bugün

her yerin meşhet olmasıdır..

fazlaca kırık bir gün, uyandım; sensizmişim.. odanın durağan havasını çektim içime yine, dağınıklığına baktım, bu pestenkerani hayatın panoramasına baktım; sensizmişim.. su bardağı kırılmış, su kırılmış, iki hidrojen bir oksijeni sıkıştırmış köşeye, kavga çıkmış.. boşluğun saflığında intihalmiş aşk, anladım bu sabah, sensizmişim..
şiir yazmak gelmedi içimden, kalem seni hatırlattı.. yüzümü yıkadım, kokladım yüzümün yaylalarını, sardunyalar hepsi seni hatırlattı..

her sokağın köşesinde, her ekmeğin kenarında, her biranın mayasında senin ayakizin, her günün batışında, her batının doğusunda aynı doğu, farketmişim değişen yok; sensizmişim..

çok olmadı uyanalı..
ama ansızın bir çakal yağmuru; aklımdasın..
unutulmaz.
o sizin için her şey olduysa sürekli yaşadığınız olaydır.
hayatin en renkli, en guzel zamanlarini O'nunla gecirmisseniz ve de asik olmussaniz kacinilmasi imkansiz olan durumdur.
eger bir gun geri gelmeyecegini dusunuyorsaniz, O'nu hatirlatan her seyden elinizi ayaginizi cekip bambaska bir dunya yaratmaniz gerekir kendinize, yoksa cok aci cekersiniz.
ama eger bir gun geri gelecegine inaniyorsaniz, O'nun pesini asla birakmaz, O'nu size hatirlatan her sey ile iliski kurmaya baslarsiniz.
her şey onu hatırlatmaz sen onu hatırlamak için her şeye anlam yüklersin.
Ne kötüdür sucuklu yumurtaya bakıp seni hatırlamak
ve banyoda ... neyse uzatmayayım.

Necip fazlı uzunkeser.
şarkı bile gözünün önünden geçiyor, okuduğun kitap kulaklarını tıkıyorsa...

felsefeni sikeyim bu ne ya kafam karışık hesabı.

kıssadan hisse aya bakınca bile onu hatırlıyorsan her şey onu hatırlatıyordur. janjanlı sözlere gerek yok.
zamanla geçecek durumdur. *
eğer ki onunla ilgili bir dövmeniz varsa daha da feci bir durumdur. geçmiş olsundur.
alıskanlık haline getirmeden bu ruh halinden cıkmak gerek. birisini bulana kadar ya da hazır olana kadar boyle surer gider sonra bir gun kafana saksı dusmus gibi o dogru degildi diye anlarsan kabullenirsen rahatlıyorsun . ama sana pis koyduysa ona koyana kadar dusunuyorsun sonra ona hicbirseyin acı koymayacagını anlayınca vazgeciyorsun. hatırladıgın seylerden sonra onun donmesini umut etme . guzeldi de gec ama guzeldi demene engel durum cıksa da gec . hayatını daha guzele goturmezsen daha da pis canın yanar . o yuzden acilen hayatını daha guzellestirmeye bak.
her şeyin dokuzu hatırlatmasından iyidir.
hoppp hersey sizin elinizde silmekle baslayacak hersey . ne varsa alın atın sonra da ustune bir bardak su icin size yapılan ayıbı ustunuzde kafanızda yureginizde tasımaya ne gerek var . onu hatırlattıgında havier bardem i hakettiginizi hayal edin . o olmali diyin ya da sevdiginiz artistleri dusunun baska cıkısı yok bunun .
Hiç aklınızdan çıkmasını istemiyorsanız olacak olan durumdur.
çok ama çok kötü bir olay. tek çaresi swinger gibi duruyor.

extra tanım ; yarağımın kafası gibi bir durum.
Bilim insanları, buna algıda seçicilik diyorlar...
Her ne haltsa, beter bir durumdur...
Çerden çöpten bile anlam yüklediğin, içinin kıyıldığı bir süreçtir...
Şifa zamandadır!!!
Geçmiş olsun ayrılığın en derin noktasina ulaşmış bulunmaktasiniz denilesi baslik.
Bu sureci atlattiktan sonra artik ona karsi eskisi gibi hissetmeyecek ve caniniz o kadar cok acimayacak.
Nerden mi biliyom.
Ben değil bir arkadas söyledi.
Allahım napıcam ben. Kurtulamıyorum.
On biri düşününce geçiyo.
kafayı onunla bozmuş kişinin içinde bulunduğu durum.
bana herşey seni hatırlatıyor..
(bkz: bana her şey seni hatırlatıyor)