bugün

kapatılması için var.
Eskiden dini öğretmek devletin tekelinde olmalı bu nedenle imam kadroları belli ölçüler içinde gerekli derdim ama diyanetin faiz yediği imamların da cemaatçi olduğu yerde en iyisi bırakalım da herkes kendi dinini kendi öğrensin. Milyar liralar da cebimizde kalır.
hükümete nesil yetiştirmek ve onları kullanmak için.
iktidarın muhafazakar bir tavrı var di mi, ensar tarzı olayların üzerine gidemeyecek kadar?
Mezhepçi de hatta.
Eğitimde de imam hatip seçimi beşinci sınıfa kadar indi.
Seçmeli derslerde dini dersler ağırlıkta, sınıfın çoğu o dersleri istediği için sizin çocuğunuz müzik dersi istese bile kabul olmuyor. Gerçi olsa bile hocası yok. Ama imam hatip tarzı hocalar capcup atanıyor.

Ülkede sanayi, bilimsel araştırma yok.
Bunların gelişimini sağlayacak altyapı yok.
Altyapı sağlayacak hocalar, eğitim kurumları yok.

Yine dertlendim mk.
imam hatip liselerinin verdiği eğitim ve ingilizce eğitimleri tamamen tarzanca olduğu gibi ''kafasına vurursan istediğin her şeyi yapar''türünde insanlar yetiştirmektir.Yahut ahlakıda bozar,islam dinini her yer de yanlış yorumlarlar.Bu okullar zaten bize değil Batıya aittir.Bunun kanıtını bugün görüyorsunuz
Müslüman nüfusun ihtiyaçını karşılamak için küçük bir oranda eğitim vermesi gerekirken ne olduysa okullar birer birer imam hatip oluyor. inanılır gibi değil. Bindik alamete gidiyoruz kıyamete.
Fetö terör örgütü mensuplarının büyük çoğunluğu imam hatip dışındaki okullardan mezun. Bu tesbiti doğru olarak koymamız lazım. Madem imam hatip liseleri kötü neden terör örgütü üyeleri buradan yetişmedi? imam hatip lisesi mezunu değilim. Çocuğumun biri fen lisesine gidiyor. Diğeri ya anadolu lisesine veya fen lisesine gidecek.

insanlar dini diyaneti, merdiven altı gizli kapaklı neyi düğü belli olmayan yerler yerine imam hatip liselerinde öğrenebilir. isteyen gönderir, isteyen göndermez. Oraya öğrenci göndermeme özgürlüğü varsa, gönderme özgürlüğü de olmalıdır.
Ak troll yetiştirmek için.