bugün

d smarttan reklam almış sözlük. aydın doğana onun gazetesinde yazan ahmet hakana küfür ederler ama d smart reklamı alırlar. maşallah maşallah
son olay ile beni çok güldüren sözlük. bir dönem yazdığım ama başında bulunan ve yazan yobaz kimseler ile ne kadar sığ bir sözlük olduğunu olduğunu gösteriyor. imhotep i bir yolla paketleyip sözlüğü tam islami yapan sözlük, son olarak d smart ile aslında kendilerine ihanet etmişlerdir. biz onlardan stv reklamlarını almasını beklerdik. bi sırlar dünyası veya kurtlar vadisinin eski bölümlerini tanıtan bir reklam olabilir. içeri dini olmayan doğan görünümlü şahin ama adı ihl olarak kaldığını bir kez daha gösteriyor. bir ileriki reklamda atatürk ün hayatının anlatıldığı bir filmin reklamını almasını bekliyoruz.
bir sözlük. d smarttan reklam alıyor. açık söylüyorum bu adamlar müslümanları temsil etmiyor. onların temsil ettiği tek şey omurgasızlık. düne kadar ailemiz ekşiyi okuyamıyordu çok bel altı var deyip d smarttan reklam almak ancak omurgasızlıktır. paranız yoksa kapatın sözlüğü kendinize güldürmeyin.
bir ideal desteğini d smartın erotik yayınlarına bel bağlamış.
diğer sözlüklerle farkı kapatmaya yemin etmiş sözlük.. amaca giden her yol mübahtır şeklinde bir strateji izliyor sanıyorum.

aldığı d smart doğan medya grubuna ait reklamı o değil en çok da reklamdaki '+18 belgesel ' şeklinde ibare bulunduğu için tüm aklı başında, oraya farklı bir sözlük olduğu için gelmiş yazarlarını kızdıran sözlük.. küstürün bakalım sürekli yazarları, aklı başında yöneticileri eften püften nedenlerle gitmesine müsaade edin, sözlüğe sahip çıkan yazarlara sahip çıkıp saygı duymayın, saçma sapan o buna gıcık oluyor diye modlara entryleri silme yetkisi verin bakalım nereye kadar devam edecek..

dost acı söylermiş, silkinin ve kendinize gelin, üstlendiğiniz vizyonunuza uygun adam akıllı yöneticiler bulun, bir çizgi üzerinde gidin.. haydi sağlıkcakla kalın!

imza; ihl de doğan ve orasının anavatanı hatta ilk göz ağrı olduğunu her şeye rağmen unutmayan eski sözlük yazarı.. *
paraclet gibi bir çocuğu mod yapabilmiş yer. adam daha cümle kurmasını beceremiyor dahası kendine eksi oy vereni mod panelinden görüp seriye bağlıyor. utanmadan da ahlaktan bahsediyor.
"tayyibi sevmeyen terbiyesiz" başlığına misilleme olarak "atatürk'ü sevmeyen cibilliyetsiz" şeklinde bir başlık açtığım ve ışık hızında uçurulduğum sözlük.

Lan ben de hakkaten iyi biyer sandım mnkym, hakkaten yobazmışlar.
ipne yuvası. merak için bakarken sol frame'de fethullah gülen'le ilgili bikaç başlık gördüm. baktım herifler tapıyor buna. birisi bi entrysinde o hocaefendisine nasihat mi etmiş napmış, adamlar yerin dibine soktu sen nasıl hocaefendi hazretlerine böyle konuşursun falan. güldüm. bir de "şarap fabrikatörü olarak atatürk" diye bir başlık ilişti gözüme. ah dedim bakalım nasıl çemkirmişler. aklı başında tek bir kişi demiş "bu başlığın amacı nedir" diye ama kimse siklememiş. yardırıyorlar. bir de bunun üzerine "mustafa kemal atatürk" başlığına baktım. birkaç kişi yaptığı harf devrimini halkı aydınlatmak için değil de ingiltere istedi diye yaptığını söylemiş, birkaç kişi dinsiz olduğunu.
ancak bi entry gördüm ve canım çok sıkıldı. adam atatürk'ü sevmeyebilir ama saygı duymalıdır. sevmiyorum diyenler de zaten sözlüğün %99'unu falan oluşturuyordur herhalde. ama "mustafa kemal atatürk" başlığı altına atatürk'e açık açık "ikiyüzlü ve yalancı ya da çift kişilikli bir ruh hastasıdır" demiş. şöyle aktarıyorum hiç değiştirmeden:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

askeri bir deha. ama bunun yanında burjuvazinin ve iki yüzlülüğün neferlerinden olan bir lider. şöyle ki :

tamam bu insana saygım var. kendisi üst düzey bir askeri deha. iyi bir komutan. o olmasa belki şu an burada olmazdık. ama gel gelelim ki yeni bir ülke kurmaktan hiç anlamayan bir kişi. çünkü kurduğu yeni düzenin işçi sınıfına, köylülere, emekçilere hiç bir faydası olmamıştır. halk yine sefalet içinde yaşamıştır. kendileri "köylü milletin efendisidir!" der, ama köylülere ve halka yönelik bir yönetim kurmamıştır. klasik bir burjuva devrimidir yani. ayrıca kurduğu düzen emperyalist güçlerin himayesi altına girmeye son derece yatkındır.*

gelelim iki yüzlülük konusuna:

kendisi henüz genç bir subayken şunları söylemiştir:

