bugün

ismi en karizmatik banka.

eyçesbiğsi. ewet.
Dünyaca ünlü dev banka HSBC, Türkiye'deki 23 şubesini kapatma kararı aldı. HSBC, yurt genelindeki şube sayısını 44'e düşürecek.
meksika'da kara para akladıkları için 2 milyar dolar ceza yiyen, bir kez daha kara para akladıkları takdirde lisansına el koyulacak olan zengin bankası.
Türkiye'de kara para aklama ile mücadeleye açık ara en çok önem veren bankadır. Ayrıca dünyadaki en büyük muhabir bankadır.

-Şahsi fikrim.-
Tek kötü özellikleri, hala hunharca kara para aklıyor olmalarıdır.
-Şahsi fikrim.-

Logolarını maviye boyayacaklarmış, bu da şahsi fikrim.
HSBC (ingiliz):

2001’de Demirbank’ı aldı.

#banka
2015 yılı cirosu 89 milyar 61 milyon dolar olan şirket.
1900 TL borcumu kapatarak bugün kredi kartına veda ettiğim banka. tabi kartı keserken bir ritüel yapacağım .
türkiyeden mi çekilmiş banka?

durup dururken bana 650 dolar borç sokmuştu zamanında. olm borcum bitti adamlar ülkeden çekildi beni mi bekliyordun göt.
türkiyeden çekilmemiş, çalıştırdığı oto komisyoncusu emlakçı benzeri garip kafasına buyruk personeli sayesinde
şubelerine gelmek isteyen müşteri bulamayınca çareyi sktr olup gitmekte bulmuştur.

gitmeden önce kendilerine athırsızı bulma ve çalıştırma üstün başarı beratı verilmeliydi.
bir global ingiliz bankası, kredi ve kredi kartı faizleri diğer bankalara göre daha yukarda olan banka.

bir dönem canlı bomba hedefi olan o dönemden sonra güvenlik önlemlerini artırandır, bombalama eyleminden sonra ki bir zaman diliminde taşeron olarak izmir şubelerinin güvenlik sistemleri kurulumu, bakımı, ve arıza bakımı ile ilgilendiğim aşırı titiz bir kurum.

bir keresinde karabağlar/gaziemir şubesinde bir alarm sistemi anakart değişim ve genel kontrol-bakım yapmıştım bu o kadar basit bir iş değil di 3 katlı bir bina da her yerde dedektör, panik butonu, siren vardı, 64 kadar dedektörü olan bir binaydı.

sabah saatlerinde girip gece on gibi bitmişti işim ve sıra test aşamasına gelmişti testte gönderilen ana kartın arızalı olduğunu anlamış merkeze bildirmeme ve hicbir hatam olmamasına rağmen sabaha kadar bankada güvenlik ile sabahlamak zorunda bırakılmıştım.

o kadar sıkıydı ki şubeye gecikmelerde o zamanın parası ile 35 dolar gibi bir gecikme cezası verirdim.
Müşteri hizmetlerini ulaşmak için kırk takla attıran banka.
acayip müşteri temsilcilerine sahip banka.

15 ekimde istediğim kart bana hala ulaşmadı. durmadan aranıp "yok adreste yoktunuz, yok bulamadık" dediler. evde her daim insan olduğu halde, gelmedikleri için kuryeler bu yalana hep başvuruyor. (bkz: yurtiçi kargo)

ben de bu sabah aradım. durumu anlattım ve iptal edelim dedim. karşıdaki temsilci de bana önce şubeye gittiğini, oradan almayınca eve yönlendirildiğini, sonra beni evde bulamadıklarını ve tekrar şubeye gittiğini söyledi. arkasından ben de kimse gelmedi, şubeye gitmiş olsa haberim olurdu dedim. çünkü bu geri zekalı kredi kartını orada çalışan bireyselci arkadaşım hedefini tuttursun diye almışım, adam direkt arayacak ulaştığında. sonra temsilci bayan bana akla zarar cümleler kurdu.

"şubeye gidip sormak sizin sorumluluğunuz, gitmediniz demek ki, evde de kimse yokmuş işte."

