bugün

tamamı ile mor çatı ve muhtelif kadın örgütü tarafından salık verilmiş asparagas klişe bir cümledir.
(bkz: Her başarısız kadının arkasında bir erkek vardır) önermesiyle yarışır.
(bkz: anne)
(bkz: vezir de eder rezil de)
cümlenin yeni nesil versiyonu;

erkeğin attığı her golde bir kadınının asisti vardır.
göreceli tespittir.

bir kadın sebebiyle başarılı olan erkek olduğu gibi, yine bir kadın sebebiyle başarısız olan erkek de vardır.
şans eseri başarılı bir erkekle birlikte olan kadının bu başarıdan kendine pay biçmesidir.
ve her başarısız kadının önünde de bir erkek... şeklinde tamamlanabilecek söz öbeğidir.
önünde olanı da vardır.

görsel
bu konuda farklı bir bakış açısına sahibim. kısaca her başarılı erkek aslında bir kadının peşindedir.
o kadına ulaşmak için para kazanmak ve başarılı olmak zorundadır. erkeklerin arkasında bir kadın vardır evet , arkasında olan kadın boşandığı ve geride bıraktığı eşidir.her erkek önüne bakar. hatta ileriye hedef aldığı kadına bakar ve ona doğru koşarken de araç olarak işini başarısını ve parasını kullanır.
-ver kadına limitsiz bi kart seni anayasa mahkemesine başkan bile yapar.
Arkasinda degil altinda vardir.
arkasındaki kadın erkek çalışırken neden benimle ilgilenmiyorsun diye trip atmaz.
o kadın çoğu zaman annesidir.
toplumun erkek egemen baskısını ortaya bariz koyan bir sözdür. kadını överken yerer aynı zamanda. toplumun hep geri planda kalmış kadın olgusunu çarpıyor yüze adeta. asla kadının başarısı değil erkeğin hükmü önemlidir bu tükürdüğümün ataerkil dünyasında.

bu gece de çok feministim sözlük.
yanlış bir önermedir. Arkamı dönüp bakıyorum kadın madın yok. Sağıma soluma bakıyorum yine yok. Ya ben başarısız bir erkeğim ya da bu kadınlar gerçekten çok iyi saklanıyorlar.
Ciddi anlamda doğru bir ifade. Aynı şey kadın için De geçerlidir. Bir kadının arkasında ona destek olan, ona güven veren bi erkek yoksa pek başarı elde edemeyecektir. Tabii istisnalar var. Kendi başına büyük başarılar elde eden kadınlar, erkekler var.
bunun kadın versiyonu şöyledir:

her başarılı kadının arkasında onu engellemeye çalışan bir erkek vardır. *
bekar iş adamlarının ve çevremdeki bekar zenginlerin çürüttüğü iddia. demek ki kadın arkanda değil de önünde olunca daha başarılı oluyorsun.
tamamen yalan olan, asılsız, belgesiz söylemdir.

nerden mi biliyorum?

arkama şöyle bi baktım ve nedense hiçbir bayan (dişi) göremedim.
belki doğrudur ama çok başarılı olanların arkasında hiç kadın yoktur.
kabulü halinde kendi içinde başka bir olguyu barındıran önermedir.
Şayet her başarılı erkeğin arkasında bir kadın varsa, her başarısız erkeğin arkasında da bir kadın olduğu kesindir.

Bu çerçevede başarıyı yakalayamamış erkek yoktur, doğru kadını bulamamış erkek vardır.
çünkü başarılı erkeğin arkasında olursa kendide nasiplenecektir.hayatıma ne kadar kadın girdiyse beni hep yavaslatmıştır.(yabancı-türk ayırt etmeden).önemli olan arkada yük olacak değil yanında yürüyecek birilerini bulmaktır.
bazen de bir erkek. *

http://galeri.uludagsozlu...4%B1n-vard%C4%B1r-774102/
o söz bir yanlış anlaşılmadır. Dogrusu her baş ağrılı erkeğin arkasında bir kadın vardır artık yorumlamak size kalmış.