendim. etliye sütlüye karışmayıp efendi efendi evden okula okuldan eve artık, başım önümde.. çünkü başımı kaldırdığımda uzak gelecekte bir gün yine bana bakan bir çift göz görüp girebilirim bu kısır döngüye, aman kalsın.

anında gelen edit: imla
her güzel şey bitermiş...aşk nedensiz sevmekmiş

(bkz: teoman)
aşık olmak için bir nedene gerek yok ki.
hayatındaki birçok nedene neden bulmak için.
(bkz: cevaplanamayan sorular)
yoğunlaşan duygularını bastırabileceği bir barınak misali hazmedeceği kişileri seçmek ve tespit etmek için aşık olur insan.

bir nevi duygularını, hayatınızı ve hatta kalbinizi emanet edebilmekten hiçbir zaman korkmayacağınız insanların varlığıdır aşk.
yiğit özgür'ün eşekli esprisiyle cevap verilebilir. ama gerçektir yani. işimiz gücümüz yok delilere özenip aşık oluyoruz.
(bkz: tamamen hormonsal)
recep ivedik tarzında cevaplandırılacak, abuk soru : "dna'sında var, kodu bozuk" *
küçük bir çocuk var, ok atıyor. ok kimlere gelirse aşık oluyorlar.
Kendi kendine yetemediği için.Onunla tamamlandığı için.Güneşin doğuşu senken batışı o olduğu için.Eğer bir gün dahi yaşamak istiyorsan ona ihtiyaç duyduğun için.
hormonlar yüzünden asik olur insan.
(bkz: zaman geçirmek için yapılan eylemler)
çok mükemmel giden hayat sürecinde rahat batar ve o aşk denen girdabın içine girer. sonrasında ise o düzenli hayatından eser kalmaz bütün batan rahatlar tek tek çıkar.
bitmek bilmez sevme içgüdüsü yüzünden olabilir.
ruh eşini bulmak için aşık olur insan. ruh, tek taraflı iken aksayan bir şeydir, diğer parçasının da bulunup, bir bütün haline getirilmesi gerekir.
insani bir ihtiyaç galiba bu aşk dedikleri. mesela şu sıralar ben, karşıma çıkacak ilk hoş kıza aşık olacakmışım gibi hissediyorum. ama bu aşk olmaz sanırım. o kadar basit değildir bu 3 harfli. bu konuyla ilgili araştırmalarım sürecek.****
sevgisini verebilme ve sevilme ihtiyacından ötürüdür.
insanoğlu hiç birşeyle yetinemediği gibi başındaki dertlerlede yetinemez ve daha fazla acı, daha fazla bağımlılık, daha fazla ait olmak ister. sonra gider b.k varmış gibi aşık olur birine. ağlar, zırlar, güzelim hayatı zindan eder. uslanır mı? cık.

tabi bir de şöyle bir etken var (bkz: üreme)
başkasında kendisini gördüğü an aşık olur, sorgulamaksızın.
aşık olmanın ne demek olmadığını bilmediğinden olur muhtemelen. bilse uzak duracağı kesindir.
aşkın tanımının yapılmasıyla cevaplanabilecek bir sorudur...

günümüzde aşk şiddetli tokuşma isteğidir. elde edilip tokuşmaya doyana kadar sürer.

aşk bitince aşık olunan insandan da tiksinilir , doyulmuştur artık.

eğer bu süre zarfında evlenildiyse bu süreç hiç kolay olmaz.
(bkz: bu soruyu geçebilir miyiz)!?
yalnızlıktan korktuğundan. acizliğinden kendi kendine yetememesinden. başka bir insanın varlığına ihtiyaç duymasından.

ait olmak istemesinden. güvenmek istemesinden.
kendisini sevmeyi yeterince beceremediğinden. hepimiz inandırılmak isteriz bir başkası tarafından; sevgiye, ilgiye ve tutkuya layık olduğumuza.
bunun adı aşk olur meşk olur.

inandırılmak için yalan söyleriz, inanmak için gerçek ararken.