bugün

Kağıthane Çeliktepe'de tartıştıkları grup tarafından bıçaklanan 2 taksici hayatını kaybetti.

--spoiler--
Olayın yaşandığı börekçide çalışan Gaffur Güneş, “Gece 05.00 sıralarında 2 müşteri içeriye geldi. Onun dışından 5 kişi daha geldi. Sonrasında sözlü bir sataşma olmuş. Taksicilere sataşmışlar sonra birbirlerine girince ben ayırmaya çalıştım. O esnada biri bıçak çekmiş. Biri dükkanın önünde bıçaklandı diğeri de aşağıda bıçaklandı" dedi.

Saldırganların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

--spoiler--

bu kadar ucuz olmamalı insan yaşamı.
aynen, bedavaya ölüm saçıyoruz.
ulan o börekçiye iki sokak ötedeyiz şimdi okuyorum haberi. siren miren o yüzdenmiş demek ki.

(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)
Hayat ucuz, yaşam pahalı.

(bkz: dünya)
sebebi beyinlerin boş olmasıdır.. boş beyinli birine, sokakta biri yanlışlıkla çarpsa bunu dert eder. içe kapanıksa hafif bir bunalım yaşar. dışa dönükse silahını çekip vurabilir, o çarpan adamı..

ama mesela beyni dolu olan bir adama yanlışlıkla çarpsan, en fazla küfreder yoluna devam eder. unutur, çünkü onun kavramsal dünyasında basit bir ayrıntıdır bu..

insanların beyni boş, bunun politik bir mesele olduğunu düşünüyorum.. arabada levye taşıyor civanmert.. 24 saat savaş halindedir bu ülke insanı.