bugün

doğurganlığı meslek edinmiş kadındır. ömrü boyunca 20-25 arası çocuk doğurması kuvvetle muhtemeldir. bunun neticesi sonucu, işsizlik, kapkaç, terör olayları, dağa çıkmalarda artış gözlenir.
bir şey derdim ya neyse.
esefle kınıyoruz.
her fırsatta açılan türlü başlıktan ilham alıp karalama kampanyasına tam gaz devam diyen yazarın başlığı...
aşireti genişletmekte en büyük paya sahip olan kadın... bir nevi ihtiyactır..
anasının sık anına denk gelince zekası eksik kalabileceğinin göstergesi olan kişinin anne tarifi.
sırtından sopa, karnından sıpa eksik edilmeyen kadındır. türk kadınıdır.
birde bakmaya durumu yoksa boğmalık kadındır..

madem bakamıyorsun niye bu çoçuk.. sırf keyiflerine !
ülkemizde sık görülen bir hadisedir.türk kadınının ta kendisidir.
birde hamile olunca eli belinde karnını öne doğru gere gere yürür. çok marifetmiş gibi !
kanalları bağlattırılması gereken kadındır.
tavşan gibi çiftleşen çiftlerdir bunlar. iyi ki tavşan gibi hızlı çoğalmıyorlar yoksa halimiz berbat.
(bkz: kendi başına doğuran kadın)
doğurana değil doğurtturana bakılır.ebeden bahsetmiyorum elbette.
kocası olacak heriften.
"allah rıskını verir" diye diye geceler uzun sürüyor, beyimiz doğum kontrolün adından bihaber, doğup büyüyen çocuklar kah ayakkabı boyayarak kah mendil satarak maddiyata fayda sağlamaya çalışmak zorunda kalıyor yavrucaklar, sende mesaiye devam et geceleri...

yapabileceğin kadar değil bakabileceğin kadar çocuk yap hıyar ağası.
"kadın" bu olayın neresinde onu da anlayamadım.
iş erkekte biter erkekte.kadın birkaç çocuktan sonra çok mu meraklıdır çocuk doğurmaya?
(bkz: arsız ölüm) (bkz: atiye)
üzerine ceketini bıraksan hamile kalır.
sanki o çocukların bir de babası yokmuş (ve o babanın olayla hiç ilgisi yokmuş) gibi, kendisi devamlı çocuk doğurmaya ve büyütmeye bayılıyormuş gibi, "vurun abalıya" tipinden saldırıya maruz kalan; kimsenin anlamaya, hoşgörü göstermeye, empati yapmaya zahmet etmediği; hayvanlara benzetilerek aşağılanmaya çalışılmış kadın tiplemesi.

(bkz: kadın düşmanlığı)
hürrem sultandır.
bakteridir.
ama yeri sofrada inekten sonra gelen kadındır.
inekten daha sık doğurtulan kadındır eğer kadın eşeysiz üremiyorsa.
ama nedense pek çok kadın dahi böyle bir hemcinsini "neden bu kadar çok doğuruyorsun" diye suçlamaktadır...