bugün

bugün unpack ettiğim harika alet. insanın hem laptop hem de desktop ihtiyacını karşılayabilme özelliğine sahip neredeyse.
iphone killer diye bir şey varsa bu olmalı.

http://www.htc.com/europe...uct/hd2/product-tour.html
htc'nin ilk multi touch destekleyen ürünü.
apple iphone kafa tutabilecek güçlü bir dokunmatik telefon. windows mobile 6,1 işletim sistemine sahip bir üründür.
win mobile 6.5 ile çalışır,htc nin ilk flashlı pda sıdır.
iphone killer diye tanımlanan cihaz. win mobile 7 desteklemesini sabırsızlıkla bekliyoruz, aynı şekilde android'i de...
kullanıcının başka bir arzunuz var mı? sorusuna cevap bulmakta zorlanacağı htc modeli. çığır açmak buna denir.
5800 bile idare ederken o kadar para vermenin gereksiz olduğu teknolojinin sanat eseri.
HTC HD den sonra harikalar yaratan diğer modeli, ekranı iphone ekranın tamamı kadardır. Film izlemesi zevklidir. içeriği harikadır ayrıca windows mobile 7 kullanmaktadır. iphone nin dokunmatiğine kimse erişemez tabi ki ama bunun da dokunmatiği harikadır.
wireless router özelliği olan cihazdır yani siz operatörünüzden aldığınız internet paketindeki datayı, bu özelliği aktif hale getirerek paylaşıma açabilir ve ortamdaki maximum 5 bilgisayarı gsm operatörünüzün size sağladığı internet paket datası üzerinden internete bağlayabilirsiniz.
1 ghzlik qualcomm işlemci vardır üzerinde. dahili hafızası 512 mb dir.
ekran
--
ekran çözünürlüğü : 480 x 800 piksel
ekran özellikleri : tft-lcd
diagonal ekran : 10.9 cm (4.3 ")
dokunmatik ekran : evet

hafıza
--
dahili hafıza : 512 mb
bellek kartı : microsd

işlemci
--
işlemci hızı : 1000 mhz
işlemci ailesi : qualcomm
işlemci : snapdragon

gps performansı
--
gps fonksiyonu : evet

işletim sistemi/yazılımı
--
işletim sistemi yazılımı : windows mobile 6.5 professional

--
işletim frekansı : 850/900/1800/1900/2100 mhz

kablosuz lan özellikleri
--
kablosuz teknolojileri : ieee 802.11 b/g

veri aktarımı
--
wcdma : evet
gprs : evet
edge : evet
bluetooth : evet
bluetooth versiyonu : 2.1+edr

fotoğraf makinesi
--
tümleşik kamera : evet
fotoğraf makinesinin çözünürlüğü (megapiksel) : 5 mp
oto fokus : evet

ses
--
hoparlörler : evet
polifonik melodi : evet
oynatılabilen formatlar : .aac, .amr, .m4a, .mid, .mp3, .mp4, .qcp, .wav, .wma

video
--
video formatları : .wmv, .asf, .mp4, .3gp, .3g2, .m4v, .avi

bağlantı
--
hoparlör / kulaklık / çıkış fişi : 1
standart bağlantı : usb 2.0

enerji yönetimi
--
pil performansı : 1230 mah
pil teknolojisi : lityum-iyon
konuşma süresi : 6.3 saat
bekleme süresi : 490 saat

ağırlık & boyutlar
--
ağırlık : 157 g
genişlik : 67 mm
derinlik : 120.5 mm
yükseklik : 11 mm

htc hd2 t8585 fiyatları ve satan mağazalar:
http://www.alisverisrobot...htc-hd2-leo-t8585-fiyati/
çok büyüktür. hayvan gibidir , ama güzeldir...
incedir. efektleri göz doldurur. hızlıdır. yahşidir.
fiyatı şu an için 1400tl dir.

kendi belleği küçüktür. ama arttırılabilir.

ayrıca iphone sevdalılarının yegane silahı olan "ama bunda zibilyon tane application vaaar" muhabbeti bu telefon için de geçerlidir.

edit:uzun araştırmalar ardından...

