bugün

Huawei açık ara alır diyorum ve anketi başlatıyorum.
iki akıllı telefon devinin müsabakası. yeni akıllı telefon alacak olan şahsımı kararsız bıraktırmıştır.
samsung tabii ki. Samsung teknoloji ve bilgi, birikim olarak telefon sektöründe huawei tokatlar. iphone kalitesi ile yarışmaya çalışan bir telefon markasından bahsediyoruz sonuçta.
iki ay öncesine kadar samsung'çuydum fakat huawei aldım ve cihaz benim emektar samsung'u ters yatırıp düz dövecek cinsten.
son zamanlarda hep huawei diyorlar, nedense...
Telefonu sadece ulasilabilinir olmak icin kullanan birisiyim. Kisaca; telefonda telefon, sms, email ve whatsapp özelliklerinin bulunmasi benim icin yeterli.

Önceleri kullandigim samsung telefonun 3 ay sonra ekranin bozulmasi ile baslayan tamir serüveni icerisinde 4 yil boyunca degistirmedigim parcasi (kameralar, wlan-gps senzörü, bataryasi, display, anten, vs.vs) kalmadi. Artik hic acilmamak üzere “yeter lan, bozuldum ben git yenisini al“ diyerek veda edince yine ayni sinifta hatta samsung'un yari fiyatina, kullanilmis eski model bir huawei aldim. Bir sene icerisinde bataryasini doldurmaktan ve yeniden baslatmaktan baska birsey yapmadim. Hala kullanmaktayim.
Not: telefon üc yasinda

Tabi ki kalite müsteriden müsteriye degiskendir. Örnegin; samsung hava basinci sensörünü verirken huawei'de bu yoktur. Belkide samsung, huawei´ye göre daha fazla sensörler eklemis olabilir. Zaten bundanda kullanicilarin 10000'de 1'inin haberi vardir, ne ise yaradigini da 100000'de 1'i bilir, kullanan da 1000000'da 1'dir.

bir cep telefonuna sirf kamerasindan dolayi o kadar para verildigini duydukca ve gördükce; cep telefonu alirken mantigin bir anda yok oldugunu düsünüyorum.
su ana kadar bildigim hicbir cep telefonunda harika gece cekimleri yapabilen bir kamera yok.
Çin menşeili telefonlar anca yarramı ele geçirebilir. Dünya piyasasını ele geçiriyormuş. *

Bu kadar vasat ve daha 2 yıl önceye kadar kimsenin adını dahi duymadığı bir çin markası samsung'a kafa tutamaz.

Samsung'u zerre sevmem ama bütün çin markalarını önüne koyun acımaz hepsini tokatlar.
An itibariyle samsung ama 2 yıla kalmaz huawei olayı lehine çevirir.
böyle başlıkları görünce, insanın akılına ekmek parasını huawei veya samsung kullanarak kazanmak zorunda olan insanlar geliyor. bu durumda olmayan kullanıcılar zaten aradaki nüansları farkedecek bilgi birikimine sahip değillerdir.
acaba kimin babasının malı samsung veya huawei onu ortaya koyan başlık.
lanet olasıca fanboylar sizi.
ikisi de çöptür.
(bkz: samsung)

Ne olursa olsun markadan Memnunum.
huawei çöp, samsung da adam olacak gibi.
samsung'un sadece telefon ürettiğini sananların balıklama atladığı başlık.
heeyy şampiyon huawei.
huawei, kasadan sınıfta kalıyor. bence bunu çözsünler ilk.
Uzun kullanım açısından zamzıng iyiyse bu telefon piyasasının ta amk.

2 senede götü başı dağıldı.
Huawei tek telefon değil akıllı saatte de fiyatına göre verimli duruyor. 5yıla kadar xiaomiyle beraber en çok satan marka arasına gireceğini düşünüyorum.