bugün

hiç de azımsanmayacak sayıda olan yazarlardır.
idam cezası, suçta caydırıcılığı maksimize edecek yegane yöntemdir.
haklı yanları da olan sözlük yazarlarıdır fakat:
idam olmasa bile bir yerden duymuştum bi ülke de hırsızlık yapanın eli kesiliyormuş veya adam öldürdü idam ediliyormuş falan öyle bir sistem olabilir tabi + hapis bir de tecavüz edeni brazzersdaki kel elemana siktiririz görür ebesinin amını.
ben aslında daha çok kıssasa kıssasın gelmesi gerektiğininden yanayım. öldürenin ölmesi, tecavüz edenin şişeye oturtulması, 3 defa hırsızlık yapanın elinin kesilmesi.
benim de dahil olduğum yazarlar grubudur. öncelikle de imralı'da ki hayvan asılmalı bana kalırsa.
Olabilir diyerek tam olmasa da altından altından destek veren ben.

Avrupa Birliği uyum yasalarını tersten altüst etmek olur ki yurtdışına bu kadar bağlı bir ülkenin ve hükümetin buna cesaret edebileceğini, daha doğrusu bu konuyu değerlendirme zahmetine gireceğini düşünmüyorum. Öldürmek o kadar kolay ki bu ülkede, karakolda camdan itersin, yolda kontrol yaparken adamı döverken öldürürsün, kaza kurşunu dersin falan filan, gerek yok yani suyu bulandırmaya.
Suç işlemeyi idam da gelse işkence de gelse engelleyemezsin. Hatta idam cezası uygulandığında suç işleme oranının arttığı görülmüştür. Toplumda cezanın amacı intikam değil suç işlenmeden önlenebilmesini sağlamaktır. Suçu işleyecek kişi cezasını düşünmez kaçıp, kaçamayacağını düşünür. idam cezası da olsa suçlu suçtan sonra kaçabileceğini düşünüyorsa o suçu işleyecektir. Canlar yanacaktır, önemli olan canın yanmasını engellemektir. idam çözüm değildir.
şartlı olarak aralarında bulunduğum yazarlardır. teröristleri asın gitsin, çocuk tacizcilerini asın, derste kız kesen hocaları asın gerek yok böyle tiplere yaşamasınlar.
bayramda seker toplamaya cikan kucucuk cocuklara tecavuz edip olduren hayvanlarin yasamasina katlanamayan yazarlardir.
güzel gönüllü yazarlardır bunlar. (bkz: ben)
(#17751644)
ned en gelmiyor?? ? örnek aldığınız amerikada yok mu bu idam?? gelmeli-gelsin-destekliyorum !
boş sözlük yazarıdır. boş...
kanlı ortadoğu coğrafyasına çok iyi entegre olmuş yazarımsılardır. siktirin gidin biraz sosyoloji okuyun amınıza koyayım. idam cezası acaba suç oranlarını düşürmüş mü? cezaların veriliş amacı suçluyu cezalandırmak mı yoksa suç oranını azaltmak mıdır? ama siz şiddet sarmalına dolandığınız için bunları istemeniz doğaldır. kısaca sorunu çözmek yerine kaçmaktır idam cezası. bunun yerine sosyolojik analizler sağlam şekilde yapılıp çözüm yolu çizilmelidir.
gelsin.en azından caydırıcılığı olur.
idam geri gelsin ileride tayyibi ve yardakçılarını cezalandırırken mahkemeler tekrar idam kararı istiyoruz diye hükümete yalvarmasınlar temizce assınlar kurtulalım.
idam gelince suçluları öldüreceklerini sanan saf yazarlardır. adalet mi var ülkede de idam istiyorsun kardeşim?
(bkz: nereye imza atıyoruz)
polise güveniyor muyum?
savcılara, avukatlara, hakimlere güveniyor muyum?
politikacılara güveniyor muyum?

hayır.

o zaman neden idamı geri istiyeyim ki? 17 yaşındaki çocukları asan zihniyet bugün yine iktidarda. ergenekon davası adı altında onlarca suçsuz asker, gazeteci hapishanede. ağzını açan silivri'yi boyluyor. kitaplar toplatılıyor, attığı twitler yüzünden insanlar yargılanıyor...durum böyleyken bunu istemek kusura bakmayın ahmaklıktır.

edit: birde şu tecavüzcüler için bunu isteyenler hüseyin üzmez'in 13 ay yatıp çıkmasını biraz sorgulasınlar. suçu sabit adamlara eğer yandaşıysa bırakın idamı müebbeti bile vermez bu zihniyet.
kafası bozulunca adam öldüren yada masum insanlara tecavüz edenleri görüp öfkelenen yazarlardır.
aralarında bulunduğun yazarlardır. suç işlemenin basit bir eylem olarak görüldüğü ülkemizde, caydırıcı bir eylem olacaktır.
içlerinde benim de bulunduğum yazar grubudur. idam ahlaki olmasa da caydırıcılığı tartışılmazdır.
idam düşündüğümüz kadar vahşice bir şey değil vahşiliği dünyasından insanlara yansıtan mahluklara verilen bir cevap ; idam kesinlikle gelmeli.
Planlı bir şekilde adamı iş yerinin önünde öldür, 8 yıl hapis yat çık. Gelmesi ya da gelmemesi bir şeyi değiştirir mi?
benim de içinde olduğum sözlük yazarlarıdır. görüşlerimi şuradaki entry'mden okuyabilirsiniz; (#25030258)
Cahildirler.