bugün

sözlük cidden mal dolu arkadaş.

yahu sevgi deyince neden aklınıza illa karşı cinsle olan gönül muhabbeti geliyor ki?

sizi hiç ananız babanız sevmedi mi? abiniz ablanız kardeşiniz de mi yok sizi seven? peki ya akrabanız falan da mı sevmiyor?

hepsini geçtim hiç mi bir hayvanla oynamadınız? hiç mi hayvan sahiplenmediniz? bir hayvan bile size bağlanmadı mı sevgisiyle?

cidden demek ki "evlat olsan sevilmezsin" sözü çoğunuz için geçerliymiş.

ben hayatım boyunca sevildiğimi hep hissettim. annem, babam, kardeşim, akrabalarım, arkadaşlarım, öğretmenlerimi falan geçtim hayvanlar tarafından da deli gibi sevildim, korundum, kollandım.

bunlara ek olarak sizin aklınıza gelen tek şey olan karşı cins tarafından da sevildim hemen hemen her zaman, hala da sevilmeye devam ediyorum. gösterilen ilgi ve alakadan bunu anlıyorum.

iyi ve düzgün bir insansanız sevilmemeniz mümkün değil ki zaten. demek ki sizden cacık olmaz.
evet. annem beni; salak oğlum, aptal oğlum diye severdi.
birinin beni sevebilme ihtimalini hiç düşünmedim sevilecek bir tarafım yok malesef sevgiye de ihtiyacım kalmadı sevgiyi başka şeylerde arar oldum artık.

(bkz: eskort)
i dont think so.
Çok.

Ama hiç biri annemin sevgisinin üstüne çıkmadı. Buna ben de izin vermedim. Kimse beni annemden daha çok se ve mez.
Bu konuda kendimi şanslı buluyorum. Hem çok sevildim hem de çok sevdim. Bence herkes sevilmiştir..
Eve döndüğümden beri annemle yatıyorum. Havalar soğumaya başladığından beri diyelim. Bazen gece uyanıp anneme bakıyorum. Öyle güzel uyuyor ki, bebek gibi. Onu öpüyorum, elini tutup tekrar uykuya dalıyorum. Uzun yıllardan sonra ilk defa dudağım uçuklamış geçen gün. Bu sabah uyandığımda annem dedi ki uçuğun iyileşiyor. Uyurken beni izlemiş.. bir kere de çok güzel uyuyordun uyandırmaya kıyamadım dedi. Her sabah maymundan hallice kalktığım halde güzel uyuduğumu söyledi.. yaşım ilerliyor ama onun çocuğu olduğumu hissetmek beni mutlu ediyor. Her gün yalvarıyorum bi hayvan sahiplenelim diye. Çılgınca bir şeyleri öpmek sevmek istiyorum. izin vermediği için mecbur günde bin defa yakalayıp yakalayıp annemi öpüyorum.
Herkes mutlaka sevilmiştir biri tarafından. Sadece bazen sevgiler öyle açık açık sunulmaz insana. Bakıp görmeyi, bir şekilde hissetmeyi bilmek gerek. Farklı bir bakış açısı bulmak gerek.
Evet yıllarca hem çok sevdim hem çok sevildim ama yaş 30'a adım adım giderken anladım ki sevgi her şeyin üstünden gelemiyormuş.
He çok şükür. Üstelik şimdi daha çok seviliyorum.
cevabı evet olan sorunsaldır. onu da en yakın arkadaşıyla aldattım. geçenlerde en son çekildiği fotoğrafları gördüm allah affetsin dağıtmışız kızı. insanların hayatında iz bırakmayı severim.
Sevil de sevme, ağlama ağlat yoksa zehrolur bu tatlı hayat. Seveni üzerler, üzeni severler düsturuyla hareket edince sevenin çok, gönlün boş oluyor. Malum Balık Burcu da olunca söylenildiği gibi duygusal değil, her burçtan biraz biraz özellikler taşıyan oldukça renkli bir kişilik oluyorsun haliyle.
Sevildim maalesef. En olmayacak kişi tarafından sevildim.
sanırım sevildim ama bir ölçme yöntemi falan olsaydı da görsebilseydik keşke bu hayatta bizi en çok kim sevmiş falan.
Hep derler ; bazen sevmek yetmiyormuş. Ve şunu da derler sevmek de yorulur.
sevildim, bir kaç kez. ancak hiçbiri istediğim gibi değildi.
sevmek dediğin yeşilçamdaki filmlerdeki gibi olacak arkadaş.
ondan gayrisi beni kesmez.

yok araya mesafe girmiş, yok zaman girmiş.
yok yaş 40 olmuş.

sikerim sevdiysen bekleyeceksin.
sevilmeyen insan yoktur. aileniz sevebilir, sevgiliniz sevebilir, arkadaşlarınız, dostlarınız sevebilir. insanoğlu her şekilde sevilir.
Seni seviyorum diyip size yapmadığı kalmayan insanlar var duygularınızla oynayan, birde seni gerçekten koşulsuz seven biri var hayatınızı değiştiren çok şükür iyi ki var.
Ne farkeder ki? Asıl soru, hiç sevdiniz mi? olmalı.

Böylece bu soruya gerek kalmaz. Çünkü boşuna dememiştir diye düşünüyorum şair; sevdiğin kadar sevilirsin diye.

(bkz: can yücel)
(bkz: Sevdiğin kadar sevilirsin)

Edit: sığ sığ düşünüp sevmeyi başka şeylere, iki kişiye indirgeyip külliyen yalan falan demeyin. Burda edebiyat yaptırmayın bana.
Evet.

Yanımdayken gözlerinin içi gülüyordu.

Neredeyse boynuma atlayacak çocuk gibiydi.

Hissettirdi.
Evet sevildiğinizi böyle anlarsınız. Söylemekten ziyade hissettirir, değil mi?
evet. hissettiğim duygular gerçekti, eminim.
Ooo çokça.