"karta ihtiyacınız yoksa neden aldınız, iptal falan edemezsiniz."

ne demek iptal edemem. mecbur muyum dediğimde de "evet mecbursunuz kullanmaya" dedi. ben böyle saçma sapan bir insanla daha karşılaşmamıştım. ne kadar sinirli olsam da, olaylara kızgınlık duyarak aramış olsam da müşteri temsilcilerine hep kibar davranırım çünkü olması gereken budur. o insanların olan bitenle ilgili bir suçu yoktur ve arada hep onlar kalmaktadır bilirim. ama bu inanılmaz bir şeydi. çocukluğuma döndürdü beni ve "siz çok biliyorsunuz" deyip suratına kapattım. daha zekice laf sokamadığımı anladım bu aşamada.

ardından tekrar aradım. bayan hakkında şikayet kaydı oluşturdum. hayatta yapmadığım şeyler. vicdan azabı da duymuyorum artık, neden duyayım. bir sürü insan işsiz, iş bulamıyor. bunlar da işi bulmuş müşteriyle alay ediyor. iki dakika içerisinde kartımı iptal ettirdim. ayrıca şubeye yönelen kartın başka hiçbir yere "özellikle adrese" yönlendirilmediğini, gidip alınmazsa 30 gün sonra imha edildiğini öğrendim. demek ki neymiş önce şubeye gitmemiş, sonra eve gelmemiş. bana evde değilmişsin diye iddia ediyor kadın ya. çıldırmamak mümkün değil. mecburmuşum bir de kartı kullanmaya, iptal ettiremezmişim. bence çalışanlarını seçerken biraz daha özen göstermeliler.
bu aq bankasında sadece 3 tane mi müşteri hizmetleri çalışıyor amını sikim?15 dakikadır telefonda o iğrenç müziği dinliyorum amına koyim.
türkiye operasyonlarını ing bank'a devretmek üzere olan ingiliz bankası. satış bedelinin 700-750 milyon dolar civarında olması bekleniyor.
http://www.ntv.com.tr/eko...du,i2U_oRsoikm06TBlKet8_g
siktirsin gitsin olan bankadır. zamanında bana vermediği kredi kartı yüzünden eziklik yaşadığım daha sonra bütün bankalardan kredi kartı aldığım ödeyemeyip beni zor duruma sokan ergenlik bankasıdır. Sonradan 50 kere kapıma gelip ağbi nolur bizim kartı da al dediklerinde bir zamanlar fakir ama gururlu bir ergen vardı... muhabbeti yaptığım sikik banka.
Türk bankacılık sektöründen zarar gerekçesiyle ayrılıyor ise yalandır veyahut malın önde gidenidir.
neyse ki artık buralarda olmayacak. Üniversitede masumca kampüse gelip ,kartını bize verdikten sonra tüm eğitim hayatım boyunca asgari ödemekle beni bunaltan sevgili banka.
türkiye den çekilen bankadır.
allah allah bu banka hala varmı biz bunu bombalamıştık .
az önce kredi kartımı iptal etmek için aradığımda yıllık aidatı olmayan bir kredi kartı teklif eden banka.yeni kart geldiğinde zorda kalmadıkça şifre almam. hatta kartı yok ederim.
Eyç es bi si olarak okunan banka. o kadar ünlü harfi nerden çıkarttıkları merak konusudur.
türkiyeden çıkıyormuş. ulen iyiki bu bankaya hiç bulaşmadık.

http://uzmanpara.milliyet...hazirliginda/17000/17466/
oraya buraya reklam vereceğine taksit yapılacak yerlerini artırması gerekli olan banka.
10 yerde taksit yapılıyorsa mesela 6 sında advantage karta taksit yapılmıyor.. Vatan bilgisayarda da taksiti kaldırmışlar. Ne işe yarıyacaksın?
bi keresinde de vadesiz hesap açtırma durumu olmuştu. advantage kart kullanıyorum burada da hesap açtırabilir miyim diye sordum, hesabını hiç kullanmasan bile hesap açtırma ücreti 150 tl demişlerdi 2 sene filan önce.. Yuh dedim başka bankada ücretsiz hesap açtırdım..
bu gidişle sonu iyi değil hsbc'nin.
Siber saldırı sonucu müşterilerinin bazı bilgileri hacklenen banka.
adamların basın açıklaması "bişi olmaz hacı" şeklinde.
lan bu kadar önemsizse bu hsbc kart bilgilerini bana da göndersin.
(bkz: #25728887)