bugün

duygularını açık seçik karşı cinse aktaran düşünceli ve "erkek ilk adımı atar" ön yargısını yıkmış olan güzide kızımızın düştüğü, "kız dediğin kaçar ulan" felsefesine sadık yavşak ve egoist erkek tarafından "rezillik" olarak görülen durumdur. öyle midir? değildir tabii.

biraz da aciz görülme durumu söz konusu olabilir. kız, erkeği etkilemeyi başarıp karşıdan teklif gelmesini sağlayamıyorsa ve hatta direkt olarak kendisi karşı tarafa açılma yolunu seçiyorsa veya sadece elinden gelen buysa elbette bir acizlik durumu söz konusu olabilir. kız dediğin fingirdemeli ve seçtiği erkeği kendisine teklif edecek kıvama getirmelidir.
Karşısındakinin çeşitli duygusal işkenceler yapmasına yol veren kız davranışıdır. Dişi kişi er kişiyi unutsa dahi, erkek yapılan ilan-ı aşkı unutmaz ve sanki kızımız aşkından hem dağları delmiş hem periyodik aralıklarla çaresizlikten intihar ediyormuşçasına bir hayranlık varmış gibi yıllar boyu böbürlenecektir. Gereksizdir. Sonuçta erkektir. Atalarımızın dediği gibi "bütün erkekler bir" ise, kendi ayağına gelenlerden en zenginini seçmek aynı fiyatta olan çaydanlıklardan daha özellikli olanını, mesela kendi kendine temizleyen demliklisini alıp kâr etmek gibi olacaktır. ama diğer çaydanlığın peşinde koşmak sürekli arıza çıkarıp bir de ukala takılmasına neden olacaktır.
eğer ön yargıyı kıran açık fikirli olmayı başarabilmiş bir kızımız ise zaten gidip "yavşak ve egoist erkek"lere açmaz fikirlerini.
karşısındaki anlamamazlıktan geliyorsa çok pis bir durumdur.
jet hızıyla karşılık bekleyen kızıdır.beklediğği karşılık gelmezse kimseyi uzun süre aramayan kızdır.
büyük ihtimal hoşlantısı karşılıksız olan kızdır.genelde bir kız önce bekler çünkü.hoşlansa bile öyle hemen atlamaz, karşıdan bekler, sabreder.ama baktı ki adam da hareket yok, toplar tüm egosunu sırtına atar dener şansını.ama içten içe bilir reddedileceğini.çünkü duyguları karşılıklı olsaydı eğer, çoktan gelmiş olurdu adam.geneli budur.
Hayır cevabı alırsa hele ki sevgilim var v.s. gibi bir cevapsa işte o zaman kızın düştüğü durum vahimdir. yoksa şu zamanda kızların erkeğe açılması olağan bir durumdur.
kabul edildiğinde havalara uçup cesaretiyle kendini ebrik edecekken, aksi durumda kendine olan güvenini kaybedecek kızımızdır.
liseli durumuna düşer. zaten liselidir, iki gün sonra sevmiyorum der. siktirsin gitsin kahpe.
içine düşdüğü durum sadece hoşlandığını belirten bir kız olduğu gerçeğidir, karşılığıda varsa aman ne güzeldir. daha ne olacak ki. erkekler öyle aman arkadaş kalalım tribi ya da yürü git sen kimsin benden hoşlanıyorsun deyip kafaya çanta geçirmek gibi eylemlere başvurmazlar sanıyorum.
bir yere düştüğü yok bu arkadaşımızın. sığ düşüncelerden kurtulmak gerek. sevgi kadar eşsiz bir duygu yok şu hayatta. öfkemizi saklamak için en ufak bir çaba göstermiyorken; sevgilerimizi hep içimizde yaşamaktan yanayız. neden böyle hiç anlamıyorum. bir kadının duygularını dile getirmesi olayına gelecek olursak; erkek de kadın da eğer eminse hissettiklerinden, bunu uygun bir biçimde açıklamalıdır. ters olan hiçbir şey yok davranışta.
"eğer karşısındaki erkek ondan hoşlanmıyorsa vay haline" durumudur.

adamın kalbinden kan alırlar kamil! *
aslında hatun kişiyi er kişinin önüne geçirir. hatun kişi, "kaçan kovalanır" olayını inceden ele alarak uygulamaya geçirmiştir zira. ilk adımı atsa dahi, ve er kişi tarafından "kolay, elde edilir" hatun olarak görülse bile, er kişinin aklında sonradan müthiş şekilde yer etmeye başlayacaktır.
ne duruma düşerse düşsün doğru yoldadır. her zaman erkek duygularını açığa vuran ilk taraf olmak zorunda değildir efendim.
Erkeklerin yapabileceğini kendinin de yapabilecegini farketmiş kızdır. Ne duruma düşerse düşsün hayatı boyunca kendini ezdirmez.
hoşlandığını belirten erkeğin düştüğü durumdan farkı olmayan kızdır.

alla alla
keşke olsa da düştüğü durum her neyse artık, ben onu oradan bütün samimiyetim, sevgi, aşk ne kadar güzel duygu vs varsa sahip olduğum onunla çıkarırdım denilen, yokluğu hissedilen kızın durumudur ayrıca.