bugün

şimdi burada hangi cinsiyetten bahsettiğimiz önemli en başta. bir kız ve bir erkekten oluşan ilişkimizi ele alalım.

bahsedilen kişi eğer erkekse; hesabı ödetmemiş değil, hesabı ödemek zorunda kalmış erkektir. bu türkiye'deki ilişkilerin neredeyse hepsinde böyledir. erkek egemen bir toplum olduğumuzdan dolayı hesabın her zaman erkek tarafından ödenilmesi gerektiği düşünülmüştür. artık bunu gururlu birkaç abimiz mi ortaya attı yoksa kafası çalışan kurnaz birkaç ablamız mı bilemem. ama bu erkeğin hesabı ödeme zorunluluğundan dolayı, nice cengaverler, nice yiğitler, kız arkadaşıyla buluştuktan sonra simit çay yaptı, kaç defa evine giderken otobüse binmek yerine yürümeyi tercih etti bilinmez. ha gerçekten değecek biri olur çıkarır böbreğini verirsin orası ayrı. ama ülkemizde çekilen ayrılık acısının büyük bir bölümünün sebebinin g.te kaçan faturalar olması kaçınılmaz bir gerçektir.

bahsedilen kişi eğer kızsa; yüksek olasılıkla sevgilisini düşünen, ona maddi olarak yük olmak istemeyen, erkek arkadaşına gerçekten değer veren bir kızdır. alınıp el üstünde tutulmalıdır. her fırsatta "hayat müşterek" ve "kadın erkek eşitliği" kalıplarını savunan bayanlarımıza her zaman olmasa da zaman zaman ellerini ceplerine atarak sevdikleri erkeğe destek olmaya çağırıyorum.

bir garip ukteydi, doldu.
yıl oldu 2014 hala hesabı kimin ödeyeceğini konuşuyoruZ. bırakın raad olun kimde para varsa o ödesin. tanım: gereksiz düşüncelere kapılmış sevgilidir..
hesap ödediğinizde kızabilen kişidir. " bir dahaki sefere benden " der.
Bir yönden haklısınız da bunu gurur meselesi yapmış erkekler var ciddi ciddi anne babamızda bize para veriyor erkek kişisine de para veriyor sırf hesabı sevgilim ödeyecek diye aç kalmışlığım menüdeki en dandik ve ucuz şeyi yemişliğim çoktur ben bundan bir kız olarak ciddi anlamda rahatsız oluyorum ama hoşuna giden kızlarımız hiçte azımsanmayacak gibi değil hatta cevaplar hep klişe o erkek ödeyecek hayır yani bu bildiğin sen çalışma ben eve para getiririm diyen zihniyetle aynı. Arada bizde hesabı ödesek sen erkekliğinden hiçbir şey kaybetmeyeceksin delikanlı.
esasen zengin olmayan, orta gelirli bir ailenin çocuğudur.lakin gönlü zengindir, eli boldur, delikanlıdır, kadınını başının üstünde taşır, kendinden kısar da hanımına yedirir, fedakardır, cefakardır, helal olsun yiğidime.ay ağlıcam.
Iki lafın birine ben erkeğim ben erkeğim diye kasıla kasıla gezen tiplerin alnına yapıştırmak istiyorum hesap fişini. Öde bakayım yiğididim, erim, erkeğim.