ekran sola (yada sağa) yatmıyor. o yatmadığı tarafında çekim sorunu var.
stabil çalışmıyor ,1ghz işlemcisi bir süre sonra zortlayabiliyor.
büyüklüğünün yanında ince (11 mm) bir pda olması nedeniyle taşımakta pek sorun yaratmayan muazzam windows mobile aygıtı.
beklenilenin aksine windows mobile 7 yükseltmesinin gelmeyecek olması kullanıcılarında hayal kırıklığı yaratsa da yakın zamanda custom rom (geliştiricilerin yaptığı, orjinal olmayan, yeniden düzenlenmiş işletim sistemi sürümü) olarak hem windows mobile 7 hem de android işletim sistemi destekleriyle kullanılabileceği söylenmektedir, bekleyip göreceğiz.
istenirse windows'un yanına android işletim sistemini de yükleyerek %80 performansla kullanılabilirsiniz ancak hafıza kartı üzerinden işlem gördüğü için sadece android'i test etmek amacıyla yüklenmesi daha doğru olacaktır
eğer ''android işletim sistemi çok daha güzel muhakkak bununla kullanmalıyım'' denilirse ya androidli bir pda alınmalı ya da nand sürümünün (yani hafız kartına değil direkt telefon hafızasına yüklü sürümü) çıkması beklenmelidir (hiç çıkmama ihtimali az da olsa var).
en güzel özelliği 4,3 inch'lik multitouch büyük ekranı iken en kötü özelliği ön yüzündeki ''no'' tuşuna tek dokunmayla cihazın açılabilmesidir, ne olacak demeyin uçağa biniyorsunuz, telefonu kapatıp cebinize koyuyorsunuz ama o kendiliğinden açılıyor.
sağlamlık olarak ise göründüğünden kesinlikle daha sağlamdır (bkz: tecrübe ile sabit) ancak cam ekranı kesinlikle iyi korunmalıdır aksi taktirde benzer bütün dokunmatiklerde olduğu gibi camını bir anda tuzla buz olmuş görebilirsiniz.

pda alacaklar uygun fiyatlı ise ya da güvenilir olarak ikinci elini bulabiliyorsa bu cihaza yönelebilir veya daha yeni alternatifleri olan; (bkz: htc hd7) ve (bkz: htc desire hd) gibi cihazları inceleyebilirler.
hd2'yi almamın üzerinden neredeyse bir yıl geçecek, tercih etme sebebim iphone'nun en ciddi rakibi olmasıydı, herkeste olmamasıydı.

ekranı büyük, hassasiyeti iyi; ancak playstation için yapılmış bilgisayara yeterince iyi port edilmemiş bir oyun gibi. wm 6.5 gerçekten dandikti ama kullandık, biraz zaman geçince kendimize güvenimiz geldi android yükledik sorun şu ki bu telefon android için dizayn edilmemiş. pili çabuk biter, uygulamaları yükleyemezsin sorun çıkarır. wm 7 çıktı hd7'ler için üretiliyor bizim telefona da olur dedik yükledik. ses kalitesi azaldı, kulaklıkla müzik dinlerken de, gelen çağrının sesi de bildiğin çatallaştı, zaman zaman tıkandı, kapadık açtık falan, e zaten kamerası wm 7'de 5 mp çekemedi.

sonuç olarak htc dedik farklı dedik, kimsede yok bizde olsun dedik, pişman olur gibi olduğumuzda kendimizi teselli ettik ama artık anladık ki olmuyor belki yine iphone almam ama htc'de almam artık, anca tanıdık biri uzun süre kullanacak, tavsiye edecek o zaman alırım.

gereksiz maceralara atılmak isteyenin alacağı telefon.
iphone 5s'imin servise gitmesi üzerine yine kullanmaya geri döndüğüm mucizevi alet. herşeyi çalıştırır kendileri. şu an ice cream sandwich ile kullanmaktayım. çatır çatır çalışıyor. ilk kitkat yükledim ama performans olarak beni hiç tatmin etmedi. jelly bean'i bilemiyorum. üşengeçliğimden yüklemedim ama şu andaki ics romundan daha hızlı olacağını sanmıyorum. o yüzden ics'ye devam
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar