bugün

dışarıdan bakanlara güzen gelen ancak okuyanların uyku sorunu sebebi ile hayattan kopmasına sebep olan, eğer yanlızlıkla süslenirse insanı intihara götürebilen eğitim şekli.
kardeşimin de okuduğu, benim hepsine topluca "vampir fakültesi" dediğim öğretim türü.
lisede iken saat 10* dedimi uykusu gelen insanı sabah karga seslerinin başlaması ile anca uyutabilen öğretim şekli. ha, pişman mıyım? kesinlikle hayır. okul bitip düzenli bir işe girince en fazla 1 hafta sürüyor afallama süreci.
günü ters yaşamaya sebebiyet veren durumdur. dezavantajının olmasının yanı sıra avantajları da çoktur. özellikle uykuyu seven bünyeler için.
alarm sesiyle uyanmaktan bıkan bünyeleri bu zulümden kurtaran öğrenim türüdür. hele ki ders saatleri de güzel serpiştirilmişse baldan tatlıdır.
en azından benim bölümüm için dört kat daha fazla harç parası demektir; ama tek olumsuz yanı budur. sabah uykusunun tadını alırsın, gece hayatının tadını alırsın. gündüz sinemaya, alışverişe, arkadaşlarla buluşmaya gider oradan derse geçersin yani her şey için vaktin kalır. en güzeli de birinci öğretimlerden soruları alırsın. hocalar %90 farklı sorar; ama siz onlara oysa bize bu tarzında yorumlarla aşama kaydedersiniz. *
tatil tadında bir üniversite hayatının ön koşuludur...
birinci öğretim bir ev arkadaşıyla uyuşmayacak insan.*
giren harç paralarından sonra gündüz yapılcak bir iş kurtarmaz bile anca gece o parayı çıkarıcak bir iş bulunabilir diye düşündüren eğitim seansları .

giden pişman , gitmeyen pişman tam bir ortası yoktur maalesef .
aynı yurdu paylaştıkları birinci öğretimler için cinayet sebebi olan topluluğu oluşturan bireylerin öğretim şekli. *
yök başkanı' na son yapılan zam sonrası istisnasız bütün mensuplarının dağarcıklarında küfür namına ne varsa paketleyip gönderdikleri öğretim.

kolay mı la, 1400 tl olan mühendislik ikinci öğretim ücreti, 2400 tl olmuş.. bu yaştan sonra o parayı bulmak için bizi köprüye bacak göstermeye mi çıkartacaksınız ulan.
yüksek harç parası ile gece okuyan öğrenci modeli.
(bkz: 2009 2010 yili universite harclari)
yeni harçlar yüzünden özel okula dönecek öğretimdir. devlet içinde özel.
2009 öss'yi kazanan ve ikinci öğretim olarak yerleşen kişinin üniversitenin resmi sitesinde 570 ytl harç parası + 120 ytl kayıt parasını görünce ayvayı yediği durumdur.
okuyup okumadığının anlaşılamadığı öğrencilik hayatıdır ama herşeye rağmen en güzelidir.
parası olan okur. çok da güzel olur. gezer tozar içer s.çar.
öğrenciye, uyuyakalıp sınava gidememe, korkusu yaşatmayan öğretimdir.**
bir daha üniversiteye gitsem bir daha ikinci öğretim okumam,
parası insanın fena halde zoruna gider,
herkes 100 lira harç öderken siz 250 lira ödersiniz,
annenizin babanızın parasına acırsınız,
gecenin köründe dersten çıkarsınız ve sosyal hayatınız sikilir,
adam gibi televizyon izleyemezsiniz,
uyku düzeni diye bir şey kalmaz.
bünye tembelliğe programlanır,
part-time işte çalışmaya vaktim olur dersiniz ama olmaz,
hem para verip hem de akşama kadar beyni omlet kıvamına gelmiş hocaların kaprisini çekersiniz... bu böyle uzar gider.

illa uyumak isiyorsanız ünversiteye gitmeyin, bol bol zaman kalır.
bir daha sınava girersem neyse parası verip tekrar okumak isteyeceğim öğretim çeşidi.
bak final haftası geldi hiç bir derse girmemiş gibi hissediyorum.
bir kısmına zaten girmemiş olabilirim ama..
en azından girdiklerimi hissetmedim.
(bkz: farkında olmadan mezun olmak)
x- benim babam birinci öğretimmiş gençliğinde.
y- benim babamda ikinci öğretim.
x- benim babam senin babanı döver.

z- manyak mısınız lan siz!...
birinci öğretimle aynı diplomayı aldıkları düşünülünce harç hariç her yönden daha iyi olan sistem. sınavmış saatlermiş falan hiç umrumda değil akşam 6 dersine giderken 4 de kalkmanın getirdiği rahatlığı bilirim ben be.
Şu anki uyku düzenimi kendisine borçlu olduğum ve fazladan verdiğim harcın her kuruşunu kendisine helal ettiğim öğretim.
harçlar haricinde en güzel sistemdir. 4 yıl boyunca çalar saatten bağımsız olarak uyanmak da en güzel nimetidir.
okula giderken güneş gözlüğüne ihtiyaç duymazlar.