bugün

warcraft oyununun en baba karakterlerindendir. night elf tarafinda mi undead tarafinda mi oldugu bir turlu kesinlik kazanmami$tir. hikayenin son bildigim kismi karde$i furion stormrage'in onu yeraltina kapattigi, illidan'in ise yeraltindan kacarak tekrar sava$a devam ettigidir.
warcraftin unlu "hero" haritalarinda da oncelikle secilen hero olmasiyla unludur.
dota allstarsdaki anti-mage ve terrorblade roluyle, ve dday judgementdaki en gaz hero olmasi sebebiyle sadece bu haritalari oynayip warcraft dunyasiyla alakasi olmayan insanlar bile adini bilir.
ozellikle dday oyununda $u tarz diyaloglara rastlamak mumkundur :

-abi random secelim
+tamam. aa ilidan geldi.
-ciktim ben.
tarih itibariyle çıkan en son patchde wow dünyasında illidanı kesmek mümkündür. tabi bu zamana kadar tek kesebilen guild nacizhane nihilumdur. zaten kendileri insan değil hayvandır. ayrıca illidanı keserken ortada dönen quoteleri okuyupda tüylerin diken diken olması oldukça olası bir durumdur.
bu arkadaşımız kördür, boynuzları ve kocaman kanatları vardır. Bastığı yerden ateşler çıkar. birileri çok kızdırmış çocukcağızı.

"I'm blind not deaf!"
(bkz: ilidan is outwhere somewhere)
(bkz: you are not prepared)
warcraft'ın karizmatik kahramanlarından en can olanı. ırkının selameti için çekmediği çile kalmamıştır. ama işte hayat...

"i'm blind not deaf" repliğiyle de akılda kalandır.
sürekli bir şeyler için savaş verse de, ki o ırkı için savaş verdiğini iddia eder, hiçbir zaman bir baltaya sap olamamış ama büyük bir karizmaya sahip olmuş warcraft karakteri.

binlerce yıllık ömrü*, sayısız tecrübesi olmasına rağmen sümüklü arthas'tan dayak yemiştir.
arthas ın tokatladığı warcraft karakteridir. karizması ve sesiyle insanı büyüler. özellikle black temple da onunla kapışmak ayrı bir keyiftir hele bir you are not prapered! diyişi vardır ki.
namı diğer The Betrayer yada Lord of Outland. blizzard northrend in soğuğunda arthas tarafından yenilmesini uygun görmüş olsa da en karizma, en dehşet verici, en sağlam warcraft karakteridir. kullandığı bazı laflar

--spoiler--
"Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot. That sometimes the hand of fate must be forced! Now go forth... unleash the tides of Doom... Upon all those... Who would oppose us."
* "Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter MY realm? You are not prepared..."
* "Now I am complete."
* "Isolation can do that to the mind. Now, after all the long centuries you kept me chained in darkness, it is only fitting that I bury you in turn."
* "Whatever I may be - whatever I may become in this world - know that I will always look out for you, Tyrande."
* "We have had much strife between us, my brother. I have known only ages of hate for you. But, for my part, I wish it to end. From this day forward, let there be peace between us."
* "Perhaps hiding here was not the most prudent decision."
* "You have won... Maiev... But the huntress... is nothing... without the hunt... You... are nothing... without... me..."

--spoiler--

not: ayrıca kardeşi furion un sevgilisine aşık olmuştur.
illidan stormrage bir gece elfidir.(night elf)
undead'lere karşı koyması için illidan uyuduğu yerden uyandırılır. ama çok aç gözlü biri olduğu için, girdiği savaşta yenik düşer ve güçleri elinden alınır. abisi malfurion tarafından gece elfi diyarından atılır.
(bkz: night elf)
oyun dünyasındaki en karizmatik karakterlerden biridir. fakat blizzard tarafından 3-5 çapulcunun elinde harcanmıştır.
kendisi gözlerini kör etmiştir. bunu hayatta hayran olduğu 2 şeyden biri olan büyüyü daha iyi hissetmek için yapmıştır.
diğer hayran olduğu şey ise kardeşinin sevgilisi tyrande'dir. fakat bu sevgisine cevap alamıştır.
bu hırsla kendini tamamen büyüye vermiştir. başına da ne geldiyse ondan sonra gelmiştir.
bazen oyunu bırakıp sadece söylediklerini dinlemek gerekiyor. benim tarafımdan çok sevilir kendisi, saygı duyulur.

ayrıca kendisini yüzüklerin efendisinden bir karaktere çok benzetirim. (bkz: elrond)
world of warcraft sevdalısı nesildaş yazar.
hoş gelmiştir.
umarım undeadleri seviyordur.
bayadır takip etmiyordum. geri mi dönmüş?
https://youtu.be/MnSpispAP0M
Dönüp dolaşıp okuyorum. Bazıları hikayesini ergence buluyor ama benim için sanat eseri. Wow evreni, içinde yaşadığımız evrenden çok daha güzel. illidan da oranın prensi.