bugün

- 1-B nerede teyze?
- Ben öğretmenim yavrum.
çok konuşuyorum diye birine platonik aşık olduğum iki kızın arasına oturmuştu öğretmen beni.o gün benim için dünyanın en güzel günüydü sözlük.
Beslenme tenefüsünde, arkadaşın annesinin yaptığı tostu orkid torbasına koyması... O yaşta orkid torbasını nerden biliyoduk oda meçhul...
çok yakın bi arkadaşımı tekme tokat dövmüştüm. sonra yetmedi bide dövdürmüştüm. vay amınskym.
sınıfımıza her gün sırayla yakmak için odun getirmemiz.
hocanın yanına gidip 'midem bulanıyor' diyecekken dayanamayıp masasının dibine kustuğum an.
öğretmen her bağırdığında ağlamak.
Dedemin bakkalından aşırdığım çikolataları ucuza satarak rahat bir öğrencilik geçirmem.
sınıfça mc donald's a gitmiştik sınıftan birinin doğum günü vardır . neyse menülerimiz geldi hamburgeri tam ısırcakken elimden kaydı ve yere düştü ve bende ağladım *
tenefüste düsüp her tarafim camura bulanmisken sobanin karsisina gecip(o zaman kalorifer ne arar la okulda) arkadaslarimin garip bakisiyla annemin beni okuldan almasini ve temiz kiyafet getirmesini beklemekti.he bi de zangir zangir titredigimi de hic unutmam. cok utanmistim cünkü.
1. sınıfta, ozamana kadar bukadar insanla beraber olmadığımız için kimyamız bozulmuş olacak ki, çok kavga ederdik. Bu kavgalardan birinde, çocuğun burnunu kanatmıştım.Gel gör ki koca okulda pamuk bitmiş. Bana, her sınıfa pamuk alma cezası verilmişti.
ilkokula başladığımda tam olarak okumayı bilmesem de öğretmen olan annemle yaptığım çalışmalardan harfleri, sayıları biliyordum. bu nedenle ilk başlarda çok sıkılıyordum derslerde. yine sıkıldığım bir anda kafayı sıraya koyup uyukalmışım. yumuşacık elleriyle saçlarımı okşayarak uyandırmıştı öğretmenim.
(bkz: çocukluk arkadaşını poposundan hatırlamak)
Okulu derece ile bitirmiştim ve ödül almıştım. Aklıma ilk gelen şey bu.