bugün

- bence tolstoy un meta fizik ögeleri kullanmaması, gerçekten çok büyük eksiklik gibi göze çarpsa da, tiroçki kendi milli egemonyasının fiziki ögelerini gösterebilecek kadar yükselince, stratajik olarak. bilişimin tuzağını günümüze kadar yansıtarak, bir çok temel özgürlüğe ışık tutmuştur. bu konuya sen ne diyosun.
+ bence troçki, tolstoyu döver.
- troçki?
- olmaz diyorum. o ne ya sen ibne gibin. sen bana tarık de. tiroçki miroşki bozar bizi.
- efendim?
- tarık tarık benim adım diyorum!
- ben ne dedim ki? (mal galiba bakışı) peki tolstoy?
- aa bak orda dur. bizim yeğene oyuncak aldım geçen ordan. süper şeyler yapmışlar valla!
- ne? efendim? ne oyuncağı?
-toysrus sormadın mı? süper süper.

fazla bile! beyin lobu çatlatmaya entel dantel takılmaya gerek yok.
olsa da bahsetsek, konuşsak, kaynaşsak kızıdır. kültürlüdür, bilgilidir, ukala da değilse her eve lazımdır.
çirkin olması kuvvetle muhtemel kızdır. bileşik kaplar misalidir bu olay. ama tabii ki istisnaları da mevcuttur ama zordur. hem güzel ol tüm toplum güzel olman için baskı yapsın sonrasında makyaj kuaför ağda vb. bilumum zaman alan kız işleriyle uğraş bütün bunların üstüne tolstoy oku troçki ye kafa yor. zor iş zooorr...
trockist olmasi muhtemel kizdir. (bkz: trockist)
Marjinalliği ile erkeği etkileme çabasında olan içi boş kızdır, uzak durulmalıdır.
yoktur böyle bir kız, boşuna ümitlenmeyin.*** belki oxford kampüsünde 3-4 tane kalmıştır ama onlar da muhtemelen duba gibidir falan...
ayrıca derrida, deleuze, baudrillard, lacan, roland barthes,* kristevadan* bahsederek bir karşı saldırıyla yapmaya çalıştığı karizması duman edilebilecek kızdır. tolstoy mu kaldı lan hangi yüzyılda yaşıyorsun? bu saldırıdan sonra daha ziyade avondan, oriflame'den bahsetmeye başlayacaktır. biraz şanslıysanız nivea da işin içine girer.
ilave olarak andrey tarkovski'den, Lars Von Trier'den de bahsediyorsa sıkı sıkı sarılıp bir daha bırakılmaması gereken kızdır. fakat tüm aramalara rağmen kendisine henüz rastlanılamamıştır. erkek ise iyi bir muhabbet ve sinema arkadaşıdır.
büyük olasılıkla bir üniversitenin rus dili ve edebiyatı bölümünde okuyordur. doğal olarak rus tarihine de merakı vardır.
entelektüel bir sevişme isteyen kızdır.
- trocki`den bahsediyorum ne dersin emrecan?
+ rahmetli iyi içerdi.
- tolstoy da meyhaneciymis haberin var mı?
+ biraz toy meyhaneci diyolar ama bilemeyeceğim.
- garson bey hesap lütfen.
+ daha mozart falan konuşacaktık, bak hatta mozarttan uzun hava bile çekerim.
- garson bey lütfen biraz acele edin.
-serhan tolstoy'un edebiyata kattıkları hayal edebiliyor musun?
+galatasaray'ın mor forması varmış duydun mu ya?
mfö'nün alidesidero şarkısında bahsettiği gibi bir hatun olma olasılığı çok yüksektir.

--spoiler--
kız çok güzel latif şirin hem kitap kurdu hem bir ahu
venüs mü desem afrodit mi eli yüzü düzgün bir içim su
elbetteki feminist bir kız metafiziğe de inanmakta
bir kusuru var yalnız kızın biraz entel takılmakta
optimist hem de pesimist biraz idealizmi de savunmakta
ali desidero aliii ali desidero

teoride desen zehir gibi pratik dersen sallanmakta
bazen ben hümanistim diyor bazen rasyonalist oluyor
değişik bir psikoloji bir felsefe idiotloji

--spoiler--
kadın: hiç troçki ve tolstoy denedin mi?
erkek: *hayır, ama kamasutrayı iyi bilirim!

(bkz: kadın aklı erkek aklı)
yapmacık tavırlarla karşısındakini kandırmaya çalışmayan kızdır. en azından nasıl bir kız olduğunu en başından anlar ve hızla uzaklaşırsınız *
kitap okuduğunu belli etmeye çalışan kızdır...
klişecilerin başkanıdır
uygun bir üslup ile kırmadan yollar ayrılır
baktın dosteyevski'ye geçti işte o zaman kork!
eğer konu oraya geldiğinde klasik bilgilerle sizi etkilemeye değil de gerçekten bir şeyler paylaşmaya ve düşüncelerinizi öğrenmeye çalışıyorsa değerli ve düşünce dünyası zengin bir insandır. ama bir kaç isim öğrenip de ilgi çekmeye çalışan tiplerdense kısaca maldır. zaten kendini de belli eder konunun biraz derinine inince aynı şeyleri tekrar etmesiyle.

söylediklerim ilk buluşmada troçki den tolstoy dan bahseden erkek için de geçerlidir.
rus asıllı birisiyse ve aklı basında baska bir yerinde degilse olması muhtemel durum...
1917 rus devrimine,
rus edebiyatına ilgi duyan,
bu konularda kitap okuyan kişidir.
(bkz: gençler karı 0 kan grubu)
olasılık hesabı ile ß%0.0001 i araştırıyoruz, diğer bir olasılık hesabı ile böyle biri ile o ortamda karşılaşılması için ortalama 65 senenlik bir ömrün 60-70 kere yaşanılması gerekir.
farz edelim gerçekleşti ve bu ringo karşımızda rus edebiyatından bahsediyor misilleme olarak "quantum mekaniği" üzerine karşı muhabbet açılabilir.
bundan bahsetmiş ise kemale ermiştir.

(bkz: lev nikolayeviç tolstoy/#11199280)
her yiğidin harcı olmayan kızdır.