bugün

insanlarin yasama ozgurlukleri oldugu kadar, hayatlarina son verme ozgurlukleri de olmalidir. asil dusunulmesi gereken, gencecik insanlari bu hale getiren kotu insanlar ile icice yasiyor olusumuzdur.

eger bir tanri varsa “ecelini beklemeden hayatina son verdin, o yuzden seni yakacagim” demesi yerine; “sana tecavuz edilmesine goz yumdum, artik sen bana istedigin cezayi verebilirsin” diyebilmeli. eger gercekten bahsedildigi gibi iyi bir tanri ise..

ama maalesef ki; herkes kendi tanrisini yaratmis ve ona gore yasiyor zaten.
kanser hastasına tamam da- böyle gencecik bir kızı, kurul kararıyla öldürmek olayını anlamakta ben de güçlük çekiyorum.

zaman herşeyin ilacıdır. 5 yıl sonra o kız 22 yaşında olur. 22 de çok genç bi yaş.

bana göre haksız yere idam gibi bişey bu.

almanya´da böyle bir program yok allahtan...
Devlet cinayet işlemiş resmen.
Avrupa bu tür şeyleri nüfus kontrol yöntemi olarak kullanacaktır. Böylece fazla nüfus artışını engellemiş olurlar. Sonuçta onlar için öncelik insan değil para. insan ise ürün olarak görülüyor.

Bunun yerine kanser sma epilepsi gibi hastalara uygulamak daha insancıl. Yıllarca bir hasta doğuştan bakıyorsun ve eline bir şey geçmeyecek oysa Avrupa bunu yapmaz çünkü sma hastasına ise yaramaz ilaçları satabilir.
Fazla mutluluk delirtir. Evet zor bir durum fakat çekende çekiyor yani? Türkiye de hiç mi yok sanıyorsunuz!? Lanet olsun ki var ve yaşı da hiç 17 falan değil, çok daha küçük ve insanlar bununla yaşıyorlar.

Hollanda'da tabi bir şey diyemiyorum hayatları günlük gülistanlık olan insanların buna katlanamamaları çok normal.
ötenazi hollanda hükümeti tarafından reddedilmiş,

Pothoven'nın ölüm orucu sonucunda öldüğü sanılıyor.

yabancı kaynaktan aldığım bilgi bu, küçük bir araştırma ile bizde de doğru gazete haberi var

http://haber.sol.org.tr/d...evinde-olu-bulundu-264108

ulan azcık araştırın laklak yazıyonuz anca.
olayın yalan haber olması.
Hollanda'da bir hasta veya elden ayaktan düşmüş yaslı bireyler yaşamak isteyip, istemediğine kendi karar verir. Istemiyorsa ötanazi hakkını kullanır.
Yanı öyle bir özgürlüğü(!) Var.
Bir insan ölmeyi kafaya koyduktan sonra zaten engel olamazsın.
O psikolojiyle sürünüp, sonrada intihar ederek çok daha acı verici bir ölüm tadacağına, kontrol altında, acısız ölmek daha iyi.
Bana biraz şov gibi geldi neyse.
Fatih portakalla fox ana haber: adıyamanda uğradığı tecavüz sonrası bir kızımız daha canına kıydı.
Yapılan Üstünkörü habercilikten dolayı eksik bilgiler verilmiş. Kızın yalnızca psikolojik değil fiziksel sorunları da var. Yıllardır anoreksiya hastalığı ile mücadele ediyor ve çoklu organ yetmezliği yaşıyormuş. Yaşamayacağı belirlenmiş ve acı çekmemesi için böyle bir karar alınmış.
Dün bana yakın bir çalışma arkadaşım..( yıllardır bir derdi vardı)

En son senin sıkıntın ne dediğimde..

18 li yaşlarda sevgilisinin arkadaşı tarafından tecavüze uğradığını ağlıya ağlıya anlattı.( ben bayağı derdini anlat diye üstüne gidince)

Çok üzüldüm..

Kolay değilmiş bir de ailesi bilmiyor..

Şikayetçi oluyor ..
Tek başına bir savaş ve kazanıyor..

Falan filan sonuç olarak o kişiye baktığımda gerçekten ruhunda geçilmez iyileşmez yaralar açılmış..

Görseniz o güzellikteki ürkek bakışları..

Gerçekten çok zor...
O yüzden konu her yönü ile değerlendirilmeli...

Dağa bizim ülkemizde biz mlünce yakılmak istesek yakılamıyoruz..

Ötanazi için çok çok erken...
Düşünme ehliyeti olmayan birinin kararına göre ötenazi, cinayet olmuş.
(bkz: Noa Pothoven)