bugün

"naber x?" diye sordugunuzda "iyiyim tesekkur ederim, sen nasilsin y?" diye cevap veren insan cinsidir.
siz de utanirsiniz kendinizden. ulan cok mu laubali davrandik simdi naber maber diye hay allah dersiniz. neyse o cevabiyla size haddinizi bildirmistir zaten.
eğer bu insan, yani her şeyi ciddiye alan insan diye belirtilen ciddi bir üslubla konuşan kişi facebook'ta bir bayan ise ve siz onun ile diyalog kurmaya çalışıyorsanız. pes dedirtir.

mesafe kurarak sizi ölçmeye, tartmaya çalışıyordur. ilerde bambaşka bir insan ile karşılaşabilir ve geçmişi tebessüm ile yad edebilirsiniz.
biraz rahatlaması gereken insandır. zira böyle devam ederse etrafında ki insanların birer birer onu terk edeceğini bilmesi gerekir.
seçici geçirgendir.
tehlikelere karşı hazırdır.
kolay kolay yıkılmaz.
herşeyi önceden düşünmüştür.
herşeyin ihtimaller dahilinde olduğunu bilir.
insanın neler yapabileceğinin farkındadır.
hayatında böyle olmasını gerektirecek bir olay mutlaka yaşamıştır.
güvendiği insana en iyi dosttur.
espri yapılmaması gereken insandır.
saftır.
(bkz: ironiden anlamayan yazarlar)
Çok sıkıldığım insan türüdür.
hayatta bir bok olmayı beceremeyip, mutluda olamayacak insandır. elindede değildir. böyle görmüş, gelmiş insandır. sosyal ortamlarda genellikle lemur a dönüşür.bağrınızı basın onu, zira sevildiğini bildiği ve değer verdiği takdirde size üçüz beşiz doğurabilir.http://www.youtube.com/watch?v=-H8tvgpSZp8
sözlüklerde bolca olduğunu düşündüğüm insandır. buralar eğlenmek, bilgi paylaşmak ve zaman geçirmek içindir, laf yetiştirmek için değil. bence tabi.
incinmiş insandır. derisi soyulmuş gibi.
şaka kaldıramayan, öylesine birşey dendiğinde 'ne demek istedin?' diye tepki veren psikopat ruhlu insan.
yumurta topuk ayakkabı bulup ağzının ortasına topuğuyla vurulması gereken insandır. böyle tipler insanı gerçekten katil edecek potansiyele sahiptir.

pislikler.
Nesli gün geçtikçe artmakta olup, dışarıdaki ciddiyeti adımını kapıdan içeriye atıncaya kadar olan insandır.
almamak lazım bazen, bunu bilmiyordur. ama hayat öğretir, tasalanmayın.
Ömrümden ömür götüren insandır. En yakın Arkadaşlarımdan birisi böyle ve bazen kendimi Banaannemle konuşuyor gibi hissediyorum. Bir ciddiyettir bir öğüt verme uğraşıdır gidiyor. Bir keresinde baktım yazıyor uzun uzun engelledim gelmedi yazdığı. Böylece okumayarak ömrümü bir süre daha uzattım. Dün engelleyemeden geldi yazdıkları. Son derece sakin ve gülerek "bu muydu söyleyeceğin? ben de önemli bir şey sandım" dedim. Baya bozuldu. Ne yapayım artık çekilmez oluyor bu hali. Oysa on bir yıllık canım. Biliyorum benim iyiliğimi istediği için böyle ama bu kadar da iyiliğimi istemesin.
sözlüğümüzde bolca bulunan insandır efenim. 2 laf döndürtmediniz be evladım.
her şeyi cıvıtan insandan beter değildir.
doğru yapan insandır.
bugün ciddiye alınmayan ,önemsenmeyen şeyler yarın karşımıza daha farklı bir şekilde çıkabilir.

düşman karınca bile olsa hor bakmamalı.
ciddi insandır. evet.
Hayatı da ciddiye alan insandır.

Onun için söylenilen her söz yapılan her eylem yaşanan her olay önemlidir. Bu bazen çok can sıkıcı olsa da çoğu zaman güzeldir.
Espiri yapmaktan soğutan insandır.
Çekilecek çile değildir.Hayattan soğutur.
Bi gün 3 arkadaş dolaşıyoruz. Ben birine laf soktum. O da biri taş atıyo bana, dedi. 3üncü kamil çok ciddi söylüyorum panikle ve öfkeyle etrafa bakarak " kim atıyo lan nerden geldi o taş", dedi.
Bi anlık bişey olsa burda yazmam bile ama adamın boyle sayısız hikayesi var.
Yani hani laf atınca taş atmak olur ya yani hı hı (bkz: fıkrasına gülünmeyen adam)
Yaşamak şakaya gelmez,
büyük bir ciddiyetle yaşayacaksın
bir sincap gibi mesela,
yani, yaşamanın dışında ve ötesinde hiçbir şey beklemeden,
yani bütün işin gücün yaşamak olacak.
Yaşamayı ciddiye alacaksın,
yani o derecede, öylesine ki,
mesela, kolların bağlı arkadan, sırtın duvarda,
yahut kocaman gözlüklerin,
beyaz gömleğinle bir laboratuvarda
insanlar için ölebileceksin,
hem de yüzünü bile görmediğin insanlar için,