- Mevzuatını ve hareket tarzını Kuran dan ve hadisten alan bir devlet, bilimin ve çağdaşlığın gerisinde kalır.
- Türk milleti birçok asırlar, bir kelimesinin manasını bilmediği halde Kuran'ı ezberlemekten beyni sulanmış hafızlara döndü..
- Türkler, Arapların dinini kabul etmeden evvel büyük bir millet idi. Arapların dinini kabul ettikten sonra millî rabıtalarını gevşetti, millî hislerini uyuşturdu.*

ancak savaş zamanı halkı örgütlemek gerekince şu sözleri söylemiştir mustafa kemal:

- Çünkü biz milliyetçi ve dinimize saygılıyız.
- Milletimiz dil ve din gibi kuvvetli iki hazineye sahiptir. Bu faziletleri hiç bir kuvvet milletimizin kalp ve vicdanından çekip alamıyacaktır ve alamaz.
- Din lüzumlu bir müessesedir. Dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur. Yalnız şurası var ki din, Allah ile kul arasındaki bağlılıktır.*

ve kurduğu yeni düzenden sonra eski kimliğine bürünen mustafa kemal, son meclis konuşmasında şu sözleri söylemiştir :

- Bizim devlet idaresindeki ana programımız CHP programıdır. Bunun kapsadığı prensipler idarede ve siyasette bizi andınlatıcı ana hatlardır. Fakat bu prensipleri gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz,ilhamlarımızı ...gökten ve gaipten değil doğrudan doğruda hayattan almış bulunuyoruz

kaynak mı, al sana kaynak :
http://www.facebook.com/v.../video.php?v=124638904436

yorum sizlerindir. ya bu insan iki yüzlü bir yalancı, ya da çift kişilikli bir ruh hastası. sözlerden bu anlaşılıyor. ne biliyim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zaten bu tür hakarete varan çok yazı var "mustafa kemal atatürk" başlığı altında. bu sözlüğü bir de göklere çıkaran birkaç salatalık var uludağ sözlük'te. hatta bir tanesi var ki; bu ihl sözlük'ten admları bu sözlüğe getiriyor, nick altlarına internetten okuduğu süslü sözleri yapıştırıp provoke amaçlı salıyor ortalığa. neden insanlar koyun olmaya meraklı, hiç mi gerçekleri göremeyecekler merak ediyorum..
hala çamur atılan sözlüktür.

gördüğüm kadarıyla ihl sözlük'te kanı kaynayıp kurallara aykırı davranışlarda bulunan yazarlar uçurulur uçurulmaz hemen uludağ sözlük'e koşup kuyruk acılarını dindirmeye çalışmışlar. sormazlar mı adama -tabi adam olana- "ulan hırt sen böyle hakaretler, küfürler savuracağına ihl sözlük'te dinci geçinip münafıklık yapmayacaktın!" diye.

sözlüğe zerre katkın olmayacak sonra da gelip "burası olmamış, şunu kaldırın, bunu yok edin" gibi ahkamlar keserek uçurulmana zemin hazırlayacaksın, en nihayetinde de gelip böyle yerlerde bok tacaksın millete. bu da senin nasıl bir ahmak olduğunu gösteriyor! evet evet, yeni bir tür keşfettik, kafadanbacaklı sülalesine sizin gibileri de dahil edeceğiz!

ortam çocukları sizi!

edit: bir cevap da osman baydemir'den gelsin size: hassikome!
hala nasıl olduda kapanıp gitmediğini merak ettiğim sözlüktür.
sahte dindarların türbanlı kız peşinde koştukları dandik bir sözlük.
masum imamlar gibidir. sütte leke var ihl de yok.
atatürk hakkında güzel yazılar olan sözlük. tabi kötüleri de var. ama şu tanım çok hoş: "babamın kim olduğunu sayesinde bildiğim kişi."
--spoiler--
http://www.haber7.com/hab...ozlukculer-Gozaltinda.php
--spoiler--
kalitesiz oluşum. fetoşa ve rte ye taparlar.
uludağ daki şakirtleri transfer etseler de kurtulsak diye düşündüren sözlük.
moderatör ve yazarlardan bir kısmı hilal tv'de esra elönü'nün gözaltı programındalar şu an...
üçüncü nesil yazar alımına başlamış sözlük.
geçen bir iki ayet copy paste yapayım dedim ayetler eksik ve yanlış çıktı. tüh allah belanizi versin. ihl ymiş.
--spoiler--
http://www.habersahifesi....kten_28_subat_eylemi.html
--spoiler--
angaje durumları son sürat devam etmekte olan sözlük. politik olmaya çalıştıkça aslında seviye sorunu başgösteren bir oluşum. umarım düzene girerler.
(bkz: yönetim zaafiyeti)
güzel sözlüktür lakin çok badire atlatmıştır bu gidişatı iyi değildir ama düzelmesi ümidi ile.

(bkz: tamam yırtma kendini sakin)*
her ne kadar dinibütün bir mümin olsam da, hocaefendi hazretlerine saygıda kusur etmesem de, nedense uçurulduğum sözlük. ibneler.
sarıkız? bugün girilen tanımlarmış? alaka kurabilen..
kafes de, bize bulaşın *

edit : eksileyen arkadaş alakaları yazarsan sevinirim.
uludağ kapanır ona yine bişey olmaz dediğim sözlüktür.