bugün

tanrı kemalistleri korusun, diğerlerini koruyan bir güç var zaten.
atatürk olmasıydı ne atatürkün kitapları olurdu nede senin deden gazi olurdu büyükannende olmazdı şehit olan o insanlarda olmazdi.birde utanmadan atatürk darbe yapmış diyorsun atatürk ülkeyi kurtarmak başkaldırmak için anadoluya gitti.bu adamı dönemin padişahı götü korkusundan geri gel dedi atatürk görevinden istifa etti hakkında idam kararı çıktı vatan haini oldu o adam yine yılmadı ve milli mücadele başlatti sonrası belli kazanılan savaşlar şunu söylemek isterim ki yazık bu ülkede senin gibi düşünenler var darbe dediğin şey senin şuanda sıcak evinde oturup bilgisayar başında saçmalamana yaramış senin gibilere şeriat lazım bu ülkede yaşamaya hakkın yok eğer atatürke darbeci diyorsan...
allah a inanmanın zorunluluğu olmayan bir ülkede ve hatta dünyada doğru önermedir. herkes, hür iradesi ile atatürk ü sevip sevmemekte özgürdür. tıpkı bunu dedim diye eksilemekte özgür olduğu gibi.
fakat sonuna kadar saygı duymak zorundadır diye devam edecek cümle.
doğrudur ama saygı göstermek zorundadır.
doğru tespittir.

sonuçta herkese beyin eşit dağıltılmamış, herkes düşünebildiği kadar anlar. saygı duymak lazım beyin noksanlığı çeken insanlara.
Tek suçu moronlarıda kurtarmaktı.
He doğru dedin amk! O da insan. Anasını öldürüp dolaba kilitliyor adam. Sevmek çok farklı bir dünya.
hiç kimse değildir. ama türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan herkes zorundadır.
hiç kimse muhammedi sevmek zorunda da değildir ama bu beni sözlükten bile uçurabilir,
ama realite yani sevmeye zorlamak var mı böyle bişey yok tabiki,
(bkz: zorla güzellik olmaz)
bunu niye dediğimi de söyleyim çünkü bazı insanlar dünyayı siyah beyaz görüyor ama dünya renkli,
sen dersen ki biri gökten inmiş diğeri de gökten inmedi yerde yarattık der,
ama nerde aşk varsa nefret de oraya komşudur, demek istediğim seven insanlar çabuk celallenir, sonra insan sevdimi çok da mantıklı düşünemez, yoksa mantıklı düşünen bir adam, kimseye bir şeyi sevmiyor diye kızamaz.
tamam sevmek zorunda değildir ama bitmiş bir ülkeyi baştan kuran bir adama saygı duymak zorundadır..

küfürler gırla, hakaretler diz boyu..

eee, kusura bakmayın da bu kadarı fazla..
Tamam , sevmezsin , yobazsındır , dinimizi elimizden aldı falan dersin , her ne kadar saçma olsa da anlaşılır. Ama arkadaş sen gelip bu adama küfür edemezsin.

Hiç kusura bakmasınlar Osmanlı Torunları , Osmanlı bu insanların kanını emerken , savaştan savaşa koşarak anasını ağlatırken bu adam kurtardı bu milleti. He nutuğa gelirsek , elbet inanmayabilirsin , lakin söylediği her belgenin bir kopyasını o gün mecliste göstermiştir. Bizzat kendilerini de gösterdiği olmuştur. Yine de inanmam diyorsan elbet sen bilirsin.

Ama gelip küfredersen de ebene atlarlar.
hii öyle deme, (bkz: atatürk senin dilini yakar) *
evet değildir fakat, atatürk olmasaydı elin gavuru gelir ananı sikerdi. buraya kadar herşey normal...
sorun şu ki;
emin ol ayıltır tekrar sikerdi.
kimse kimseyi sevmek zorunda değildir doğru, ama biri çıkıp buraya atatürk yerine peygamber yazsa kıyamet kopucak, işinize gelince zorunda değiliz cart curt tersi bi durum olsa vay halimize.
Türkiyede yaşıyorsan Türk kanı tanıyorsan Atatürk' ü seveceksin yoksa senin kanından şüphe ederim.
akp iktidarında ulu önder e dil uzatan gafillerin sayısı arttı, enteresan.
evet değildir. ama bunu mantıklı sebeplere dayandırmalıdır aksi takdirde aklından şüphe edilmelidir.

evet atatürk bir dönem ittihat terakki cemiyetinde bulunmuş lakin sonradan görüş ayrılıkları hasebiyle cemiyetten ayrılmıştır.

evet gazi dedeni mağdur nineni seversin, ama başlarında atatürk gibi askeri deha olmadan senin deden gibi onbinlercesi olsa bir işe yaramazdı. ki bunun örnekleri de mevcuttur.
saygı duymak'ı da çokça anlattım ama bir daha anlatayım saygının anlamı şu ,
senin dinin sana benim dinim bana, yani birbirimize karışmayalım da ayrı ayrı ne yaparsak yapalım demek,
yani saygı paydalarımız ayrı demek, ama sen çıkar benim şeyim evrensel dersen, dediğin şeyin insanları rahatsız edecek derecede propagandasını yaparsan orda saygıdan bahsedemeyiz, bizim anladığımız saygı ben seviyorsam sen kızamazsın, hacı ben sevmiyorum ki,
hatta insanların bir kısmı bir şeyi severken bir kısmı da nefret bile edebiliyor saygı, saygı yok ne saygısı,
ahlaklı mücadelelerde saygı olur eğer ahlak ortak ahlaksa, ama biz karşımızdakini ahlaksızlıkla suçlarken saygı duymak
bırakınız geçiniz.
doğrudur. sevmek zorunda değildir. fakat ''açtığı yolda, gösterdiği hedefe, hiç durmadan yürümek'' zorundadır. çünkü o hedef ve o yol, çok sevildiği iddia edilen -iddia edilen diyorum- ülkeni refaha ve saygınlığa götürecek tek yoldur! fikrin sahibi beğenilmiyor diye iyi bir fikri çöpe atma çabası yersizdir... boştur.

aklıma gelmişken...Hz. Muhammet'i sevmek zorunda olmayışım, Peygamber olduğu, Allah'ın en güzel kulu olduğu, ve tüm kainatın onun hürmetine yaratıldığı gerçeğini değiştirmiyor. Tıpkı Atatürk'ü sevmek zorunda olmamanın bu vatan için çok fazla şey yaptığı gerçeğini değiştirmediği gibi.
Kimse, yobaz, geri kafalı, değer bilmez, saygısız, cahil, vefasız, angut olmak da zorunda değildir. Ama oluyor işte maalesef.
özgür bir düşüncedir.
Çok mantiklidir.
evet ama vicdanı olan her insan sevmek zorunda. bugünleri atamıza borçlu olduğumuz için.
bu düşünce özgürlüğünü size sağlayan kim bi düşünün bakalım akılsızlar.