bugün

bıçak çeken otobüs şoförü dayağı haketmiştir kanımca. fakat dev abimiz de dayağın dozajını kaçırmıştır.

http://alkislarlayasiyoru...ni-kirip-iceri-dalan-adam
Umarım şoför artık trafikte adam sıkıştırırken, durağa kadar koşup kapının önüne yetişmiş yolcunun gözlerine bakıp sinsi sinsi sırıtarak kapıları kapatırken, binen yolculara manavdan alınan karpuz muamelesi yaparken bir kez daha düşünür.

O bıçak da pek işe yaramadı zannımca keh keh.
Yağ torbası bir nasipsiz ayıcığın, sıfatından utanmadan yaşlı başlı adamı dakikalarca dövmesidir. Adam saplayabilse bıçağı yaşam hakkını müdafa, ağır tahrik vb bir çok sebepten ceza almaz, o derece bir saldırı. Alenen cana kast söz konusu.
Hukukta da, insanlıkta da, matematikte de oran diye bir şey var. Umarım hakettiği cezayı alır bu saygısız, ayarsız, sosyopat ayıcık.
sıkıştırıp, küfür edip, çarpıp, hepsinden sonra da bıçak çeken adama sırf yaşlı diye elini öpüp anahtarı bırakıp gitmemiz gerekirdi. adam az bile yapmış bence. bu yaşa kadar hala insanlıktan nasibini nasıl alamadın diye de dövmesi gerekirdi.
toplu cinnet halinin, toplu taşıma araçlarındaki tezahürü.
seyir halindeki otobüsün şoförüne uçan tekme atan adama denk gelmediği için şanslı adam.

--spoiler--
rahatladın mı? rahatladın mı? rahatladın mı?
--spoiler--
(bkz: seyir halindeki otobüsün şoförüne uçan tekme atmak)
bir zombi saldırısıdır.
arabasina carpildigi icin sinirlenmis ofkesini söforden misli ile çıkarmıştır.
Bu ülkede yaşıyorsanız sokağa çıktığınızda başınıza her an, her şeyin gelebileceği korkuları yaşamanızın bir ruhsal sorun olmadığının kanıtı.
camı kırıp kamu malına zarar veren, kapısı kapalı olan araca zorla binen***, ve bir hayli orantısız güç kullanan adamdır. belki haklı iken haksız duruma düşmüştür. cezayı hak etmesi gerekendir.
Haklıyken haksız konuma düşen adamdır. Vur dedik öldürdün be allahsız.
şanstır.

şanş kapıyı kırıp içeri girer ya, o hesap.
ulan iyi tamam otobüs şoförü haksız diyelim tamam da görüntüleri izlerken insan ekran başındayken tırsıyor. o nası bi cam kırıştır öyle. otobüs şoförü şener şen gibi bi adam zaten ufak tefek içeri bildiğin zombi dalıyor adam ne kadar da çaresiz yedi dayağı. zombinin rahatladığı kesin.
ne dinsizdir, ne de imansızın hakkından gelendir.

olayın başını tam olarak bilmemekle birlikte, trafikte her zaman olan 'kavga hatalı sollamadan' diye biten tartışmalardan biri olduğunu düşünüyorum.

barbarianların ortasında büyümüş bir birey olarak şu kadarını söyleyebilirim;

şoför ya da güneş gözlüklü adam haklı veya haksız demiyorum, bulduğu en ufak fırsatta karşısındaki insana fiziksel şiddet yoluyla zarar vermek isteyen binlerce insan var, o şoför bıçak çekmeseydi muhtemelen bayıltılana kadar dayak yiyecekti, o açıdan böyle bir ortamda kimse 'ülkede polis var hak var guguk var' diye ötmesin, malesef hayal dünyasında, elektronik klozetlerin olduğu kalelerde ya da kristal kulelerde yaşıyorsunuz, dışarıda olan biten karmaşa hakkında en ufak bir fikriniz yok, bu yüzden susun lütfen, dışarıda olan şey tam olarak survival of the fittest olmakla birlikte bu da güzel bir örnek olmuştur, un ufak edebileceğini düşündüğü şoför bıçak çekince 10 dakika 'bıçağı bırak' diye haykırtmıştır elemanı, böylece belki de kafasının gözünün patlatılmasının önüne geçmiştir.

olay boyunca polis, adalet, guguk yoktur, siyah tişörtlü bir azman ve beyaz saçlı trafik canavarı olduğu her tarafından belli bir dolmuşcu vardır.

trafikte olduğum süreç boyunca koltuğun kenarında pala taşıyorum, çünkü maganda kültürünü, çakal insan tiplerini, polisin adaletin ne zaman ihtiyacın olsa orda olmayışını en iyi şekilde öğrendim, henüz hiç kimsenin üzerine ankaragüçlü gibi koşmadım elimde palayla,hiç bir zaman camı indirip ana bacı küfürler yağdırmadım, ufak tefek kazalarda indim efendice, 'bir şeyiniz var mı' diye sorup kendimi tanıttım, 155i aradım,sarıda geçenleri selektörle kornayla uyardım, 'vay sen nabıyon birader senin ben amına korum' diye üzerime yürümeye kalkan olmadı henüz, olduğu gün de midelerinin orta yerine koca bir delik açmaktan çekinmeyeceğim.

polis mi, ahah ne zaman teşrif ederlerse artık, onlara kalmış.
efsane kavgacılar arasına girmiş, bi hayli sinirli, kendisinin ankaralı olabileceğini düşündüğüm atarlı dayı.
şoförde hatalı ama adam da çok pis dövmüş arkadaş.