bugün

biri ikinci öğretim diğeri örgün öğretim olarak yapılabilir mi merak ettiğimdir.
mallıktır, net.

Tabi okunacak bölümlere göre değişir, açıktan okuma olayı biraz daha basit oluyor. Uzaktan eğitim de aynı sekilde fakat çift anadal kelimenin tam anlamıyla sikiyor sizi.

Elektrik elektronik okurken bilgisiyarda çift anadal yapmaya kalkıştım allah belamı verdi oturdum kıçımın üstüne. Iki dönem sonra bırakıyorum lan diyip bıraktım.

Sonuç olarak bölümünüzü okurken açıktan işletme iktisat gibi bir bölümü yürütün yeter de artar size fazla kasmayın ya da üniversite bitince ya da devam ederken uzaktan eğitimi tercih edebilirsiniz.
biri örgün biri aöf'yle mümkün. ziraa bu dönem harcını yatırmayı unuttuğumdan mütevellit aöf kaydım pasif durumunda. aman bi ara biter o da.

stajda öğrendiğim kadarıyla insan kaynakları senin aöfden açık öğretim diplomana bakmıyor biraz boşa yorgunluk ama olsun diploma diplomadır.
açıköğretimin vize ve finallerine girip-çıkarak yapılması pek de zor olmayan eylem. işletmeyi geç, uluslararası ilişkiyi seç.
ikincisi aöf ise çok da sorun yoktur ama uykusuzluk garanti.
Yapmak istediğim hayalim. Tabi puanımız yeterse ve biri burslu çıkarsa.
iki üniversite birden okumak diye bir şey yok. ya 'birden' çıkacak, ya üniversite değil bölüm olacak.
üniversitelerden birinin örgün eğitim yapması diğerinin açıköğretim olması durumunda olabilecek durumdur. Zira okuduğunuz bölümler birbirinden çok farklı ise zorlanacağınız ortada.**
nasıl oluyor bilmem. zira iki farklı üniv.'de aynı anda okumaya yök izin vermiyor. ola ki tespit edilirse her iki üniv'den atılıyor öğrenci. yoksa öğrenci işleri beni mi kekledi lan!
eğer bahsedilen şey iki bölüm birden okumak ise, çift anadal programı ile yapılabilecek şey.
iki universiteyi birden ayni anda okumak, okumaya calismaktir. parcalara ayirip calismakta fayda var. *

- zonguldak sutcuimam universitesi.
- ozel halic teknik universitesi.
vs vs.

herkese, her keseye gore okuduk, ornekledik. yiyin gari.

(bkz: eksilemek icin tikla)
iki ayrı meslek sahibi olmak sonucunu getirecek durum. eleştirilecek bir yanı yoktur. tebrik edilmesi gerekir. bazen de okunulan bölümün gerçekten istenilen bölüm olmadığını anlayıp, ikinci üniversite de istediği bölümü okuyanlar görülmüştür. *
(bkz: anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi)
lisedeki felsefe öğretmenimin 3 üniversite bitirmesinden ve şahit olmamdan dolayı "o da birşeymi" dediğim azim * *.
uğraşıp becerdiğim olaydır. eğer bölümler birbirinden çok farklıysa zor olabilmektedir. bunun yanı sıra iyi planlanmalıdır. getirisi iyi hesaplanmalıdır. yoksa yorulduğunuzla kalırsınız.
arka arkaya gelen sınavlara *girip çıktıktan sonra kafadan dumanların çıkmasıdır.*
birinin normal üniversite diğerinin açıköğretim olmasıyla mümkün olan şey. birincisinin son döneminde diğerine başvurarak süreyi uzatmak mantıksız gibi görünse de idealdir, birbirine karışmaz. hele ki birbiriyle alakasız bölümlerse.
vize ve final döneminin heyecanına tutkun, adrenalinsiz yapamayan insan hareketi.
örgün eğitimin yanısıra açıköğretim okunarak gerçekleştirilebilir.
(bkz: ikinci üniversite olarak aöf)
tarafımdan gerçekleştirilen, iki lisans * eğitimini aynı anda almak.
hayallerin bir tarafa konduğunun ve güzel gençliğin dersten derse yaşlandığının göstergesidir. insanın sevdiği ya da hobi haline getirdiği konu üzerine değilse faydasız bir tutkudur.
(bkz: faydasız bir tutku)
(bkz: jean paul sartre)
öğrenmede sınır tanımamaktır.
gerçi öğrenmek için üniversite okumak $art değildir fakat eğitim düzeyinin kriter alındığı günümüz dünyasında iki üniversite okumak bazı durumlarda i$e yaramaktadır.
açık öğretim üniversiteleri bu ihtiyacı kar$ılamak için biçilmi$ kaftandır.
üniversiteyi kazanamayan dershane gencliginin sıtem ettigi durumdur.
Tepki Örnegi: "biz birine giremedik adamlar birinden birine geziyo"
(bkz: çap)