bugün

htc'nin android işletim sistemine sahip, htc desire olarakta bilinen cep telefonu.
(bkz: http://www.htc.com/www/product/desire/overview.html)
htc nin piyasa sunmuş olduğu htc desire hd den sonra en gelişmiş telefonudur.
içindeki hızlı işlemci ve büyük ekranı yüzünden şarjı çok kısa sürede tüketen bir telefon.
batarya canavarı.
5 aylik telefonum. evet deli gibi sarj harciyar ama canavar gibi telefon. cok seviyorum kendisini valla cok telefon eskittim, en iyisidir htc desire. kullanisi cok kolay bir kere. valla yatagima yatiyorum, aciyorum bu telefondan ne izleyeceksem izliyorum. takilma felan da olmuyor oh mis. laptopun yüzüne bakmiyorum sayilir yani. iste 5 aydir bende. eskiden internetli telefon olmadigi icin, yataga yatinca kitap okurdum. simdi gelsin supernatural, gitsin cold case. derken uyku geliyor ve ben tek sayfa kitap okumamis oluyorum. abartmasam diyorum ama olmuyor.
ozellikleri iphone 3 ile iphone 4 arasinda yer alan, modern tabletlerde yer alan donanimlarin aynisina sahip (1ghz islemci falan) pil konusu yazilimsal hamlelerle bayagi bir kontrol altina alinabilinen ekrani nefis super telefon, gelmis gecmis en sorunsuz android'lerden biri. uzerinden kendi agirligim arti 21 kiloluk bisikletle gectigim halde basina bir sey gelmemisligi vardir.
Tek eksisi çaldığında cepten çıkarırken kazara açılan lockscreen'i ve 147 mb dahili hafızası olan HTC'nin artık klasikleşmiş telefonudur. Hafıza ve lockscreen problemi ,temiz bir root ve a2sd+ özellikli Sense 3.0 lockscreen ine sahip Sense 2.1+ 3.0 romu yüklenmesi ile çözülür ,telefon afiyetle bir ömür kullanılır.
birkaç aydır kullandığım telefondur kendiler. şarjı ve kısıtlı dahili belleği haricinde hiçbir şikayetim bulunmamakta kendisi hakkında.
şarjı hadi neyse sineye çekiyoruz, sonuçta elimden düşmüyor desem yeridir. kaldı ki wi-fi kapalı olunca nerdeyse 2 gün bile gidebiliyor şarjı.
ama şu hafıza sorunu bezdiriyor. onun da çözümü var gerçi, root atınca düzeliyormuş cart curt.
ama şahsen henüz o işlemi yapma cesaretini bulamadım kendimde. birinde bi yapmaya kalkıştım, olmadı. neden olmadı diye çözümlerini araştırırken zaten karışık olan kafam iyice karıştı, "s.rim ulan" deyip vazgeçtim.
dediğim gibi pek de cesaret edemiyorum aslında, yoksa anasını bile öperim yaparım ama tehlikeli iş.
şimdi ise canıma tak edip gözümü karartacağım ve bu root işlemini yapacağım günü bekliyorum. çünkü biliyorum ki elbet bir gün bu işlemi yapacağım, mutlaka.

neyse işte, güzel telefon. telefonu alamdan önce öğlen eve gelince açıp gece 1-2 gibi kapattığım bilgisayarı, 1 hafta boyunca hiç açmadığımı bilirim. elinizde bu telefon varken, bir de internetiniz varken bilgisayara neyim gerek kalmıyor. filmimi de izliyorum (hele de yatakta film keyfi bi başka oluyor), 'sörf'ümü de yapıyorum, müziğimi de dinliyorum. daha ne olsun. mis. serin.